Разработка урока по украинскому языку Описание внешности человека (7 класс)

Раздел Украинский язык
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

СОНЦЕВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВРазработка урока по украинскому языку Описание внешности человека (7 класс)











ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК

З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

«РОЗВИТОК ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ «ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ОПИСУ ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ»



Разработка урока по украинскому языку Описание внешности человека (7 класс)

























ПІДГОТУВАЛИ

Овчаренко Л.А. - учитель укр.

мови та л-ри

Купріна Г.С. - учитель англ. мови

Дата проведення: 17 жовтня 2013 рік

Клас: 7

МЕТА УРОКУ:

навчальна: вчити учнів мовленнєвої взаємодії з партнерами по комунікації, систематизувати знання учнів про побудову опису зовнішності людини, з яким вони мали справу на попередніх уроках, націлити на усвідомлення того, як через портретний опис можна розкрити внутрішній світ людини, висловити своє ставлення до неї, сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу школярів

практична: навчити вести діалог-розпитування в ситуації «Зовнішність»; формувати навички монологічного мовлення на рівні мікровисловлювання,; формувати навички діалогічного мовлення на рівні мікродіалогу; розвивати вміння передавати зміст почутого,

розвивальна: розвивати вміння самостійно працювати; сприяти загальнокультурному розвитку учнів, вмінню спілкуватися, удосконалювати культуру усного й писемного мовлення;

вихована: формувати ввічливість, повагу до співрозмовника, розвивати спостережливість, відчуття прекрасного .

ОБЛАДНАННЯ: картки з завданням, презентації з теми, плакат «Зовнішність людини», прапори країн: України та Англії, ноутбук.

ТИП УРОКУ: інтегрований

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: урок розвитку зв'язного мовлення.



Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Повідомлення теми та мети уроку.

Учитель української мови.

Діти, у нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато.

Ану ж на них ви подивіться

І веселенько усміхніться.

А тепер тихенько поверніться ,

Один одному всміхніться,

На урок старання не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько, будемо починати.

Оголошення теми й мети уроку.

English Teacher:

Good morning, kids! It's nice to see you!

How are you today? Are you creative enough to start our lesson? I'm sure you are. Am l right?

Today l want to suggest a very interesting topic for speaking. Let's talk about appearance and character of people.

By the end lesson you'll learn new words and will be able to use it in your speech.

Besides you'll practice listening to information about Ukrainians heroes and l hope it'll be really interesting to you.

2. Бесіда «Метод очікування»

- Чого очікують учні від учителя, однокласників?

- Про що хотілося б дізнатися на уроці?

- Який настрій перед початком роботи?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Phoneticall drill « My doll».

  2. Бліц-опитування

1.1. Пригадаймо, які ми знаємо типи мовлення ? (опис, розповідь, роздум)

1.2. Скажіть, що таке опис ?

(Це один із типів мовлення, за допомогою якого характеризуються предмети, називаються їх найважливіші ознаки та властивості: розмір, колір, форма та ін.)

1.3. Що можна описувати? (Все, що бачимо)

1.4.Де вам доводилось зустрічати описи? В яких підручниках?

Отож, опис може бути виконаний як у художньому, так і у науковому чи офіційно-діловому стилях.

1.5.А які стилі мовлення ви знаєте?

(Розмовний, науковий, офіційно-діловий, публіцистичний, художній).

1.6. Скажіть, які види описів знаходимо у художніх творах (портрет, інтер'єр, пейзаж)

1.7. Як називається опис зовнішності дійової особи?

Давайте з'ясуємо чим відрізняються описи зовнішності людини у різних стилях мовлення.

ІІІ. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.

3.1. Робота з текстами. (Учитель читає тексти різних стилів, учні визначають стиль, піднімаючи картки: художній - червона, науковий - біла, офіційно-діловий - синя).

  • Висока, прямесенька, як стрілочка, чорнявенька, очиці, як тернові ягідки, бровоньки як на шнурочку, личком червона, як панська рожа, що у саду цвіте, носочок так собі пряменький, з горбочком, а губоньки як цвіточки розцвітають, і меж ними зубоньки неначе жарнівки, як одна, на ниточці нанизані… Коси у неї як смоль чорнії та довгі-довгі, аж за коліно…; шия білесенька-білесенька, от як би з крейди чепурненько вистругана…( художній - червона)

  • «Загубився хлопчик чотирьох років. Звуть Василь. Волосся темне, очі карі. Одягнений у білу футболку, джинсові штани. На лівій щоці невелика родимка. Тих, хто знає про місцезнаходження хлопчика, просимо повідомити за телефоном 43-3-43». (офіційно-діловий - синя).

  • Для монголоїдної раси характерна жовтава шкіра, пряме чорне волосся, слабкий ріст волосся на обличчі та тілі, малий ніс, значний виступ вилиці. (науковий стиль - біла)

  • Ось і дівчина. Як і всі, вона засмагла, але чисто вмита, з лиця дуже гарна, чорні очі великі. Сліпучо сяють намистинки білих-білих зубів. Боже, яка вона особлива, не така, як усі! Наймиліша з усіх, найкраща! (художній - червона картка).

3.2. Вдосконалення вживання лексичного матеріалу з англійської мови.

Your vocabulary is not large enough to speak about your appearance. That's why you must learn more words.

Now l want you to look at the Bb and find the words-combinations.

Here are some words which will be helpful to you appearance.

handsome dark-haired straight

pretty round large

fair-haired oval blue-eyed

dark-eyed small ears plump

And now who wants to describe your appearance?

«APPEARANCE»

HAIR

FACE

NOSE

HAIR

EYES

MOUTH

HANDS

LEGS

EARS

(Учні складають опис зовнішності знайомого).

3.3. Комп'ютерні презентації учнів «Дорогі моєму серцю люди».

3.4. Game «Who is this»?

Describe appearance of your friend but don't name your friend. We'll try to guess who you are talking about:

P2 Everybody says I look like my aunt.

Everybody says my nose is like my father's

But I want to look like me.

3.5. Розподільний диктант.

Кажуть, очі - це дзеркало душі. Розподіліть на позитивні та негативні емоції подані ознаки.

3.6. Завдання випереджувального характеру. (учні заздалегідь повинні були виписати описи героїв з вивчених творів. Кожен учень презентує портрет літературного героя, інші - відгадують).

3.7. COMPLETE THE TABLE - CARD. (Робота з картками)



ІV. Підбиття підсумків уроку.

4.1. Робота в групах. (дві групи учнів: 1-ша - представники України,

2-га - представники Англії). Скласти портрет свого однокласника або учителя)

4.2. Колективне складання сенканів за темою уроку.

English Teacher:

You are working well today

What activities do you like most of all?

Your marks are…

H/w: to describe relatives appearance

The lesson is over!

See you tomorrow!

4.3. Оцінювання результатів.

V. Домашнє завдання.







© 2010-2022