- Преподавателю
- Украинский язык
- Конспект урока по внеклассному чтению «Пригоди на сторінках книги І Андрусяка «Стефа і її Чакалка»
Конспект урока по внеклассному чтению «Пригоди на сторінках книги І Андрусяка «Стефа і її Чакалка»
Раздел | Украинский язык |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Карпова І.В. |
Дата | 28.12.2013 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сєдовська загальноосвітня школа I - III ступенів
Урок позакласного читання «Пригоди на сторінках книги І. Андрусяка
книги І. Андрусяка
Розробила вчитель української
мови та літератури
Карпова Ірина Вікторівна
Мета: ознайомити учнів із творчістю сучасного українського письменника І.Андрусяка, залучити якомога більше учнів до читання сучасної літератури, розвивати зв'язне мовлення учнів, виховувати справжніх шанувальників сучасної української літератури, інтерес до книжки (слайд №2)
Обладнання: виставка дитячих книжок, портрет І. Андрусяка, ілюстрації до твору.
Хід уроку:
-
Організаційний момент.
-
Оголошення теми й мети уроку й представлення очікуваних результатів.
Вступне слово вчителя.
Наш світ цікавий, дивовижний, щоразу змінюється, наповнюється новим змістом. Наше життя також перебуває в постійному русі, хочеться зупинитися, замислитися, відпочити наодинці зі своїми думками. Я пропоную це зробити разом з захоплюючою книжкою. З давніх-давен книжка була нашим добрим другом, який завжди підкаже, заспокоїть, занурить у світ дитинства.
Про що сучасна дитяча книга? Чи треба її читати?
Сьогодні на уроці ми з вами потрапимо у світ сучасної української прози.
На попередньому уроці ви отримали дослідницьке завдання та об'єдналися в творчі групи «Біографи», «Театрали», «Критики».
-
Актуалізація опорних знань у формі бесіди.
Інтерактивний метод «Доміно»
Дайте відповіді за методом «Доміно» (слайд №3)
-
Основний зміст уроку.
-
Очікування від уроку.
Діти пишуть на листочках свої очікування від уроку, вчитель вивішує їх на дошці.
-
Робота в групах.
Перша група «Біографи презентує сторінки з біографії письменника (слайд №4)
Біографічна довідка:
Іван Михайлович Андрусяк народився 28 грудня 1968 р. в с. Вербавець Івано-Франківської області. Поет, прозаїк, літературний критик, перекладач. Увійшов в літературу на початку 1990-х років як сучасник літературного угруповання «Нова дегенерація». Вищу філологічну освіту отримав в Івано-Франківському державному педагогічному інституті ім. В. С. Стефаника, а управлінську - в Українській академії державного управління при президентові України.
Мешкає в Києві, працює редактором і журналістом. Лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» і премії «Благовіст». Учасник численних антологій і поетичних фестивалів. Тексти його творів перекладалися англійською, німецькою, польською та вірменською мовами. З 2005 року, після народження наймолодшої доньки Стефи, починає писати книжки для дітей. В 2007 р. виходить друком повість-казка для дошкільнят і молодших школярів «Стефа і її Чакалка». Сьогодні І. Андрусяк - один із провідних авторів сучасної української дитячої прози. Зокрема на його совісті - аж три дитячі абетки.
-
Дякуємо вам за повідомлення.
-
Метод «ронування».
-
А тепер одна група учнів працює над створенням психологічного портрета поета (на основі повідомлення) Слайд№5.
Іван Андрусяк як особистість - це…
-
Метод «Мікрофон».
-
А друга група учнів відповідає на питання «Мікрофон» (слайд №6)
-
Коли й де народився І. Андрусяк?
-
Де він навчався?
-
Коли почав писати для дітей?
-
Як твори І. Андрусяка ви знаєте?
-
У нас в руках книжка І. Андрусяка «Стефа і її Чакалка» видавництва «Грані - Т». Чи звернули ви увагу на цікаві ілюстрації?
-
Як вони допомагають читачам зрозуміти зміст казки, настрої героїв, характери їх поведінки, їхні думки? А хто ж автор цих малюнків?
Коломійчук Ярослав - художник книжки. Він учасник творчих об'єднань Р.Е.П., UBIK. Брав участь у фестивалі піщаних скульптур. Серед останніх творчих проектів «N - вимір» (UBIK). (слайд №7).
-
Робота над змістом повісті І. Андрусяка «Стефа і її Чакалка».
Аналітична бесіда.(слайд №№8,9)
-
Про що розповідається у казці?
-
Хто казкар у цій казці?
-
Коли відбуваються події?
-
Які слова нам допомагають зрозуміти, що це сучасна казка? (Стоматолог, політика, комп'ютер, чіпси…)
-
Хто така Чакалка? Зачитайте цитати, які характеризують її.
-
Чим збиралася боротися Стефа із казкою, Чакалкою?
-
Як себе називала Чакалка?
-
Як вміла вирішувати свої проблеми Стефа, коли страшно?
-
Що було для неї найстрашніше?
-
Про кого думала Стефа, коли була у Чекалчиному мішку?
-
Чому Чакалка повернула Стефу і її друзів додому?
-
Кого побачила Стефа на своїй футболці?
-
«Коло думок» (слайд№10)
-
Чому І. Андрусяк визначив жанр свого твору як «дівчача повістиня»?
-
Визначте тему та праві дну думку твору?
Друга група «Театрали» презентують інсценізацію епізодів з повісті.
Третя група «Критики» презентують свій відгук на повість І. Андрусяка «Стефа і її Чакалка»
-
Закріплення набутих знань, умінь, навичок.
Літературний диктант
-
Хто є автором твору «Стефа і її Чакалка»?
-
Жанр твору за визначенням автора?
-
Скільки було років Стефі?
-
Як вона себе називала?
-
Як звали старшу сестру героїні?
-
Ким працює мама дівчинки?
-
Хто така Чакалка?
-
Де жила Чакалка?
-
Кому належить фраза: «Проблеми вирішуються з усмішкою, а з плачем лише нагромаджуються»?
-
Кого та як забрала Чакалка у свою школу?
-
Яким обідом пригощала Чакалка дітей?
-
Чим закінчуються педагогічні дії Чакалки?
-
Підсумок уроку.
-
Оголошення результатів навчальної діяльності школярів. Створення ситуації успіху.
-
Інтерактивна вправа «Рефлексія». (Слайд №11)
-
Чи справдилися ваші очікування від уроку?
-
Якими новими знаннями ви збагатились?
-
Домашнє завдання. (слайд №12)
-
Скласти кросворд.
-
Написати своє закінчення казки.