Оң және теріс сандар қмж

Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оң және теріс сандар қмжКүні: 13.10.2015

Математика 6 сынып

Тексерілді:

Сабақтың тақырыбы

Оң және теріс сандар

Сілтеме

Күнтізбелік жоспар, ОМЖ

Дерек көздер

6 сынып математика оқулығы, интернет ресурстары,қосымша материалдар

Жалпы

мақсаты

Оқушылар оң және теріс сандармен танысады, оң, теріс сандарды жазу мен оқуды, координаталық түзуде үлкен саннан теріс сандарды азайтуды үйрету.

Оқу

нәтижелері

Оқушылар оң және теріс сандармен танысты, оң, теріс сандарды жазу мен оқуды, координаталық түзуде үлкен саннан теріс сандарды азайтуды үйренді. Топпен жұмыс істеуге, өз-өзін және бір-бірін бағалауға үйренеді.

Тапсырмалар

Топқа бөлу Қызығушылығын ояту. Мағынаны ажырату. Ойтолғаныс. Рефлексия.

Жұмыс түрлері

Жеке, топтық, жұптық

Бөлімдері

Мұғалім әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Топқа бөлу



Оқушылар орындарынан тұрып,оларға таратылған тапсырмалар бойынша 4 топқа бөлінеді.

Сыныптың психологиялық ахуалын көтеру

Оқушылар топта отырып бірден беске дейін санайды. бесінші оқушы топқа тілек тілейді.

Үй тапсырмасын тексеру

Топқа бөлінеді

Топта ынтымақтастық орнайды.

Жұптық жұмыс , бір-бірінің дәптерін тексереді критерийлер бойынша бағалайды

Қызығушылығын ояту

Сабақты ББҮ стратегиясы арқылы жүргізу;

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

- координаталық түзу;

- коорд.түзуде сандарды белгілеу;

М: 3-1, 2-1, 1-1

  • 0-1 мұны қалай азайтуға болады?

  • Ол үшін коорд.түзуді толықтауыш сәулемен толықтыру арқылы түсіндіру.

  • Теріс сан, оң сан ұғымы, оларды оқу, жазу, белгілеу;

  • Кіші саннан үлкен санды азайту

Мағынаны ажырату

Есептер шығару

А-деңгей: №265

В-деңгей: №276

С-деңгей: №281.

Әр топ өздеріне берілген тапсырмалар бойынша есептерді шығарады

Барлық оқушылар шығарып жұпта бағалайды да бағалау парақшасына жазады.

Ойтолғаныс




«Түйінді сөздер» стратегиясы

квадрат, периметр, шеңбер, жай бөлшектер, координаталық түзу, оқулық, теріс сандар, ондық бөлшектер, сан түзуі, координаталар басы, оң сандар, сфера,Барлық араласқан мәліметтерден бүгінгі сабаққа қатысты мәліметтерді теріп көрсету;



.

Тақырыпқа байланысты сөздерді теріп жазып, анықтамаларын айтады

Қорытынды

Шығармашылық жұмыс

рефлексия

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Не қиын болды? Ұсынысың

Бағалау.

Топ жетекшілерінің бағалау парақшаларындағы бағаларды қорытындылап, мұғалім өзі бағалайды

Үйге тапсырма

Оқушылар үшін

Мұғалім үшін

Не сәтті өтті?



Не сәтсіз өтті?



Ұсыныс



Бағалау парағы

Аты-жөні

Топта белсенділік таныттым

Тақырыпты меңгеру деңгейі және есепті шығару барысы

қорытынды

Ұпай саны

бағасы




Топтық жұмысты бағалау критерийлері

І. Топта белсенділік таныттым -1 ұпай

ІІ. Тақырыпты меңгеру деңгейі және есеп шығару барысы -5 ұпай

  1. Таңбалар ережесін білемін-1 ұпай

  2. Жақша алдында «+», «-« таңбалары болғанда, жақшаларды аша аламын-1 ұпай

  3. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін есеп шығарғанда қолдана аламын- 1 ұпай

  4. Ұқсас мүшелерді біріктіре аламын-1 ұпай

  5. Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығаруды білемін-1 ұпай

ІІІ Қорытынды 1. Тақырыпты жақсы түсіндім -1 ұпай





© 2010-2022