- Преподавателю
- Математика
- Ашық сабақ Теңдеулерді шешу (5 сынып)
Ашық сабақ Теңдеулерді шешу (5 сынып)
Раздел | Математика |
Класс | 5 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Абдрахманова Г.М. |
Дата | 29.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Теңдеулерді шешу
Сабақ мақсаты:
Білімділік: теңдеулер шешу барысында оқушылардың біліктіліктерін пысықтау,
алған білімдерін терңдету, жүйелеу;
Дамытушылық : оқушының ой-өрісін, сана-сезімін қалыптастыру,
зейіні мен зердесін дамыту;
Тәрбиелік : оқушыларды алғырлыққа және тапқырлыққа,
ұйымшыл болуға тәрбиелеу
Сабақтын типі: білімді жинақтау, қорытындылау сабағы
Сабақтын түрі: бекіту сабағы
Сабақтын көрнекіліктігі: бағалау парағы , кестелер, тапсырмалар салынған слайдтар,
сызбалар, оқу-құралдар.
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру кезеңі
-
Үй тапсырмасын тексеру
-
« Ой толғау» (теориялық білім)
-
Қосу мен көбейтудің қасиеттері(өрнектер)
-
«Білімің - ұшар қанатың» (деңгейлік тапсырмлар)
-
«Іздеген жетер мұратқа»
-
Сабақты бекіту , қорытындылау
-
Ұйымдастыру кезеңі
Шахмат атының жүру тәртібі бойынша оқығанда қазақ математигінің қанатты сөздері шығады
да
математика
қамқоршысы
бастаушысы
жанашыры
де
сан
жаналықтары
ғылымының
іргетасы
химия
физика
«Сан - математика ғылымының іргетасы»
Орынбек Ахметбекұлы Жәутіков
физика-математика ғылымының докторы
-
Үй тапсырмасын тексеру:
-
« Ой толғау» (теориялық білім)
-
Теңдеу дегеніміз не?
-
Теңдеуді шешу дегеніміз не?
-
Теңдеудің түбірі дегеніміз не?
-
Белгісіз қосылғыш қалай табылады?
-
Белгісіз азайтқыш қалай табылады?
-
Белгісіз азайғыш қалай табылады?
-
Белгісіз көбейткіш қалай табылады?
-
Белгісіз бөлінгіш қалай табылады?
-
Белгісіз бөлгіш қалай табылады?
-
Белгісіз бөлінді қалай табылады?
-
Қосу мен көбейтудің қасиеттері(өрнектер)
-
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті;
-
Қосудың терімділік қасиеті;
-
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті;
-
Көбейтудің терімділік қасиеті;
-
Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті;
-
Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті
Жауабы:
-
a+b =b+a
-
(a+b)+c= a+(b +c)
-
a·b =b·a
-
(a·b)·c= a·(b ·c)
-
(a+b)·c·= a·c+ b ·c
-
(a-b)·c·= a·c- b ·c
-
«Білімің - ұшар қанатың» (деңгейлік тапсырмлар)
А деңгейі:
-
х+164=174 2 ) х-1367=1683 3 )675-у=722
4) 11·х =187 5) 96 : х = 24 6) х:9=225
В деңгейі:
-
6х+33=141 2 ) 4(46- х)=84 3) 16 - 225 :х=1
4) 22(х+12) =550 5)16х-6х+3х+52 =143
С деңгейі:
-
19-х:56=108-99
-
(1246-m) - 72 =643
-
1210:( х-14)=11
Жауабы: А деңгейі 1) 10 2 ) 2050 3 ) 47
4) 17 5) 4 6) 2025
В деңгейі 1) 18 2 ) 25 3 ) 15
4) 13 5) 7
С деңгейі 1) 560 2 ) 531 3 )124
-
«Іздеген жетер мұратқа» әр топ қарсылас топтарға кроссворт жасап әкеледі,басқа топтар шешіге тырысады.
-
Сабақты бекіту , қорытындылау