- Преподавателю
- Украинский язык
- Урок украинского языка на тему
Урок украинского языка на тему
Раздел | Украинский язык |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Данилова О.О. |
Дата | 08.02.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тема: Друзі наші менші.
Мета:
Навчальні: Розвивати уміння слухати й розуміти українську мову, спілкуватися нею.
Розвивальні: Розвивати у учнів вміння робити власні висновки, узагальнення.
Пізнавальні: Ознайомити учнів з видами собак, які допомагають людям.
Виховні: Виховувати шанобливе відношення до тварин.
Словник: прикордонник, кордон, стерегти, поводир, вірний, рятівник, відважний, собака-пожежник, шанувати, подяка.
Хід уроку
І.Організація початку уроку.
- Доброго ранку діти! Я дуже рада вас бачити. Зараз у нас урок української мови. Поверніться до свого сусіда по парті, посміхніться йому та привітайтесь. А тепер тихенько сідайте.
ІІ. Активізація мовленнєвих умінь.
- Давайте спочатку потренуємо наш язичок і згадаємо віршик про дружбу, котрий вчили на попередньому уроці. Давайте встанемо.
Нам гарно й весело рости,
Ми дружимо - і я, і ти,
І скрізь, по нашій всій землі
У нас живуть брати.
-
А тепер проговоримо чистомовку. Повторюйте за мною:
Ра-ра-ра: Дуже рада дітвора.
Ар-ар-ар: Ми поїдем в зоопарк.
Ро-ро-ро: Доберемось на метро.
Ру-ру-ру: В зоопарку кенгуру.
Ру-ру-ру: Риє кріт собі нору.
Ру-ру-ру: Заєць обдира кору.
Ра-ра-ра: Закінчилася в нас гра.
III. Мотиваційна частина.
Відгадайте загадку:
І ввечорі і зранку
Вартую я на ганку.
І кусаю, і гарчу -
В дім чужих не пропущу.
(Собака)
ІІІ. Оголошення теми й мети уроку.
- На попередньому уроці ми з вами говорили про дружбу та товаришування людей. А сьогодні на уроці ми поговоримо про друзів наших менших - собак, та дізнаємося як собаки можуть допомагати людині.
IV. Подача нового матеріалу.
-
Розповідь про собак-помічників.
З давніх-давен люди намагалися жити в злагоді з природою. Людина розумна приручила багатьох тварин, зробила їх своїми друзями й захисниками і, назвавши «меншими друзями», зобов'язалася не шкодити їм.
Також деякі тварини допомагають рятувати людей. Зараз на земній кулі немає такого місця, де б поруч з людиною не жила собака. Вона допомагає людям у всьому.
- Пригадайте, яке свято ми відзначаємо 23 лютого? (День захисника вітчизни). Так от, ці захисники вітчизни стережуть кордони нашої Батьківщини, а собаки їм в цьому допомагають і називають таку собаку - прикордонник.
- А хто на свято всіх хлопчиків читає вірш прикордонника?
прикордонник - пограничник
кордон - граница
стерегти - охранять
Також є собака-поводир - це собака, яка допомагає сліпим людям пересуватися на вулиці, щоб уникати перешкод. Ці собаки дуже вірні своїм друзям.
собака-поводир - собака-поводырь
вірний - верный
Собака-рятівник - це дуже відважна собака, яка допомагає знайти та врятувати живих людей після землетрусу.
собака-рятівник - собака-спасатель
рятувати - спасать
відважний - отважный
Собака-пожежник. Про цих собак ми вчора читали з вами на уроці Основи здоров'я. Хто пам'ятає, що це за собаки? Ці собаки живуть з пожежниками, і коли загориться дім, то пожежники посилають собак рятувати дітей. І у розповіді Льва Толстого ми з вами читали, що одна така собака в Лондоні врятувала дванадцять дітей; її звали Боб.
собака-пожежник - собака-пожарник
Ми повинні бути вдячні цим собакам та шанувати їх за те, що вони так допомагають людям.
подяка - благодарность
шанувати - уважать
- Давайте ще раз повторимо назви собак, які нам допомагають: собака-прикордонник, собака-поводир, собака-рятівник, собака-пожежник.
-
Фізкультхвилинка
V. Закріплення і узагальнення знань
-
Гра «Так не так»
На дошці зображення собак помічників. Один учень біля дошки - вказує на малюнок, і питає "Це собака-рятівник"? Діти відповідають "Так, це собака-рятівник" або "Ні, це не собака-рятівник, це собака-поводир".
-
Робота з підручником ст. 86
«Мікрофон» - діти говорять у мікрофон.
Опорні слова вивішуються на дошці, за допомогою яких учні повинні сформулювати речення, яке буде відповіддю на поставлене запитання.
Опорні слова:
Питання перше: землетрус, собака, допомагає, людей, врятувати.
Питання друге: тварини, вірні, люблять, хазяїна.
Питання третє: шанувати, любити, доглядати.
- Подивиться на малюнок у підручнику, що ви бачите? (Мабуть стався землетрус і собака допомагає знайти живих людей, щоб їх врятувати) Як називається ця собака? (собака-рятіник)
- Як ви вважаєте, чому тварин називають меншими друзями людини? (Тому що тварини - дуже вірні і люблять свого хазяїна як друга)
- Як можна віддячити меншим друзям нашим за допомогу і вірність? (Шанувати їх, любити, доглядати за ними)
-
Фізкультхвилинка
-
Робота з зошитом ст. 10
а) Вивчення віршика напам'ять:
Цуцик, цуцик - куций хвіст!
Він цукерки гарно їсть.
З'м одну цукерку сам,
Другу - цуцику віддам.
-
Читання вчителем
-
Читання хором
-
Читання по рядку - учні повторюють
-
Читання хором 2 рази
-
Читання на пам'ять по рядкам
б) Обведи, не відриваючи олівця, по контурах.
- Назви тварин.
- Розкажи, чому ми називаємо їх своїми друзями.
- Чи маєш ти домашнього улюбленця?
- Яких тварин можна тримати вдома?
г) Розгадування кросворду. Робота в парі з учнем, який вміє писати українською мовою.
- Яка собака допомагає знайти та врятувати живих людей після землетрусу? (рятівник)
- Яка собака допомагає стерегти кордони нашої Батьківщини? (прикордонник)
- Яка собака допомагає рятувати дітей під час пожежі? (пожежник)
- Яка собака допомагає сліпим людям пересуватися на вулиці, щоб уникати перешкод? (поводир)
1
2
3
4
V. Підсумок уроку.
-
Що нового ви дізналися на уроці?
-
Яких ви тепер знаєте собак-помічників?
-
Чому ми називаємо тварин друзями нашими меншими?