Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттеріМақсаты: «Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері» тақырыбы бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау, қосымша мәліметтер беру; Тиімді әдіс- тәсілдер арқылы оқушылардың ой- өрісін кеңейту , өздігінен жұмыс жасау, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Оқушыларды нақтылыққа, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу.Сабақ жоспары: 1.Ұйымдастыру бөлімі. 2.Үй тапсырмасын тексеру.Ауызша жаттығулар Миға шабуыл Жұптық жұмыс Оқулықпен жұмы...
Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: 5-6-сыныпта өткенді қайталау есептерін шығару.

Мақсаты :

  • 5 сыныпта алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.

  • логикалық сауаттылығын, пәнге деген қызығушылығын дамыту.

  • Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке тәрбиелеу.


  1. Ұйымдастыру бөлімі. (2 мин.)



  1. Қайталау сұрақтарына жауап беру. (Сынып оқушылары сұрақтарға қол көтеріп жауап береді.)

  • Бөлшек қандай элементтерден тұрады?

  • Дұрыс бөлшек деген не? Бұрыс бөлшек деген не?

  • Аралас сан деген не? Аралас санды бұрыс бөлшекке қалай айналдырады?

  • Ондық бөлшек деген не?.

  • Бөлшекті қысқарту деген не?

  • Бөлшектерге қандай амалдар қолданылады?

  • Ондық бөлшектерді қалай бөлшекке айналдырамыз?

(Егер оқушылар қандай анықтама немесе ережені естеріне түсіре алмаса, мұғалім көмекші сұрақтар беру арқылы көмекке келеді)

  1. Ауызша есептер: Есеп тізбек бойынша беріледі. Әр амалды бір оқушы орындайды. Бұл тапсырма тақтаға орындалады.

1Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып-есеп:Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып Жауабы: 1/8

2-есеп: х=0,7; 1,1.

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

4 . Тапсырмалар орындау. (15 мин.)

№1 тапсырма: Қосуды орында

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Азайтуды орында:

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Көбейтуді орында:

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Бөлуді орында:

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып2 тапсырма: Берілген санға кері санды жаз:


№3 тапсырма: «Есептейік»

  1. Қай құсты аңыз құсы деп атайды?(ләйлек, тырна, фламинго)

Амалдарды орындап жауабы сол құс шығады

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

2.Патшаның бөркі қай аңның терісінен тігілген? (құндыз,сусар, қамшат)

Есепті шешіп ,жауабын табасын

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сыныпТақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Футбол қақпасының ауданы м2. Оның ені м. Футбол қақпасының биіктігін табыңдар.

3. Ең үлкен улы жылан...(қарашұбар, ақ жылан, сарлан)

Теңдеуді шешіп, жауабы улы жылан болады

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

4.Ежелгі үнділер қай аңды пір тұтқан?(қабылан, барыс, ілбіріс)

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Сыныпта орындалатын есептер: № 1(б), 2(в). № 6, 7, 10, 34. Тақтаға үш оқушыдан шығарып, қалған оқушыларға орындарынан шығару ұсынылады.

5. Сабақты қорытындылау. (3 мин.)

6. Үй тапсырмасын беру. (2 мин.)







Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері

Мақсаты:

  • «Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері» тақырыбы бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау, қосымша мәліметтер беру;

  • Тиімді әдіс- тәсілдер арқылы оқушылардың ой- өрісін кеңейту , өздігінен жұмыс жасау, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

  • Оқушыларды нақтылыққа, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу.

Сабақ жоспары:

  1. Ұйымдастыру бөлімі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Ауызша жаттығулар

  4. Миға шабуыл

  5. Жұптық жұмыс

  6. Оқулықпен жұмыс.

  7. Тест тапсырмалары.

  8. Үйге тапсырма.

  9. Бағалау.Сабақты қорытындылау.

САБАҚ БАРЫСЫ

І. Ұйымдастыру бөлімі. Сабақ мақсаты мен жоспарын хабарлау.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

Мақсаты: өткен сабақты меңгеру деңгейін анықтау. №6(1,2,3,4),№9,№11,№24. Үй тапсырмасы оқушылардың дәптерлерінен тексеріледі. Осы кезде 2 оқушы тақтада үлестірме карточка бойынша жұмыстанады.

№1

а4.а15
а12: а4
(а2)5
(а2b3)6
а0

№2

а12.а4
а18 : а9
(а4)8
(а6b4)3
а0

III. Ауызша жаттығулар

1) Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін айтыңдар.

2) Амалдарды орындаңдар: 1) а . а3; 2)а4: а2; 3) (а6)2; 4) (2а3)3; 5) а0.

3) х-тің қандай мәнінде теңдік орындалады?

56. 5х = 510
(а4)х = а8

10х : 102 = 10
(аxb2) = а35b10

4) Өрнектің таңбасын анықтаңдар: (-3)5, -192, -(-15)2 , (-8)6 , - (-17)7

5) Ықшамдаңдар: а)Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып; б) (а4)6: (а3)3

IV. Миға шабуыл (Тез шығаруға арналған тапсырмалар, сайыс түрінде ұйымдастырылып,тақтаға орындалады.)

а2 . а3; а10 . а15; а6 . а4; а12 . а5; а6: а4; а10 : а3 (а2)2; (а3)3; (а4)5; (а0)2. (2а2)2; (-2а3)3; (3а4)2; (-2а2b)4.

V. Жұптық жұмыс (Оқушылар жұп болып жұмыстанады. Дұрыс жауаптар графопроектор арқылы көрсетіледі, оқушылар өзерін тексереді)

1) Өрнекті ықшамда: а) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып; б) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып; в) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып .

2) Есептеңдер: а) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып ә) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып б) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып в) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып д) Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

VІ. Оқулықпен жұмыс. № 18( ауызша) , № 17, (1,3), 19(2,4,6),№25, қабілетті оқушылар үшін№31,№37(1)

VIІ .Тест тапсырмалары:

І нұсқа

ІІ нұсқа

1) Өрнекті ықшамда: Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

2) Есепте:Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

3) Өрнектің мәнін тап:Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

1) Өрнекті ықшамда: Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

2) Есепте: Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

3) Өрнектің мәнін тап: Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

А

Б

В

Г

1

а7

а2

а9

а12

2

18

16

64

4

3

3

9

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

А

Б

В

Г

1

m10

m4

m2

m8

2

1

5

25

3

3

Тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 5 сынып

8

2

1

VIII. Үйге тапсырма: №17(2,4),№19(1,3,5), қабілетті оқушылар үшін (№32,№37(2).

ІХ. Сабақты қорытындылау. Бағалау.



© 2010-2022