Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

Раздел Математика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 2.09.2015

Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Көпмүшелер.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.

Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.

Сабақтың барысы:

а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;

б) есептер шығару

в) бекіту

г) бағалау

д) үйге тапсырма

е) қорытынды

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. (7-сыныптағы өткен тақырыптар бойынша қайталау сұрақтары)

Жай көбейткіштерге жіктеу; қысқаша көбейту формулаларын қайталау; т.б.

ІІ. Есептер шығару. Оқушыларды 4 нұсқаға бөліп тапсырма беру.

№6 (1,2,3,4)

(5,6,7,8)

№7 (2,3,4,5)

№8 (3,4,5,6)

№9 (2,3,2,3)

№10 (4,3,2,1)

ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.

ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.

V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №6(9-12), 7(6), 8(2,7,8), 12.


САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 5.09.2015

Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Қысқаша көбейту формулалары.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.

Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.

Сабақтың барысы:

а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;

б) есептер шығару

в) бекіту

г) бағалау

д) үйге тапсырма

е) қорытынды

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Есептер шығару. Оқушыларды 6 топқа бөліп тапсырма беру.

№15 (1,2,3,4,5,6)

№16 (1,2,3,4,5,6)

№18 (1,2,3,4,5,6)

№19 (1,2,3,4,1,2)

№20 (1,2,3,4,5,6)

ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.


(a-b)2

(a-b)3

a2-b2

a3+b3

(a+b)2

a3-b3

(a+b)3

(2a-3b)2

(3a-2b)3

4a2-9b4

27a3+8b3

(a+2b)2

8a6-b3

(3a+b)3

ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.

V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №17, 18(7,8), 20(7-9), 21.


САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 5.09.2015

Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Қысқаша көбейту формулалары. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.

Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.

Сабақтың барысы:

а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;

б) есептер шығару

в) бекіту

г) бағалау

д) үйге тапсырма

е) қорытынды

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Есептер шығару. Оқушыларды 6 топқа бөліп тапсырма беру.

(Шыныбеков Ә.Н., Баймұханов Б.*)

№25 (1,2,3,4,5,6)

№27 (1,2,3,4,5,6)

№11*(1,2,3,4,1,2)

№15*(1,2,3,4,5,6)

№22*(1,2,1,2,1,2)

№50*(1,2,3,4,5,6)

ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.


(a-b)2

(a-b)3

a2-b2

a3+b3

(a+b)2

a3-b3

(a+b)3

(2a-3b)2

(3a-2b)3

4a2-9b4

27a3+8b3

(a+2b)2

8a6-b3

(3a+b)3

ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.

V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №26,27(7-9),28

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 9.09.2015

Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Алгебралық бөлшектерге қолданылатын амалдар.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.

Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.

Сабақтың барысы:

а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;

б) есептер шығару

в) бекіту

г) бағалау

д) үйге тапсырма

е) қорытынды

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй жұмысын тексеру. Өткен тақырыптарды еске салу.

ІІІ. Есептер шығару.

№29 (1,2,3,4,1,2)

№30 (1,2,3,4,1,2)

№31 (1,2,3,4,1,2)

№32(1,2,3,1,2,3)

№33(1,2,3,4,5,6)

№52(1,2,3,4,1,2)

ІV. Қорытындылау. Бағалау. Балл бойынша бағалау.

V. Үйге тапсырма: №34,39,53,54 (1-4).

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 12.09.2015

Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Алгебралық бөлшектерге қолданылатын амалдар. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.

Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.

Сабақтың барысы:

а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;

б) есептер шығару

в) бекіту

г) бағалау

д) үйге тапсырма

е) қорытынды

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Есептер шығару. Оқушыларға 7 тест сұрақтарын беру.

1.Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері.

2.Бірмүше және оның стандарт түрі.

3.Қысқаша көбейту формулары. Екі өрнектің квадраттарының айырымы.

4.Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымы.

5.Екі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы.

6.Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен кубтарының айырымы.

7.Көпмүшелерге амалдар қолдану.

Әр тест 15 сұрақтан және екі нұсқадан тұрады.

ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

1
















2
















3
















4
















5
















6
















7
















ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.

V.Үйге тапсырма: №23,24,26

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 12.09.2015

Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Бақылау жұмысы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау). Оқушылардың білімін бақылау жұмысы арқылы тексеру.

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: бақылау жұмысы

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта.

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй жұмысын тексеру. Оқушыларға 7 тест сұрақтары берілген.

1.Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері.

2.Бірмүше және оның стандарт түрі.

3.Қысқаша көбейту формулары. Екі өрнектің квадраттарының айырымы.

4.Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымы.

5.Екі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы.

6.Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен кубтарының айырымы.

7.Көпмүшелерге амалдар қолдану.

Әр тест 15 сұрақтан және екі нұсқадан тұрады.

ІІІ. Бақылау жұмысы.

І нұсқа

ІІ нұсқа

1.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер:

1)15ах+20ау; 2)а3-8; 3) 3х2+6ху+3у2;

4)ac+bc-2ad-2bd.

1.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер:

1)15c-10c2; 2)27+a3; 3) a2-6a+9; 4)m2-x2-y2-2xy.

2.Теңсіздікті шешіңдер:

2x+3>2(x-3)

2.Теңсіздікті шешіңдер:

4(x-1)<4x-2

3.Амалдарды орындаңдар:

1)6-1-2*3-2; 2)1Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанa7b-12*0,9a-5b13

3.Амалдарды орындаңдар:

1)a-3:a-6; 2)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған-2*10a2b7

4.Егер х-у=5 болса және ху=7 болса, х3у+ху3 өрнегінің мәнін табыңдар.

4.Егер a+b=7 және ab=2 болса, a3+b3 қосындысының мәнін табыңдар.

5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілде шешіңдер:

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған2х+у=8,

2x-y=1.

5.Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілде шешіңдер:

х+у=5,

x-y=1.

ІV. Бағалау.

V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №23, 24, 26

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: алгебра Сынып:8б Күні: 16.09.2015ж.

Тақырыбы: Иррационал сан. Нақты сандар туралы жалпы түсінік.

Типі: жаңа материалды меңгеру.

Сабақ мақсаттары:

Білімділік: Оқушылардың нақты сандар туралы түсініктерін жалпылау, нақты сандардың құрылымын, геометриялық мағынасын түсіндіру.

Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, математикалық тілде сөйлеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа үйрету.

Сабақ түрі: аралас

Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, оқулық.

Сабақ барысы:

I. Ұйымдастыру.

II. Жаңа материалды игеруге дайындық.

1. Натурал сандарға қандай сандар жатады?

2. Рационал сандарға қандай сандар жатады?

3. Координаталық түзу деген не?

4. Ондық бөлшек деп қандай бөлшекті айтамыз?

5. Қысқартылмайтын бөлшек?

6. Шексіз периодты ондық бөлшек?

7. Шексіз периодты емес ондық бөлшек?

III. Жаңа материалды түсіндіру.

СD Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған бөлігінен кіші Р1В кесіндісі қалдық болып қалғанша жүргізіледі. Сурет бойынша Р1В кесіндісі СD кесіндісінің Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған бөлігін бес рет өлшегенде шығады. Жаңа Р1В кесіндісін СD кесіндісінің Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған бөлігінен кіші Р2В кесіндісі қалдық болып қалғанға дейін СD кесіндісінің Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған бөлігімен өлшейміз. Өлшеуді осылай жалғастыра беруге болады. Мұндай өлшеу нәтижесінің үш жағдайы бар.

1-жағдай. Өлшеу қандай да бір қадамда аяқталып, нәтижесінде рационал сан шығады.

2-жағдай. Өлшеу шексіз жалғасады және нәтижесінде шексіз периодты ондық бөлшек шығады.

3-жағдай. Өлшеу шексіз жалғасады, нәтижесінде шексіз периодты емес ондық бөлшек шығады.

1-мысал. Рационал сандардың арасында квадраты 2-ге тең санның болмайтынын дәлелдейік.

Д/еу: Қарсы жоримыз. Яғни сондай сан бар дейік. Ол санды Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған қысқартылмайтын бөлшек түрінде жазамыз. Екінші дәрежеге шығарамыз. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=2 немесе Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған. 2n2 -жұп сан, демек m2 саны да жұп сан. Ендеше m санының өзі де жұп болғаны. m жұп санын m=2k (к бүтін сан) түрінде жазуға болады. Енді осы мәнді Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған теңдігіне қойсақ, (2k)2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған немесе Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған немесе Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған аламыз. 2k2 саны жұп сан, ендеше n2 саны да жұп. Нәтижесінде Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған бөлшегінің алымы және бөлімі жұп сандар болады, яғни бөлшек қысқартылады. Бұл Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған бөлшегінің қысқартылмайтын бөлшек екенінен қайшы. Демек, квадраты 2-ге тең рационал сан бар деген жорамал қате.

А-ма: Кез келген шекті периодты емес ондық бөлшек иррационал сан деп аталады.

Мысалы: πсаны.

А-ма: Барлық рационал және иррационал сандар нақты сандар жиынын құрайды.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

Нақты сандар жиынын сан түзуі деп атайды. Координаталық түзу - сан түзуінің геометриялық моделі. Нақты сандардың геометриялық кескінін көрсету үшін түзу жүргізіп, ол түзуде: 1)оң бағыт, 2) санақ басы, 3) бірлік кесінді алынады. Осылайша салынған түзу сан осі деп аталады.

IV. Жаңа материалды түсінгенін тексеру.

№1, №2, № 5, №6

V. Қорытынды

1.Рационал сан дегеніміз?

2.Иррационал сан деген не?

3.Нақты сандар деген не?

VI. Үй жұмысы. №3, №4

VII.Бағалау.




САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: алгебра Сынып:8б Күні: 19.09.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Иррационал сандар. Нақты сандар. Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Нақты сандарды салыстыру, оларды ажырата білуді машықтандыру.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық

Сабақтың барысы:

І Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ Қайталауға арналған сұрақтар:

1.​ Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

2.​ Периодылық ұғымын қайталау, мысалдар қарастыру

3.​ Рационал, иррационал сандар ұғымдарына анықтама беру

4.​ Нақты сандар анықтамасын беру, мысалдар келтіру

5.​ Эйлер-Венн диаграммасын салу

III.Бекіту кезеңі:

1,08 және 1,0(8)

19,(27) және 19,27(7)

-1,(31) және -1,3(13)

Сандарына сәйкес нүктелердің қайсысы сан түзуінде санақ басына жақын орналасқан?

№14, №15, №16, №18

IV.Рефлексия

-​ Нақты сандар д.н?

-​ Эйлер-Венн диограмасында нақты сандар жиынын жаз?

V.Үйге тапсырма беру: №13 тақырыпты оқу

VI.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау



САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: алгебра Сынып:8б Күні: 19.09.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық мәндері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбір, белгісін, түбірдің жуық мәнін табуды үйрету

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ Мағынаны ашу:

Мынадай екі мысал қарастырайық.

1-мысал. Квадрат пішінді жер алқабының қабырғасының ұзындығы 9м. Оның ауданын табу қажет.

Бұл жер алқабының ауданы рның қабырғасының квадратына тең болатынын жақсы білеміз. Олай болса, 92 =81(м2).

2-мысал. Квадрат пішінді жер алқабының ауданы 121 м2. Оның қабырғасын табу қажет.

Бұл есеп бірінші мысалға кері есеп болып табылады.

Берілген квадраттың қабырғасы 11м.

Анықтама. а санының квадрат түбірі деп квадраты а-ға тең санды айтады. Санның квадрат түбірін анықтау амалын квадрат түбірден шығару деп атайды.

Берілген саннан квадрат түбір шығару үшін, ол сан теріс сан болмауы қажет, яғни бұл сан оң сан немесе нөлге тең болуы қажет.

Брадистің төрт таңбалы кестелерінде 22 кесте бар, солардың бірі -4-кесте -саннан квадраттық түбір табу.

Енді берілген оң саннан квадраттық түбір табуда квадраттық түбірлер кестесін қалай пайдалану керек екені туралы сөз болады. Ол үшін сол кестенің кішкене бөлігі келтірілген. Бұл кестеде 1-ден 100-ге дейінгі сандар түбірлерінің жуық мәндері берілген.мысалдар қарастырайық.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған 2,236; Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған2,280; Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған2,291; Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған2,292 (2,291+0,001=2,292)

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*102,291*10=22,91;

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған8,518*102=851,8

ІІІ Бекіту кезеңі:

1.​ Ауызша есептер: №20

2.​ Есептер шығару кезеңі: №24, 25, 29, 30

IV.Рефлексия

-​ Квадрат түбірдің анықтамасын айт?

-​ Квадрат түбірдің жуық мәндерне мысал келтір?.

V.Үйге тапсырма беру: №26, №31

VI.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: алгебра Сынып:8б Күні: 23.09.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық мәндері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбір, белгісін, түбірдің жуық мәнін табуды үйрету

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық

Сабақтың барысы:

І Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ Өткенді қайталау:

ІІІ Бекіту кезеңі:

1.​ Ауызша есептер: № 22

2.​ Есептер шығару кезеңі: № 31, 32, 33, 34, 39

IV.Рефлексия

-​ Квадрат түбірдің анықтамасын айт?

-​ Квадрат түбірдің жуық мәндерне мысал келтір?

V.Үйге тапсырма беру: №29,35,37

VI.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау




САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 26.09.2015.

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасымен танысу, ұғу.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Мағынаны ашу:

7-сыныпта дәрежелеу амалын қолданып, у=x2 функциясының графигі -парабола болатындығы анықталған. Параболаның жәрдемімен санның квадратын және оған керісінше санның квадраты бойынша санның өзін табу есептерін қарастырғанбыз. Мысалы, функция мәні у=4 болғанда, оған х-тің екі мәні: -2 және 2 сәйкес келеді. Бұл х2=4 теңдеуінің шешімдері. -2 және 2 сандары х2=4 теңдеуінің түбірлері 4 санының квадраттық түбірлері деп аталады.

Жалпы алғанда оң а санының квадраттық түбірі деп квадраты а-ға тең болатын санды айтады.

Анықтама. Теріс емес а санының арифметикалық квадраттық түбірі деп квадраты а-ға тең болатын теріс емес санды айтады.

а санының арифметикалық квадраттық түбірін Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған түрінде белгілеу қабылданған; Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған -квадрат түбір таңбасы, ал а- түбір астындағы сан. Анықтама бойынша (Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)2=а, а>0.

IV.Бекіту кезеңі.

А деңгейі

№31(1-4), 33(1-6), 36(1-6),

В деңгейі

37(1,3,5,7,9,11), 38(1,3,5,7), 40(1,3,5,7), 42(1,3),

С-деңгейі

45(1-3),46(1,2), 47(1,3,5,7)

V. Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

VI. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

VII. Үйге тапсырма беру: №31(5,6),33(7,8),36(7,8),37(2,4,6,8,10),38(2,4,6,8),40(2,4,6,8),42(2,4),45(4),46(3,4),47(2,4,6,8)

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 26.09.2015.

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірі. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын қайталау, есептер шығарып бекіту.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Бекіту кезеңі.

А деңгейі

№58,59,61,63,65,

В деңгейі

67,68,69,71,72,

С-деңгейі

7578,79,81

IV. Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

V. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

VI. Үйге тапсырма беру: №60,62,64,70,73,74,77,80, қайталауға №82,84



САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 30.09.2015.

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерімен танысу, ұғу.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

/Өткенді қысқаша қайталау/

ІІ. Мағынаны ашу:

Өткен сабақта мынадай қасиеттері бар екенін көрсеттік:

1)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің анықталу облысы теріс емес нақты сандар жиыны болады: а≥0;

2)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған -арифметикалық түбір теріс емес;

3)х2═а, а≥0 теңдеуінің екі түбірі бар: х═Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған;

4)кез келген а саны үшін Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғана теңдігі орындалады.

Енді квадрат түбірлердің өзге қасиеттерін көрсетейік:

5)Көбейтіндінің квадрат түбірі көбейткіштердің квадрат түбірлерінің көбейтіндісіне тең, яғни, егер а≥0, b≥0 болса, онда Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған * Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

6)Бөліндінің квадрат түбірі квадрат түбірлердің қатынасына тең, яғни, егер а≥0, b0 болса, онда Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған теңдігі орындалады.

7)Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең, яғни, егер а≥0 болса, онда кез келген натурал n саны үшін Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = (Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)n теңсіздігі орындалады.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

Салдар. Егер n жұп сан болса, онда Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = а теңдігі орындалады.

Мысалдар қарастыру.

ІІІ. Бекіту кезеңі:

Ауызша есептер:№50,51

Тақтада жұмыс жасау: 52,53,54,55,57

IV.Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

V.Үйге тапсырма беру: №56,57/3,4/

VI.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: алгебра Сынып:8 Күні: 3.10.2015.

Тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері.Есептер шығару.

Типі: жаңа материалды тереңдету.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды квадрат түбірдің қасиеттері жайлы алған білімдерін одан әрі тереңдету..

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру

Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.

Сабақ түрі: практикалық

Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, оқулық.

Сабақ барысы:

I. Ұйымдастыру.

II. Үй жұмысын тексеру.

III. Қайталау.

1. Арифметикалық квадрат түбір деген не?

2. Көбейтіндіден қалай арифметикалық квадрат түбір табамыз?

3. Бөліндіден қалай табамыз.?

4. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

5. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

6. Мысал келтіріңдер.

IV. Есептер шығару.

Оқулықтан: №59, №60, №63, №64, №65

Деңгейлік тапсырмалар:

А тобы: 1. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған теңдіктері дұрыс па?

2. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

В тобы: 1. Өрнектің мәнін тап: Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған мұндағы Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

2. Есепте: Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

С тобы: Өрнектің мәнін тап.

1. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған 2.а) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған б)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

V. Қорытынды

VI. Үй жұмысы. №58, №62, жеке тапсырма

VII. Бағалау.

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 3.10.2015.

Сабақтың тақырыбы: Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын қайталау, көбейткішті түбір белгісінің алдына шығаруды үйрету, есептер шығарып бекіту.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Мағынаны ашу.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған мен 8Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнектерінің мәндерін салыстыру керек болсын. Бұл есепті Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегін түрлендіріп алып шешуге болады. 72-ні бірі толық квадрат болатын екі санның көбейтіндісіне жіктейміз. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═6Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған<8Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған, Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған болғандықтан, Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

Біз Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегін 6 мен Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған-нің көбейтіндісімен алмастырдық. Осындай түрлендіруді көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару дейді.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің мәнін есептеу керек болғанда да алдын ала түрлендірсе, өрнек мәнін тіпті оңай табуға болады:

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═0,75.

1-мысал. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінен көбейткішті түбір белгісінің алдына шығарайық.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің х≥0 болғанда ғана мағынасы бар екені белгілі. Сонда Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═х4Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

2-мысал. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінде көбейткішті түбір белгісінің алдына шығарайық.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═хАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

IV.Бекіту кезеңі.

А деңгейі

№70,72,77,80,83

В деңгейі

№84(1,2),85,86(1,3,5,7)

V.Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

VI. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

VII. Үйге тапсырма беру: №71,73,78,84(3,4),86(2,4,6,8)

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 7.10.2015.

Сабақтың тақырыбы: Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын қайталау, көбейткішті түбір белгісінің алдына шығаруға есептер шығарып бекіту.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Бекіту кезеңі. (Шыныбеков Ә.Н.)


1-нұсқа

2-нұсқа

3-нұсқа

4-нұсқа

А деңгейі

№145

1,8

2,7

3,6

4,5

№146

1,5

2,6

3,7

4,8

№147

1,6

2,5

3,7

4,8

№149

1,9

2,10

3,11

4,12

В-деңгейі

№157

1

2

3

4

№162

1,5

2,6

3,7

4,8

№169

2

3

5

6

С-деңгейі

№171

1

2

1

2

IV. Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

V. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

VI. Үйге тапсырма беру: №148,149(5,6,7,8),155,158,169(1,4,7,8,9)



САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 10.10.2015.

Сабақтың тақырыбы: Көбейткішті түбір белгісінің астына алу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын қайталау, көбейткішті түбір белгісінің астына алуды үйрету, есептер шығарып бекіту.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Мағынаны ашу.

15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған пен Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнектерінің мәндерін салыстыру керек болсын.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═10Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған деп түрлендіреміз. 15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған пен 10Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнектерінің мәндерін салыстыру үшін, олардың жуық мәндерін анықтамаса, дәлдеп қайсысының үлкен екенін айту қиынырақ. Егер 15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған:15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған түрлендіруін жасасақ, Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған<Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған болғандықтан, 15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған екені шығады.

Мұндай түрлендіруді көбейткішті түбір белгісінің астына алу деп атайды. Бұл түрлендірудің және бір артықшылығы -есептеу жүргізгенде амалдар санын кемітеді және жуық мәнінің дәлдігі артады: 15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған15*1,7332025,9800; 15Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған25,9807.

Бұл түрлендіруді жалпы түрде былай жазуға болады: егер а≥0 болса, онда aАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған егер a<0 болса, онда aАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

1-мысал. -2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінде көбейткішті түбір белгісінің астына алайық.

-2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═ -Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═ -Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

2-мысал. аАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегін түрлендірейік.

аАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

IV.Бекіту кезеңі.

А деңгейі

№74,75,80,

В деңгейі

№88(1,2),89(1,2),90(1,2),

С деңгейі

№94

V.Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

VI. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

VII. Үйге тапсырма беру: №71,73,78,84(3,4),86(2,4,6,8)

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пән: Алгебра Сынып:Күні: 10.10.2015.

Сабақтың тақырыбы: Көбейткішті түбір белгісінің астына алу. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын қайталау, көбейткішті түбір белгісінің астына алуға есептер шығарып бекіту.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Бекіту кезеңі. (Шыныбеков Ә.Н., Баймұханов Б.*)


1-нұсқа

2-нұсқа

3-нұсқа

4-нұсқа

А деңгейі

№150

1,12

2,11

3,10

4,9

№151

1

2

3

4

№124*

1,5,9,13

2,6,10,14

3,7,11,15

4,8,12,16

№128*

3

5

4

6

В-деңгейі

№163

2

3

5

6

№165

1

2

3

1

С-деңгейі

№174

1

2

1

2

IV.Рефлексия

-​ Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

V. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

VI. Үйге тапсырма беру: №71,73,78,84(3,4),86(2,4,6,8)


САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 14.10.2015ж.

Тақырыбы: Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан арылу.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан арылуды мысалдармен көрсетіп үйрету, есептерді шығарып бекіту.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру

Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.

Сабақ жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй жұмысын тексеру. Берілген есептердің шешуін тексеру.

3.Жаңа тақырыпты түсіндіру және бекіту.

Бұл түрлендіру де өрнектің мәнін табуды жеңілдету, жуық мәнінің дәлдігін арттыру қажеттілігінен туындайтын түрлендіру.

Мысалдарды қарастырайық.

1-мысал. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің мәнін 0,001-ге дейінгі дәлдікте есептеу керек болсын.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = 1,5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған 3,674

2-мысал. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің жуық мәнін табу керек болсын.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған;

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

Жалпы түрде Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің бөліміндегі иррационал саннан құтылу үшін бөлімін де, алымын да Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған немесе Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегіне көбейту керек.

4.Бекіту кезеңі.

(А.Е.Әбілқасымов) №86,87, (Ә.Н.Шыныбеков) №170(1-6), 178(1,2)

5.Қорытындылау, бағалау.

6.Үй жұмысы. (А.Е.Әбілқасымов) №92,93, (Ә.Н.Шыныбеков) №170(7-12),178(3,4)

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 17.10.2015ж.

Тақырыбы: Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан арылу. Есептер шығару.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан арылуға есептерді шығарып бекіту.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру

Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.

Сабақ жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй жұмысын тексеру. Берілген есептердің шешуін тексеру.

3.Бекіту кезеңі.

(Б.Баймұханов, Теляковский С.А.*)


1-нұсқа

2-нұсқа

3-нұсқа

№131

1,4,7,10

2,5,8,11

3,6,9

№132

1,5,9,13

2,6,10,14

3,7,11,15

№431*

а,г,ж

б,д,з

в,е,и

№432*

а,б

в,г

д,е

№433*

а,е

б,в

г,д

№435*

а,в

б,г

д,е

4.Қорытындылау, бағалау.

5.Үй жұмысы. Жеке-жеке тапсырма.



САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 17.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді білу.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Жаңа тақырып

Сабақтың барысы:

І Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ Өткенді қысқаша қайталау

ІІІ. Мағынаны ашу.

Мысалдар қарастырайық.

1-мысал. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған+5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған + Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегін ықшамдайық. Мұнда алдымен көбейткіштерді түбір алдына шығарып, ұқсас мүшелерді жинақтаймыз:

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған+ 5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған + Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ═ 4Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған + 5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - 6Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған +2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ═ (4+5-6+2)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

2-мысал. (Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)(Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - 3Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған) өрнегін ықшамдағанда, көпмүшелерді және түбірлерді көбейту ережелерін қолданып орындаймыз:

(Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)(Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - 3Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған) ═ (Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)2 - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*3Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған +3Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған*Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ═ 5 - 3Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - 2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған +12 ═ 17 - 5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

3-мысал. Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегін ықшамдап, х═0,5; у═0,32 болғанда, мәнін есептейік.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған- Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналғанАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған - Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған═a2 - ab +b2-(a2+ab+b2)= -2ab= -2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған= -2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=-2*0,4= -0,8.

Квадраттық түбірі бар өрнектерді түрлендіргенде Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған түріндегі құрама түбір өрнектері кездеседі. Мысалы, Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған өрнегінің жуық мәнін есептеу үшін алдымен өрнекті ықшамдаймыз:

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған+1.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған және одан да күрделірек өрнектер берілгенде алдыңғы мысалдағыдай түбір астындағы өрнек қандай өрнектің квадраты екенін болжау қиын болғанда, құрама радикал формуласы деп аталатын мына формуланы қолданады: Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

Мысалы,

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған = Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған+Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған =Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған + Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған =Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған +Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған=3+2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

ІV. Бекіту кезеңі:

Ауызша есептер:№70

Өздігінен:№72,73

Тақтада жұмыс жасау: №,74,75,76

V.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Нені білдің?

-​ Нені білгің келеді?

VI.Үйге тапсырма беру: №№81, 82

VII.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау







САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы: 8б Күні: 21.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді қолданып, есептер шығаруды білу

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ. Өткенді қайталау:

III.Бекіту кезеңі:

Тақтада жұмыс жасау: №84/1,3/, 85/1,3/,86,/1,3/,87/1,3/, 88/1,3/, 89/1,3/,90/1,3/,91/1,3/

Өздігінен:№92

IV.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Нені білдің?

-​ Нені білгің келеді?

V.Үйге тапсырма беру: №№84/2/, 85/2/,86/2/,87/2/, 88/2/, 89/2/,90/2/,91/2/

VI.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау




САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы: 8 Күні: 24.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясы және оның қасиеттері мен графигі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясын және оның қасиеттері мен графигін білу.

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету.

Сабақтың түрі: Жаңа тақырып

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу; оқушыларды түгендеу; оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

1.​ Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:

2.​ Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу:

3.​ Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату:

ІІ. Мағынаны ашу:

y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының қасиеттері:

1)​ Анықталу облысы теріс емес сандар;

2)​ Функцияның графигі координаталар басы арқылы өтеді, өйткені х=0 болғанда, у=0;

3)​ y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының графигі координаталық жазықтықтың І ширегінде орналасқан, өйткені арифметикалық түбірдің анықтамасы бойынша х және у айнымалыларының мәндері теріс емес сандар;

4)​ функция өзінің анықталу облысында өседі, өйткені аргументтің үлкен мәніне функцияның үлкен мәні, аргументтің кіші мәніне функцияның кіші мәні сәйкес. Мысалы, х=4 болғанда, у=2; х=9 болғанда у=3 және т.с.с.

х≥0 болғанда, y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының графигі у=х2 функциясының графигі сияқты І ширекте орналасқан және ол графиктер у=х түзуіне қарағанда симметриялы. Егер М(b;а) нүктесі y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының графигіне тиісті болады.

Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған

ІІІ.Бекіту кезеңі:

Тақтада жұмыс жасау: №98/1,3/, 99/1,3/,100/1,3/102/3-6/, 104

Өздігінен:№105

ІV.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Қандай функцияның графигін салуды үйрендің?

-​ Нені білгің келеді?

V.Үйге тапсырма беру: №№98/2,4/, 99/2,4/,100/2,4/102/1,2/

VI.Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы: 8 Күні: 24.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясы және оның қасиеттері мен графигі. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясын және оның қасиеттері мен графигін практикада қолдана білу

Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу; oқушыларды түгендеу; oқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

Бекіту кезеңі кезінде қолданылатын материал:

y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының қасиеттері:

1.​ Анықталу облысы теріс емес сандар;

2.​ Функцияның графигі координаталар басы арқылы өтеді, өйткені х=0 болғанда, у=0;

3.​ y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының графигі координаталық жазықтықтың Іширегінде орналасқан, өйткені арифметикалық түбірдің анықтамасы бойынша х және у айнымалыларының мәндері теріс емес сандар;

4.​ функция өзінің анықталу облысында өседі, өйткені аргументтің үлкен мәніне функцияның үлкен мәні, аргументтің кіші мәніне функцияның кіші мәні сәйкес. Мысалы, х=4 болғанда, у=2; х=9 болғанда у=3 және т.с.с.

х≥0 болғанда, y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының графигі у=х2 функциясының графигі сияқты І ширекте орналасқан және ол графиктер у=х түзуіне қарағанда симметриялы. Егер М(b;а) нүктесі y=Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функциясының графигіне тиісті болады.

ІІ. Бекіту кезеңі: В,С тобы. Тақтада жұмыс жасау: №105, 106/2,4/, 107/2,4/, 108, 109, 110, 111/2,4/

III. Үйге тапсырма беру: №107/1,3/, 111/1,3/, 112

IV. Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Қандай функцияның графигін салуды үйрендің?

-​ Нені білгің келеді?

V. Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау.


САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы: 8б Күні: 28.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №2.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау). Оқушылардың білімін бақылау жұмысы арқылы тексеру.

Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: бақылау жұмысы

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта.

Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

ІІІ. Бақылау жұмысы.

Бақылау жұмысы 1-нұсқа

Бақылау жұмысы 2-нұсқа

1.Есептеңдер:

а) 0,8Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған; б) 20Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған;

в) (0,5Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)2.

1.Есептеңдер:

а) 10Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған; б) 12Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған;

в) (Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған)2.

2.Бөлшекті қысқартыңдар:

а) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ; б) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

2.Бөлшекті қысқартыңдар:

а) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ; б) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған.

3.Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылтыңдар:

а)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ; б) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

3.Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылтыңдар:

а)Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған ; б) Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

4.у ═Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функцияның графигін салыңдар. Осы функцияның графигіне А(-36;6), В(1,44;1,2), С(4;-2) нүктелері тиісті ме?

4.у ═Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған функцияның графигін салыңдар. Осы функцияның графигіне А(25;-5), В(1,21;1,1), С(-4;2) нүктелері тиісті ме?

5.Көбейткішті түбір белгісінің астына алыңдар:

а)2Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған; б)аАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған, а≥0; в)хАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

5.Көбейткішті түбір белгісінің астына алыңдар:

а)3Алгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған; б)аАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған, а<0; в) -хАлгебра пәнінен 1-тоқсаның сабақ жоспарлары 8 сыныпқа арналған .

ІV. Бағалау.

V.Үйге тапсырма: Өткен тақырыптарды қайталау. Тест сұрақтарына жауап беру.

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 31.10.2015ж.

Тақырып: Қайталауға арналған жаттығулар (1).

Мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбір және арифметикалық түбір анықтамалары мен қасиеттерін, санның жуық мәнін табу ұғымдарын қолданып есеп шығару дағдыларын тереңдету.

Дамытушылық: Өзіндік ойлау, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: өздігінен жұмыс істеу

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ.Қателермен жұмыс істеу /тақтада/

ІІІ.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Қандай функцияның графигін салуды үйрендің?

-​ Нені білгің келеді?

IV.Есептер шығару.

(Шыныбеков Ә.Н.)


1-топ

2-топ

3-топ

4-топ

№210

1

2

3

4

№211

1

2

5

6

№213

1

2

3

4

№215

1

2

3

4

№217

1

2

3

4

№215

1

2

3

1

№221

1

2

3

4

V.Қорытындылау. бағалау.

VI.Үйге тапсырма беру: №212,214,216,217(5,6),219

САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 31.10.2015ж.

Тақырып: Қайталауға арналған жаттығулар (2).

Мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбір және арифметикалық түбір анықтамалары мен қасиеттерін, санның жуық мәнін табу ұғымдарын қолданып есеп шығару дағдыларын тереңдету.

Дамытушылық: Өзіндік ойлау, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: өздігінен жұмыс істеу

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ.Қателермен жұмыс істеу /тақтада/

ІІІ.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Қандай функцияның графигін салуды үйрендің?

-​ Нені білгің келеді?

IV.Есептер шығару.

(Шыныбеков Ә.Н, Баймұханов Б.*.)


1-топ

2-топ

3-топ

4-топ

№223

1

2

3

4

№224

1

2

3

4

№227

1

2

1

2

№ 155*

1

2

3

4

№156*

1

2

3

4

V.Қорытындылау. бағалау.

VI.Үйге тапсырма беру: №157*,158*,159*


САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 2.11.2015ж.

Тақырып: Қайталауға арналған жаттығулар (3).

Мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбір және арифметикалық түбір анықтамалары мен қасиеттерін, санның жуық мәнін табу ұғымдарын қолданып есеп шығару дағдыларын тереңдету.

Дамытушылық: Өзіндік ойлау, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: өздігінен жұмыс істеу

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ.Қателермен жұмыс істеу /тақтада/

ІІІ.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Қандай функцияның графигін салуды үйрендің?

-​ Нені білгің келеді?

IV.Есептер шығару.

( Баймұханов Б.)


1-топ

2-топ

3-топ

4-топ

№153

1

2

3

4

№154

1,4

2,5

3,7

6,8

№161

1

2

1

2

№ 168

2

3

4

5

V.Қорытындылау. бағалау.

VI.Үйге тапсырма беру: №163,164,168 (1,6,7).


САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

«___» __________2015 ж

Пәні: Алгебра Сыныбы:Күні: 2.11.2015ж.

Тақырып: Қайталауға арналған жаттығулар (4).

Мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбір және арифметикалық түбір анықтамалары мен қасиеттерін, санның жуық мәнін табу ұғымдарын қолданып есеп шығару дағдыларын тереңдету.

Дамытушылық: Өзіндік ойлау, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: өздігінен жұмыс істеу

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезең

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.

ІІ.Қателермен жұмыс істеу /тақтада/

ІІІ.Рефлексия

-​ Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?

-​ Қандай функцияның графигін салуды үйрендің?

-​ Нені білгің келеді?

IV.Бекіту кезеңі.

Оқушылар төрт топқа бөлініп тапсырмалар орындайды.

1.Өткен тақырыптардың бірін таңдап түсіндіру:

1)1-сынып оқушыларына;

2)ата-аналарға;

3)бала бақшадағы балаларға;

4)студенттерге.

2.Ертегі құрастыру.

3.Тест сұрақтарын құрастыру. Бір-бірімен алмасу. (10 сұрақ)

4.Бір-біріне баға беру.

V.Қорытындылау. Бағалау.

VI.Үйге тапсырма беру: Өткен тақырыптарды біріктіріп анықтамалық жасап келу.


© 2010-2022