Розвиток мовлення. Складання казки за поданим початком та запитаннями

Раздел Украинский язык
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок розвитку мовлення в 4 класі.

Тема. Розвиток мовлення. Складання казки за поданим початком і

запитаннями.

Мета: навчати учнів складати казку за поданим початком, запитаннями

та малюнком;

збагачувати словниковий запас дітей;

удосконалювати вивчений на уроках матеріал про правопис слів;

виробляти вміння логічно мислити;

виховувати любов до природи, «братів наших менших».

Обладнання: ілюстрації із зображенням звірів узимку, мультимедійна

дошка( М - Д).

Словосполучення для засвоєння: вовче лігво, білчине дупло, ведмежий барліг,

лисяча нора, гарно узимку (М - Д).

Хід уроку

  1. Організаційний момент, повідомлення теми та мети уроку.

  2. Переклад словосполучень з російської мови на українську:

телефонный разговор, над лисьей норой, сладко спать, сидеть под. высокой кручей, приготовились к зиме.

  1. Розвиток мовлення:

а). розгляд малюнку в підручнику;

б). бесіда за ілюстрацією:

- які звірі зображені на малюнку?

- яку пору року змальовано?

- для чого звірі провели телефон?

- куди провели вони телефон?

- де живуть звірі? (Лексична робота - робота зі словами для

засвоєння - тлумачення слів);

- як ви думаєте, про що звірі розповідали один одному?

- хто не відповідав на телефонні дзвінки? - чому?

- яку радісну новину повідомляє сорока?

- так про що ми будемо складати казку?

4. Який заголовок можна дати нашій казці? (Запис на дошці і в зошиті)

5. Запис початку казки (М - Д):

Ось і прийшла зима з її короткими днями і довгими ночами.

Сильні морози, холодні хуртовини та завірюхи заставляють

лісових жителів шукати теплі хатки. Але звірятам добре у

своїх домівках…..

6. Усне складання казки, використовуючи словосполучення для засвоєння

і перекладені словосполучення. Розповідь казки. (2 - 3 учні)

7. Запис складеної казки в зошитах.

8. Читання складеної казки. (2 - 3 учні)

9. Рефлексія:

- чи сподобалась вам складена на уроці казка?

- а чи сподобалось вам складати казку?

- які засоби роблять казку красивішою і цікавішою?

- що вам здалося важким?

- як ви вважаєте, чи потрібно нам складати казки і чому?

10. Оцінювання роботи дітей.

11. Домашнє завдання:

вправа № 235 (Б) - списавши початок тексту, допишіть його,

використовуючи подані слова.


© 2010-2022