Рационал санның модулі ашық сабақ

Сілтеме: Қосымша оқулықтар, Математика-6 оқулығы, Рациона сндар туралы мағұматтар жинақтау.Координаталық түзу. Қарама-қарсы сандар.Бүтін сандар Жалпы мақсаты: Рационал санның модулін табу.Алған теориялық білімдерін практикада ұштастыра білу. Оқу нәтижесі: Рационал санның модулі таба білді. Практикалық есептеу жүргізе алды. Өмірде қолдана білді. Түйінді идеялар: Координаталық түзу бойындағы санды кескіндейтін нүктенің санақ басынан қашықтығы санның модулі(мөлшері) деп аталады.Теріс санның модулі оң сан.Оң санның модулі сол санның өзіне тең. Нөл санның модулі 0-ге тең.                     Тапсырма көздері: .Суретпен жұмыс. Жеке жұмыс.Деңгейлік тапсырмалар.тест Шығармашылық жұмыс. «Рационал сандар» туралы ғаламтордан мағлұмат алу. Жаттығулар: №355(ауызша) №356,№357,№358,№359,№360,№361,№362№363 2. Шығармашылық жұмыс істеу. 3. Топтық жұмыс орындау. Үйге: Оқуға арналған тапсырмалар: Қосымша оқу үшін  Оқулықпен жұмыс№364№365№366Сайтты нақтылап оқушыларға беру.Google энциклопедия   САБАҚ ЖҮРІСІ                               1-тапсырма Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында берілген тапсырмалар.                                                      (5 минут) 2.Өткен топ сақталады. «бүтін сандар, натурал сандар,рационал сандар, бөлшек сандар» 3-тапсырма ББҮ стратегиясы арқылы сабақтың мағынасын ашу. (15 минут) 4-тапсырма Жаттығулар орындау №356,№357,№358,№359,№360,№361,№362№363                                    (10 минут) 5-тапсырма: сергіту (5минут) «Ауа райы» тренингі 6-тапсырма) Бағалау критерийі (3 минут) 7.Рефл...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6 «г» математика пәні мұғалімі Абдрахметова З.У

6-апта

19.10.2012ж

10-сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Рационал санның модулі

Сілтеме:

Қосымша оқулықтар, Математика-6 оқулығы, Рациона сндар туралы мағұматтар жинақтау.Координаталық түзу. Қарама-қарсы сандар.Бүтін сандар

Жалпы мақсаты:

Рационал санның модулін табу.Алған теориялық білімдерін практикада ұштастыра білу.

Оқу нәтижесі:

Рационал санның модулі таба білді. Практикалық есептеу жүргізе алды. Өмірде қолдана білді.

Түйінді идеялар:

Координаталық түзу бойындағы санды кескіндейтін нүктенің санақ басынан қашықтығы санның модулі(мөлшері) деп аталады.Теріс санның модулі оң сан.Оң санның модулі сол санның өзіне тең. Нөл санның модулі 0-ге тең.

Тапсырма көздері:

.Суретпен жұмыс. Жеке жұмыс.Деңгейлік тапсырмалар.тест

Шығармашылық жұмыс. «Рационал сандар» туралы ғаламтордан мағлұмат алу.

Жаттығулар:

№355(ауызша) №356,№357,№358,№359,№360,№361,№362№363

2. Шығармашылық жұмыс істеу.

3. Топтық жұмыс орындау.

Үйге: Оқуға арналған тапсырмалар:

Қосымша оқу үшін Оқулықпен жұмыс№364№365№366Сайтты нақтылап оқушыларға беру.Google энциклопедия

САБАҚ ЖҮРІСІ




1-тапсырма

Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында берілген тапсырмалар. (5 минут)

2.Өткен топ сақталады. «бүтін сандар, натурал сандар,рационал сандар, бөлшек сандар»

3-тапсырма

ББҮ стратегиясы арқылы сабақтың мағынасын ашу. (15 минут)

4-тапсырма

Жаттығулар орындау №356,№357,№358,№359,№360,№361,№362№363

(10 минут)

5-тапсырма: сергіту (5минут) «Ауа райы» тренингі

6-тапсырма)

Бағалау критерийі (3 минут)

7.Рефлексия (2 минут)

Өзіндік есеп 6 «г» математика пән мұғалімі Абдрахметова З.У

Сабақтың тақырыбы

Рационал санның модулі

Сабақтың мақсаты

Рационал санның модулін табу. Алған білімдерін практикада ұштастыра білу.

Сабақтың міндеттері

1 Сынып ережесін ұстану

2.Тақырыпты игеруде оқушылардың білімі мен дағдысы.

3. Өткен сабақты бүгінгі сабақпен байланыстыра білу.

4.тақырыпты ашу үшін,қорғау үшін уақыт беру.

5. Оқушылардың бірін-бірі оқытуына мүмкіндік беру.

Сабақтың барысы

Мұғалімнің рөлі

Оқушы белсенділігі

1.Үй тапсырмасын тексеру.

2. Сергіту сәті сол арқылы топқа бөлдім.

3. Өткен сабақты қайталау

4. ББҮ стратегиясы арқылы сабақты түсіндірдім.

5. Әр топты презентациялауға тақтаға шақырдым

6.Білдім бағанына әр топтан алған білімдерін жазуды сұрадым.

7. Туындаған сұрақтар бойынша сабақты қорытындылап өттім.

8. Практикалық есептер берілді.

9 Үй тапсырмасын бердім.

10.Бағалау критерийлерін бердім.

1.Әр топтан тақтаға шығартып есептерін тексердім.

2. Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптасты

3.Ауызша тез жауап беру.

4. Оқушылар бірлесіп не білетіндерін жаза бастады.

5.Әр топ өз білетіндерін ортаға салды.Оларға топтар сұрақтар қоя отырып тақырыпты ашуға тырысты.

6.Әр топтан білгендерін түсірді.

7.Оқушылар өздері қорытынды айтты.

8.Оқушылар оқулықтағы есептерді шығарды.

9.Үй тапсырмасын күнделікке жазып алды.

10.Критерийлерге сәйкес өздеріне ұпай берді.

Қолданылған модульдер

1.Топтық жұмыс

2.Білім берудегі бағалау.

3. Диалогтік әдіс.

4.Көшбасшылық

5.Жас ерекшелік.

1.өз ойын ашық айтуға.

2.Теориялық білімді практикада іске асыруға.

3.Өз білімін бағалауға.

4. Мұғаліммен және достарымен пікір алмасуға.

5.Өзіне сенімділікпен қарауға.

Мен не үйрендім

Оқытудың жаңа әдістерін, өз бағалау процесіме сыни көзбен қарауға.

Кедергілер

1.Оқушылардың топ ережелеріне бағынбауы.2.Өзін жоғары бағалауы.3. Уақытты тиімді пайдалана алмауы.

түйін

Сабақтың әр кезеңін ұтымды пайдалану, оқушылардың өз ойын еркін жеткізуге ықпал ету, топпен жұмысты дұрыс ұйымдастыру.

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру үшін топқа мағыналы тренингтер ұйымдастыру керек деп ой түйдім.

Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Рационал сандарды коорд.кескіндеу

Ауызша сұрақтар

Рационал сандардың модуліне есептер шығару (А деңгейі)

Рационал сандардың модуліне есептер шығару (В деңгейі)

Топта өзара көмектесе алдың ба

Қосымша не білемін

Қорытынды жасай білемін бе

1ұпай

1ұпай

2 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

1 ұпай

1 ұпай

2ұпай












10 ұпай-12 ұпай - «5»

7 ұпай-10 ұпай -«4»

3ұпай- 7ұпай - «3»



© 2010-2022