ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚ

Т.А.Ә.жұмыс орны Мақсұт Н.М. «Дарын» мектеп-интернаты Пәні: Математика 05.02.15. Сыныбы: 5 Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Мақсаты:(SMART) S (Specific) – нақты: Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді біледі. *M (Measurable) - өлшемді: cабақ соңында.*A (Attainable) – қолжетімді: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту тақырыбы бойынша алған теориялық білімдерін практикамен ұштастыра алады.*R (Result-oriented) – нәтижеге бағытталған: өздік жұмыс *T (Time-bounde...
Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Т.А.Ә. жұмыс орны

Мақсұт Н.М. «Дарын» мектеп-интернаты

Пәні: Математика 05.02.15.

Сыныбы: 5

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту.

Мақсаты:

(SMART)

S (Specific) - нақты: Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді біледі.

*M (Measurable) - өлшемді: cабақ соңында.

*A (Attainable) - қолжетімді: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту тақырыбы бойынша алған теориялық білімдерін практикамен ұштастыра алады.

*R (Result-oriented) - нәтижеге бағытталған: өздік жұмыс

*T (Time-bounded) - белгіленген уақыт аралығы. сабақтың - 90 минут өтуі.


Күтілетін нәтиже :

Пәндік құзыреттілік: Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді, 10,100,1000,т.с.с.,0,1,0,01, т.с.с. көбейтуді біледі.

Коммуникативтік құзыреттілік өзіндік жұмыстарды топта, жұпта немесе жеке түрде орындай алады, бір-бірімен ынтымақтастық қарым-қатынаста жұмыс жасай алады, алға қойылған мақсаттарды бірлесе отырып шешеді

  • Басқарушылық құзыреттілік:

- топта оқушылар өздерінің атқаратын қызметін жүйелеп, басқа оқушылардың жұмыс жасауын ұйымдастырады.

Оқытудың әдістемелік өлшемі

Топтық жұмыс, жұптық жұмыс,өздік жұмыс.

Негізгі идеялар/:

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту, 10,100,1000,т.с.с.,0,1,0,01, т.с.с. көбейту, ондық бөлшектің өмірмен байланысы


Оқулық:


Математика 5.Т.А.Алдамұратова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» 2010



Сабақ барысы /мұғалім жазбасы:


Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

бағалау

Негізгі дерек көздер

Формативті

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Жиынтық Барлығын қосқанда

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал:

«Шаттық шеңбер»,

«Ыстық алақан»тренинг.

Мақсаты: тұлғааралық байланыс.

«Топтастыру»

Мақсаты:

Серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру.

Топ көшбасшысын тағайындау

Шеңбер құрып тұрады.

«Ыстық алақан» арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Тілек білдіру барысында оқушылар арасында бір-біріне деген жылылық байқала бастайды.


Топ көшбасшылары үй тапсырмасын тексереді,сұрақтары болса, қояды

Тамаша




Стикер

Тұсауке

сер:

5мин

Қызығушы

лықты ояту сатысы

Мақсаты: оқушыларға ой қозғау, ойын жинақтауға бағыттау.

Миға шабуыл стратегиясы

300 гр кәмпит 1 кг кәмпиттің қандай бөлігі?

1кг кәмпит 1200 тн тұрса, 1,3 кг кәмпитке қанша төлер едіңіз?

Қайталау-оқу айнасы

  1. Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?

  2. Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.

Математикалық диктант

Демек біздің сабақтың тақырыбы мен мақсаты қандай болмақ?

Тақырыпты тақтаға жазады.
















1560тн неліктен? қалай таптыңыз? деген сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар жауап береді , қателессе ,бірін-бірі түзетеді




  1. 0,02*2=0,04;

  2. 0,05*6=0,3;

  3. 0,003*10=0,03;

  4. 1,003*3=3,009;

  5. 2,1*4=8,4;

  6. 16,52*100=1652;

  7. 4,6*5,8=26,68;

Ойланады, жауап береді






жарайсыз

Бірін-бірі бағалау

Бірін-бірі бағалау











Миға шабуыл




оқулық

Ноутбук , таратпа материал

дар



Негізгі бөлім:

30 мин

Мағынаны ажырату сатысы

«Ойлан/жұптас/ талқыла» стратегиясы

Мақсаты:

өз бетімен білім алу,өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру.

Әр топқа тапсырмалар беру.

«Ойлан/жұптас/талқыла» стратегиясы қолданылады.

Оқулықпен жұмыс № 1043 ,1044, 1046

Бәрекелді!

Өте жақсы, тамаша!

Жұптық

топтық бағалау

Топтық бағалау

Сергіту сәті

Топтық жұмыс

І топ: Жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?

15*0,6=9 - купелі вагондар

15-9=6 - плацкарт вагондар

Ж: 6 вагон

ІІ топ: «Ту-134» ұшағы 900 км/сағ жылдамдықпен, ал 0,4 сағ 850 км/сағ жылдамдықпен ұшты. Ол барлығы қанша қашықтықты ұшты?

S=1,5*900+0,4*850=1350+340=1690км.

Ж: 1690 км.

І ІІ топ: бір диванды қаптауға 3,25 м, ал бір орындықты қаптауға 0,75 м мата керек. 2 диванды және 12 орындықты қаптауға неше метр мата қажет?

2*3,25+12*0,75=6,5+9=15,5 м

Ж: 15,5 м.

Топтық бағалау.


Тамаша

Жарайсыз-дар,


жақсы

.

Ноутбук,

маркер,

Таратпа материал

дар

№1061 1,2,3

Екі жұлдыз, бір ұсыныс,

Өз-өзін бағалау,

2-ші сағ

Тұсауке

сер: 3 мин

білу, түсіну

  1. 12,3; 123; 1230;...

  2. 0,6; 1,2; 2,4; ...

Қатарын жалғастырыңыз, неліктен ?

Оқушылар қатарды жалғастырады келесі екі санды атайды

12300; 123000

4,8 ; 9,6

Жұптық бағалау,

Негізгі бөлім:

30 мин

қолдану

6 мин

№ 1059

Топтық жұмыс

«Арифметика кілті» кітабының авторы кім?

К. ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚЛ. ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚӘ. ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚ

И. ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚ А. ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚ Ш. ҚҰЗІРЕТТІЛІККЕ БАҒЫТТАЛҒАН САБАҚ

Топтық бағалау

4 мин

Тақтада бір оқушы орындайды , түсіндіреді

( у - 4,237 ) : 7,02 =1,8

у -4,237 = 1,8 · 7,02

у - 4,237 =12,636

у = 12,636 + 4,237

у =16,873.

Нұсқа 1

(0,08 + х) : 0,6 = 0,4

0,08 + х = 0,4 · 0,6

х = 0,24 - 0,08

х = 0,16

Жауабы : 0,16

Нұсқа 2

х : 0,06 + 2,8 = 3,7

х : 0,06 = 3,7 - 2,8

х = 0,9 · 0,06

х = 0,054

Жауабы: 0,054


Бағалау парағы

1 мин

Сергіту сәті

Үйдің 6-шы қабатына дейінгі басқыштың ұзындығы 2-ші қабатқа дейінгі басқыштың ұзындығынан неше есе үлкен?

Жауабы: бірдей


ҚҚБТ № 1

10 мин

Жинақтау,

бағалау

Қосымша 2

Топта пікірлесіп, талдап, шешім қабылдайды

Топтар өзара бірін-бірі бағалайды

Топтық бағалау

Маркер, постер

Қорытынды бөлім 5 мин

Бағалау критерийлері

1.Үй тапсырмасын орындауы

2.Топтық жұмыста белсенділігі

3.Жолдасына көмегі

4.Сұрақтарға жауап берудегі тапқырлығы

5.Математикалық сөйлеу мәдениеті

6.Есептерді қатесіз шығаруы

Өз пікірлерін білдіреді

Пікірталасқа түседі

Алған білімдерін қорытындылайды

Өзара бағалау

Топтағы белсенділік, көшбасшылық

Үйге № 1061 4,5,6 нұсқау беріледі

Күнделікке жазады




мұғалім жазбасы /Рефлексия:

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Мұғалім:









© 2010-2022