Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


5 сынып, математика Тухметова Альфия Какимовна

ШҚО Күршім ауданы Күршім ауылы №4 орта мектебі

Сот 87717731317 email [email protected]

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Сілтеме

Әдістеме нұсқаулық хаты, ЖББС 2010, КТЖ.

Сабақтың мақсаты

Жай бөлшектерді қосу және азайту тақырыбы бойынша білімдерін жүйелеу, жинақтау және қорытындылау

Оқытудың нәтижесі

Жай бөлшектерді қосу және азайтуды дұрыс қолдануы;

Интегралды өмірмен байланыстыра алуы;

Сыни тұргыдан ойлау қабілеттерін дамытуы, ынтымақтастық ортада жұмыс істеуі

Негізгі ой

Жай бөлшектерді қосу және азайту тақырыбы бойынша алған білімдерін әр түрлі жұмыстар (жеке, жұптық, топтық) арқылы жүзеге асыру.

Қолданылған ресурстар

Интерактивті тақта, бағалау парағы, А5 беттері, маркерлер.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі


Сәлемдесу.

Сабақтың тақырыбын,эпиграфын айту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту (слайд 2,3)

Көңіл -күйдің психологиялық икемделінуі;

Стикерлерді алдын ала тарату;

ТЖай бөлшекетерді қосу және азайтуопқа бөлу (слайд 4).

Оқушыларға ағаштың бойындағы алмаларда жазылған дұрыс,бұрыс және аралас сандарды дұрыс атап , себеттерге салуға тапсырма беріледі

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту, Жай бөлшекетерді қосу және азайту, Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту, Жай бөлшекетерді қосу және азайту, Жай бөлшекетерді қосу және азайту,Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Сәлемдесу

Тілектер оқу

Топқа бөліну

Слайдтағы бөлшектерді атау арқылы үш топқа бөлінеді


Негізгі кезең







Бағалау парағын тарату


Топбасшыларын сайлап алу

«Жұмбақ шаршылар»

ТЖай бөлшекетерді қосу және азайтуоптық тапсырма (слайд 5)

-

Егер Жай бөлшекетерді қосу және азайту= 1 деп алсақ,

онда мына фигуралар қандай бөлшекті көрсетедіБалалар, мына фигуралар қандай бөлшектерді көрсететінің анықтандар

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


Әр жұмысты бағалаған кезде криттерийлерге назар аударуды умытпаңыздар


Бірлесіп алдарындағы бетке шешімін тауып жазу.

Слайдтағы жауап арқылы топтар бір-бірін тексереді

Топбасшылар бағалау парағына ұпай қояды .


ЖЖай бөлшекетерді қосу және азайтуұптық жұмыс (слайд 6):

-Балалар мына тапсырманы орындау үшін топтың ішінде жұптарға бөлінейік .

-Машаға үлкен немесе кіші белгісін қоюға көмектесейік

Оқушыларға екі бөлшекті салыстыруға тапсырма беріледі

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту; Жай бөлшекетерді қосу және азайту 5 ; Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту ; Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту; 9 Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Екіден, немесе үштен бөлініп тапсырманы алдарындағы қағазға орындайды.

Слайдтағы жауап арқылы жұптар бір-бірін тексереді.

Топбасшылар ұпайларын бағалау парағына қояды

ЖЖай бөлшекетерді қосу және азайтуекелей жұмыс (слайд 7,8)

Оқушыларға тест орындауға тапсырма беріледі

Тесті орындаудың алдында, жұмбақ айтылып, қай аңның тапсырмасы екені айтылады

  • ҚЖай бөлшекетерді қосу және азайтуорбан-қорбан етеді,

Балды жақсы көреді.

Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

  • Өзінше ноян,

Қорқақне?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

  • Туғаннан жаңғақ жеп жетілген,

Бұтақтан бұтаққа секірген. Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • АЖай бөлшекетерді қосу және азайтуйлакер қу, ұзын тұрқы,

Жүрген жері күлкі.

Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • ҮЖай бөлшекетерді қосу және азайтусті толған ине, түрпі.

Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • КЖай бөлшекетерді қосу және азайтуүжірейген жалы бар,

Ақырғаны естіледі алыстан. Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • АЖай бөлшекетерді қосу және азайтула жолақ тоны мен,

Мұрты да бар бір қарыс,

Аты оның-

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • БЖай бөлшекетерді қосу және азайтуақылдайды, көлде оның мекені, осыдан-ақ көрініп тұр не екені. Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • ЖЖай бөлшекетерді қосу және азайтуелбезекті, қанатты,

Суда жүзетіні анық.

Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту


  • КЖай бөлшекетерді қосу және азайтуөгімізде самғаған,

Қалықтаған зымыран.

Бұл не?

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

-Жай бөлшекетерді қосу және азайтуӘр кім өзін бағалайды (слайд 9)



Оқушылар жұмбақтарды шешеді, одан кейін слайдтағы аңдардың тапсырмасын орындайды.














Слайдтағы жауаптар арқылы өздеріне ұпай қояды

Топбасшы бағалау парағына ұпайларды қояды

СЖай бөлшекетерді қосу және азайтуергіту сәті (слайд 10)


Оқушылар көрсетілген геометриялық фигураны қолмен көрсетеді


ДЖай бөлшекетерді қосу және азайтуеңгейлік тапсырма (слайд 11)

-Топбасшылар өз топтарындағы балаларға түрлі-түсті карточкадағы тендеулерді таратып беріндер.

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

-Оқушылар мына балаға өзінің шығарған теңдеулерінің жауаптарын реттеп берейік

-Жай бөлшекетерді қосу және азайтуӨзімізді тексерейік (слайд 12)

Әр оқушы өзінің деңгейіне сай теңдеу шығарады





Слайд арқылы өздерін тексереді

Топбасшылар ұпайларын қояды

Қорытынды

-Осымен тапсырмаларымыз аяқталды, топбасшылар жинаған ұпайларынды санап бағалағанша, стикерге өз пікірлеріңді де жаза кетсеңіздер .

Не білдік? Не үйрендік? Сабақ несімен ұнады? Өзіне қандай баға бересің?

Журналға баға қойылады

.

Топбасшылар ұпайларды санап ,бағалау парағына бағаларын қояды

Оқушылар өз ойларын стикерге жазады

Топбасшылар бағаларын айтады, қорытынды шығарады


Бүгінгі сабақтың қорытындысын шығару үшін бүгінгі «Жасырын психологқа» сөз береміз

Психолог өз ойын айтады

Үй тапсырмасы


Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖұмыстарыңа рахмет. Үй тапсырмасы (слайд 13). Келесі кездескенше, қош сау болыңыздар.

Қолданылған әдебиеттер.

Оқулық, дидактикалық материалдар,1000 жұмбақ кітабі, интернет .


Бағалау парағы

Аты-жөні

топтық

жұптық


тест

денгейлік тапсырма

ұпай

баға

1


2


3


4


5



Бағалау критерийі:

1 Топтық жұмыс : топтағы жұмысына қарай ұпай қойылады , ен көп ұпай - 5

2 Жұптық жұмыс: тапсырманы дұрыс орындағандарына қарай ,

әр дұрыс жауапқа- 1 ұпай

3 Тест: 10 есеп әр дұрыс жауап -1 ұпай

4 Деңгейлік тапсырма: дұрыс шығарылған теңдеу -1 ұпай

Бағалау:

«5» - 22-21 ұпай

«4»- 20-18 ұпай

«3»- 17-10 ұпай

Сабаққа қолданылған слайдтар:

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуСабақтың тақырыбы.

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуСабақтың эпиграфы.

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуТопқа бөлу.

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуТоптық жұмыс.

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖұптық жұмыс.

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту

Өзіндік жұмыс. Тест

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Тест жұмысың тексеру.

Сергіту сәті.

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуЖай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайтуДеңгейлік жұмыс.

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Деңгейлік жұмысты тексеру.

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

Жай бөлшекетерді қосу және азайту

© 2010-2022