Туынды көмегімен функцияны зерттеу

ТУЫНДЫ. ТУЫНДЫ КӨМЕГІМЕН ФУНКЦИЯНЫ ЗЕРТТЕУ                                        Абилдаева Кульжан Сембаевна                                №19 орта  мектебінің  математика пәні мұғалім              Қызылорда облысы    Арал ауданы   Жақсықылыш кенті 11 – сынып Сабақтың мақсаты:Білімділік: оқушылардың туынды және туындыны функцияны  зерттеуде қолдану тарауын пысықтау. Тәрбиелік:оқушылардың жауапкершілігін нығайту. Дамытушылық: теорияны практикамен ұштастыру Сабақтың түрі: дәстүрлі емес Сабақтың типі: экономикалық сабақ Сабақтың әдісі: дара, топтық жұмыс Сабақтың көрнекілігі: үлестірмелі парақтар, мониторинг кестесі Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі Бүгінгі сабағымызда жас банк қызметкерлері сынақтан өтеді . Банк атаулары: «Нұрбанк», «Молбанк», «Эксбанк», «Ростбанк».  Банктердің жұмыс жоспары: І. Аттестаттау /10$/.  ІІ.Субсидия алу  /100$/. ІІІ.Банк жарнамасы  /100$/. ІV.Қаржы айналдыру  /100$/ V.Құнды қағаздар нарығы. VI. Сақтық қорын жинақтау/100$/ І. Аттестаттау 1) Математикалық диктант /жеке жұмыс/ 1.             2.           3.          4.        5. 6.         7.       8.       9.              10. 2) Топтарға сұрақтар: 1. Функцияның нөлдік нүктелерін, таңба тұрақтылығын анықтау алгоритмі 2. Сындық нүктелерді анықтау алгоритмі 3. Функцияның өсу, кему аралығын анықтау алгоритмі 4. Функцияның ең үлкен, ең кіші мәнін анықтау алгоритмі ІІ. Субсидия алу Сызба бойынша графикті оқу және кестені толтыру /топтық жұмыс/                     р/с Функцияның қасиеттері Мәліметтер 1. Анықталу облысы   2. Функцияның тақ, жұптығы   3. Графиктің осьтермен қиылысуы: а)ОХ осьімен қиылысуы ә)ОУ осімен қиылысуы   4. Таңбаның тұрақтылық аралығы: а)f(х)>0 ә) f(х)
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ТУЫНДЫ. ТУЫНДЫ КӨМЕГІМЕН ФУНКЦИЯНЫ ЗЕРТТЕУ

Абилдаева Кульжан Сембаевна

№19 орта мектебінің математика пәні мұғалім

Қызылорда облысы Арал ауданы Жақсықылыш кенті

11 - сынып

Сабақтың мақсаты:Білімділік: оқушылардың туынды және туындыны функцияны зерттеуде қолдану тарауын пысықтау. Тәрбиелік:оқушылардың жауапкершілігін нығайту. Дамытушылық: теорияны практикамен ұштастыру

Сабақтың түрі: дәстүрлі емес

Сабақтың типі: экономикалық сабақ

Сабақтың әдісі: дара, топтық жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: үлестірмелі парақтар, мониторинг кестесі

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі

Бүгінгі сабағымызда жас банк қызметкерлері сынақтан өтеді .

Банк атаулары: "Нұрбанк», «Молбанк», «Эксбанк», «Ростбанк».

Банктердің жұмыс жоспары:

І. Аттестаттау /10$/.

ІІ.Субсидия алу /100$/.

ІІІ.Банк жарнамасы /100$/.

ІV.Қаржы айналдыру /100$/

V.Құнды қағаздар нарығы.

VI. Сақтық қорын жинақтау/100$/

І. Аттестаттау

1) Математикалық диктант /жеке жұмыс/

1.Туынды көмегімен функцияны зерттеу 2.Туынды көмегімен функцияны зерттеу 3.Туынды көмегімен функцияны зерттеу 4.Туынды көмегімен функцияны зерттеу 5.Туынды көмегімен функцияны зерттеу

6.Туынды көмегімен функцияны зерттеу 7. Туынды көмегімен функцияны зерттеу 8.Туынды көмегімен функцияны зерттеу 9. Туынды көмегімен функцияны зерттеу 10.Туынды көмегімен функцияны зерттеу

2) Топтарға сұрақтар:

1. Функцияның нөлдік нүктелерін, таңба тұрақтылығын анықтау алгоритмі

2. Сындық нүктелерді анықтау алгоритмі

3. Функцияның өсу, кему аралығын анықтау алгоритмі

4. Функцияның ең үлкен, ең кіші мәнін анықтау алгоритмі

ІІ. Субсидия алу

Сызба бойынша графикті оқу және кестені толтыру /топтық жұмыс/

Туынды көмегімен функцияны зерттеуТуынды көмегімен функцияны зерттеу

р/с

Функцияның қасиеттері

Мәліметтер

1.

Анықталу облысы

2.

Функцияның тақ, жұптығы

3.

Графиктің осьтермен қиылысуы:

а)ОХ осьімен қиылысуы

ә)ОУ осімен қиылысуы

4.

Таңбаның тұрақтылық аралығы:

а)f(х)>0Туынды көмегімен функцияны зерттеу

ә) f(х)<0Туынды көмегімен функцияны зерттеу

5.

а)өсу аралығыТуынды көмегімен функцияны зерттеу

ә)кему аралығы Туынды көмегімен функцияны зерттеу

6.

Максимум нүктесі

Функцияның максимумы

Минимум нүктесі

Функцияняң минимумы

7.

Асимптоталар

а)вертикальТуынды көмегімен функцияны зерттеу

ә)горизонталь

8.

Мәндерінің жиыны

ІІІ. Банк жарнамасы /топтық жұмыс/

Функцияны зерттеп графигін салу

1) Туынды көмегімен функцияны зерттеуТуынды көмегімен функцияны зерттеу 2)Туынды көмегімен функцияны зерттеу

IV.Қаржы айналдыру

1. Туынды көмегімен функцияны зерттеу функциясының графигіне Туынды көмегімен функцияны зерттеу нүктесіне жүргізілген жанама теңдеуін жаз.

2.Туынды көмегімен функцияны зерттеу функциясына Туынды көмегімен функцияны зерттеу нүтесіне жүргізілген жанаманың бұрыштық көлбеулік бұрыштың тангенсін табыңыз

V.Құнды қағаздар нарығы

Функцияның туындысын тап

А./50$/ Туынды көмегімен функцияны зерттеу 1. Туынды көмегімен функцияны зерттеу 2.Туынды көмегімен функцияны зерттеу

В./100$/ 1. Туынды көмегімен функцияны зерттеу 2. Туынды көмегімен функцияны зерттеу

С./150$/ 1.Туынды көмегімен функцияны зерттеу Туынды көмегімен функцияны зерттеу 2. Туынды көмегімен функцияны зерттеу

VІ.Сақтық қорын жинақтау

1.Туынды көмегімен функцияны зерттеуфункциясының [0;2] кесіндісіндегі ең үлкен, ең кіші мәнін тап

2. Туынды көмегімен функцияны зерттеу функциясының кризистік нүктелерін тап.

VІІ. Банк қорын есептеу /топ /, девиденттік үлесін есептеу /жеке /

VІІІ. Банк жұмыстарына қорытынды жасау

© 2010-2022