• Преподавателю
  • Математика
  • Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії

Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії

Раздел Математика
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв'язування задач на три дії.

Мета: узагальнити знання учнів про різні способи віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати мислення, самостійність під час роботи; виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: таблиця "План роботи", картки у формі вуликів для індивідуальної та групової роботи, схеми, малюнки, підручник "Математика" 3 кл., емблеми "Бджілка" .

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день і в добрий час

Вас вітає третій клас.

Пролунав дзвінок - починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почуть наприкінці,

Що у нашім третім класі

Усі учні молодці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

  • Яке слово ви розшифрували у завданні 525? (Покрова)

  • Що ви дізналися про це свято? (свято Покрови відзначають 14 жовтня. Вперше його почали святкувати в Греції. Воно пов'язане з легендою про облогу Константинополя ворогами і допомогою Божої матері. Мешканці міста зібралися в церкві і молилися. Після чого перед ними з'явилося видіння Божої матері, яка підняла над головами людей вишите церковне покривало. Звідси і пішла назва Свята-Покрова)

  • Скільки грошей в класі стало на кінець дня у задачі №526? (670 грн)

  • Молодці.

ІІІ. Початок мандрівки у країну бджіл.

  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитись віднімати трицифрові числа різними способами та розв'язувати задачі на три дії, а ще ознайомимось із цікавим життям дуже працьовитої та корисної комашки. Якої саме, дізнаєтесь, прочитавши зашифроване слово. Для цього вам потрібно знайти значення виразів, написаних на дошці. Отримані результати замінити літерами з відповідним порядковим номером в алфавіті, наприклад: а - 1, г - 4 і т. д.

18:9=2_

Б

35:7=5_

Д

56:7=8_

Ж

3*6=18_

О

5*3=15_

Л

27:9 - 2=1_

А

Сьогодні ми ближче познайомимось із бджолиним світом. А з бджілкою-трудівницею будемо мандрувати етапами нашого уроку і отримувати за це нагороди - емблеми "бджілок" в кого буде найбільше "бджілок", той отримає гарну оцінку в кінці уроку.


Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії.Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії.Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії.

План роботи

Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії.

Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії.

Конспект з математики на тему Порівняння способів усного віднімання круглих трицифрових чисел. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач на три дії.


А зараз вибігайте до сонечка. Сонячний промінець допоможе нам сьогодні гарно та активно працювати на уроці. (передаю м'яку іграшку "сонечко", діти передають з рук в руки)

Кого цей промінь торкнеться, -

Той на бджілку обернеться,

В чарівний вулик попаде,

Всіх за собою поведе.

(діти сідають на місця)

Вас, дорогі бджілки, очікує багато роботи. І першою квіточкою, на якій повинні потрудитися бджілки, є медунка. Щоб отримати нектар цієї медоносної рослини, нашим смугастим трудівницям слід виконати інтелектуальну розминку від медунки.

(презентація "інтелектуальна розминка", за кожну відповідь діти отримують емблему бджілки)

Що ви знаєте про число 599? (це число трицифрове, у ньому 5 сотень, 9 десятків, 9 одиниць)

Усний рахунок ( на квіточках записані приклади, діти усно їх розв'язують, отримуючи за правильну відповідь нагороду)

Каліграфічна хвилинка

Зверніть увагу, як правильно сидіти під час письма

Запишіть каліграфічно цифри 3,4,5. Поміркуйте, які трицифрові числа з них можна утворити, запишіть.

345 453 354 435 543 534

V. У гостях в яблуньки.

Математичний диктант

Наші бджілки зупинились на квітучій яблуні. Уже багато років це дерево дарує бджолам свій пилок та нектар. Воно може розповісти молодим комахам про дивовижне життя бджіл.

Юним бджолам потрібно виписати з розповіді у вигляді математичного диктанту числа і спробувати запам'ятати, що вони означають.

Розповідь яблуньки

Слово "бджола" давнє. Перші звуки цього слова нагадують дзижчання комахи. У бджоли 6 волохатих лапок, 5 очей, вона коричнева з жовтими смугами. Бджола важить 100 мг, а бере квіткового пилку 40 мл. За літо бджолина сім'я назбирує 150 кг меду.

За один свій виліт бджола може відвідати 270 квіток гречки, або 140 квіток соняшника. За день вона робить 10 вильотів. Найбільше меду збирають бджоли з акацій та липи. З гектара акації - до 1000 кг меду, а з липи - від 320 до 700 кг меду.

Перевірка: 6,5,100,40,150,270,140,10,100,320,700

VІ. Продовження мандрівки.

Бджілки, готуйтесь,

Зовсім не лінуйтесь.

Летіть до квіток,

Збирайте медок.

Досвідчені бджоли добре знають з якої квіточки меду можна взяти більше, а з якої менше. А, що знаєте ви, зараз ми перевіримо. Виконаймо №526 ( прочитаймо задачу )

  • Про що запитується у задачі? ( скільки кілограмів крохмалю можна одержати із 30 кг картоплі )

  • Чи можемо одразу про це дізнатися? (ні) Чому? ( бо невідомо, скільки кг картоплі потрібно,

  • Чи можна дізнатись, скільки кг картоплі потрібно, для виготовлення 1 кг крохмалю? ( можемо, бо відомо, що з 48 кг картоплі одержали 8 кг крохмалю )

  • Коли дізнаємось, скільки кг картоплі потрібно для виготовлення 1 кг крохмалю, то зможемо дізнатись, скільки кг крохмалю можна одержати з 30 кг картоплі? (так)

(робота біля дошки та в зошитах)

  • Хто бажає розв'язати задачу біля дошки?

  • Складемо обернену задачу. (із 48 кг картоплі одержали 8 кг крохмалю. Скільки кг картоплі потрібно, щоб одержати 5 кг крохмалю?)

завдання №530 ( таблиця розв'язання на дошці у вигляді вуликів)

  • Розгляньте таблиці. Число 860 відняти 250 можна трьома способами.

1 спосіб: від сотень зменшуваного відняти сотні від'ємника, після того від десятків зменшуваного відняти десятки від'ємника, тоді до сотень додати десятки й отримуємо результат.

2 спосіб: від зменшуваного відняти спочатку сотні, а потім десятки від'ємника.

3 спосіб: визначаємо кількість десятків у зменшуваному і від'ємнику, і віднімають, як двоцифрові числа.

Первинне закріплення

  • Обчисліть з коментуванням (усно)

  • Обчисліть вирази №531 та виконайте перевірку додаванням.(самостійно в зошитах з коментуванням, за правильне коментування учень отримує емблему "бджоли")

VІІ Бджолина фізкультхвилинка

VІІІ. Розвиток математичних знань. Бджолині задачі на розвиток математичного мислення.

528 с. 83. Прочитаймо задачу.

- Яка схема, на вашу думку, підходить до розв'язання цієї задачі? (1-ша)

- Чому не підходить 2-га схема?

- Яке слово потрібно замінити, щоб задача розв'язувалася за 2-гою схемою? (на 60 менше, замінити на 60 більше)

- Про що довідаємося, коли від 110 віднімемо 60? (скільки ялинок лісник позначив на зруб)

- Про що дізнаємося, коли до числа 110 додамо результат першої дії? (ск. ялинок і сосен лісник позначив на зруб)

- Про що довідаємося, коли від 980 віднімемо результат другої дії? (ск. дерев залишилося на ділянці). А тепер запишіть розв'язання задачі у свої зошити самостійно.

Прочитайте задачу №529

- Які овочі завезли в їдальню? (картоплю, буряк, моркву)

- Скільки завезли буряків? (420 кг)

- А моркви? (80 кг)

- Чи знаємо ми скільки завезли картоплі? (ні)

- Що ще відомо з задачі? (що всього овочів було 990 кг)

- Прочитайте головне питання задачі. ( під час відповідей з'являється скорочений запис на дошці)

- Чи можемо ми відразу дати відповідь на питання? (ні)

- Яких даних нам бракує? ( ск. важить картопля)

- Чи можемо ми взнати вагу картоплі? (ні)

- Як знайти вагу буряка і моркви? (додаванням)

- Що треба зробити, щоб дізнатися вагу картоплі?

- А якою дією дамо відповідь на головне питання задачі? (відніманням) Один з учнів розв'язує задачу біля дошки, а решта у зошитах.

ІХ. Робота бджолиними сім'ями

Чи знаєте ви, юні бджоли, що усю роботу у вулику виконують гуртом, працюючи сім'ями. Зараз ми попрацюємо бджолиними сім'ями.

  1. Розповідь про бджолину родину

Невтомні бджілки-трудівниці живуть великими роями. Це бджолині сім'ї. у такій родині існує чіткий розподіл обов'язків. Наймолодші бджоли, яким минуло 3-4 дні від народження, прибирають у вулику. А коли підростуть, зміцніють, починають годувати маленьких діток, навчають їх.

Коли їм виповнюється 2 тижні, вони залучаються до будівництва. А на 20 день свого життя вилітають збирати нектар. Старі бджоли теж працюють. Вони носять воду. Вода потрібна для приготування спеціальної кашки, якою годують молодих бджіл, для охолодження комах у спеку.

Є у бджолиній сім'ї вартові. Головна бджола - матка. Усі члени сім'ї ставляться до неї шанобливо: годують, оберігають її.

Вік бджоли недовгий - усього 40-60 днів. Лише матка живе 3-5 років. Бджілки - великі трудівниці. Вони весь час працюють.

Є у бджілок і розвідниці. Вони відшуковують медоносні рослини і негайно повідомляють про них бджолину сім'ю.

Живуть бджолині сім'ї у вуликах. Але так було не завжди. У сиву давнину бджолині сім'ї жили у дуплянках ( це дерев'яні видовбані колоди, покриті соломою). А перший у світі розбірний рамковий вулик змайстрував український пасічник Петро Іванович Прокопович у 1814 році. Саме такими вуликами користуються і сучасні пасічники.

Зараз ми поділимося на бджолині сім'ї. кожен ряд - це окрема бджолина сім'я. бджоли в своїх сім'ях працюють дружно, злагоджено, так працюватимемо і ми. Ось завдання на стародавніх бджолиних будиночках.

Завдання від пахучої акації.

  1. -З яких геометричних фігур складається вулик?

Як обчислити периметр чотирикутника?

Які кути ви знаєте?

  1. Обчисліть

Запишіть подані числа, як суму розрядних доданків

762=700+60+2 473=400+70+3 599=500+90+9

  1. Гра "Бджолині шифрувальники".

Подивіться на зворотній бік карток-вуликів. Спробуйте розшифрувати слова та символи, які вам допоможуть прочитати прислів'я.

Буде (малюнок бджоли) на (малюнок квіточки), буде і (малюнок яблучка) на 100лі.

Прочитайте прислів'я, яке утворилося? (Буде бджола на квітці - буде і яблуко на столі)

А які ви ще знаєте прислів'я про бджолу? (Бджола працює не для себе, а для людей. Бджола мала, а й та працює. Бджоли раді цвіту, люди раді меду. Добру людину бджола не кусає. До доброї душі і чужа бджола роєм чіпляється.)

Х. Математичні фокуси бджолиної наставниці

№532 с. 84

Прочитайте умову задачі. (таблиця з-заду дошки)

Швидкість

Час

Відстань

?

2 год

10 км

?, на 1 км/год

3 год

?

  • Розгляньте таблицю.

  • Чи можемо ми знайти швидкість, з якою йшов пішохід спочатку? (10:2)

  • Що треба зробити, щоб дізнатися, з якою швидкістю пішохід став проходити наступні 3 години? ( -1 )

  • Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (*)

ХІ. Підсумок уроку. Повернення у вулик.

  • Любі бджілки у стінах рідного вулика підсумуємо результати сьогоднішнього вильоту,а тоді ви отримаєте завдання для завтрашнього польоту. Які випадки віднімання круглих трицифрових чисел ми сьогодні розглянули? (порозрядне віднімання, послідовне віднімання, заміна трицифрових круглих чисел )

Гра "Живі числа"

Станьте так (7 учнів з картками, з однієї сторони число, а з іншої літера), щоб ми змогли прочитати числа у порядку зростання.

499 500 501 502 503 504 505

Розверніть будь ласка, картки іншим боком. Діти, прочитайте, яке слово утворилося.

М О Л О Д Ц І

  • Я дякую вам за працю на уроці. Ви потрудилися, як справжні бджілки. Намалюйте, будь ласка, на своїх зароблених емблемах посмішку бджілці, якщо вам було весело і цікаво. На згадку про сьогоднішній урок з вами залишиться усміхнена бджілка - символ працелюбності.

VIII. Домашнє завдання

  • В кошику №533,534

© 2010-2022