ҚМЖ Терис сандарды косу

Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар.



Математика 6 б сынып.

Күні 18.10.2015 жыл.


Сабақтың тақырыбы:

Теріс сандарды қосу.


Сілтеме

Орта мерзімді жоспар, математика 6 сынып

Сабақтың мақсаты


Оқушылар теріс сандарды қосу алгоритімін білуі тиіс. Теориялық білімдерін есептер шығаруда, практикада, басқа пәндерге қолдана білуге үйрету. Рационал сандар туралы түсініктерін кеңейту сыни тұрғыдан ойлай білу.


Оқыту нәтижелері:

Теріс сандарды қоса біледі, салыстыра біледі. Есептер шығаруда, практикада, басқа пәндерде қолдана біледі

Сабақта қалыптасқан түйінді идеялар.

Оқушылардың өз бетінше көбірек жұмыс істеу, ойлану арқылы, сенімділік білдіру арқылы жаңа тақырыпты өз беттерімен меңгерту. Әртүрлі әдіс- тәсілдерді қолдану арқылы қызығушылықтарын арттыру.


Дереккөздер:

оқулық, слайдтар, қосымша материалдар, таратпалар, суреттер, компьютер, интерактивті тақта, сынып тақтасы.










Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті.

Оқуышының іс-әрекеті.

Ұйымдастыру.

Амандасады. Оқушыларды түгендеу. Сабаққа әзірліктерін бақылау.

Амандасады. Сабақта жоқ оқушыларды айтады. Сабаққа әзірленеді.

Сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындау.

Сабақтың мақсатын, сабақтан күтілетін нәтижелерді қысқаша баяндау.

Дәптерлерін алып, бүгінгі күнді, сынып жұмысы деп жазады.

«Қатені тап» ойыны.

Ауызша тапсырмаларды экранда ашады.

1. -2,3‹2,03

6,7›6,93

0,99›-0,99

0‹-1

2. 0,8€z

-3€z

2€n

0,7€q

3. x-6,7=1,3

x=8

y-3,5=9,7

y=6,2

  1. +(-)=+ -(+)=-

-(-)=+ +(+)=+

Кезектесіп жауап береді.өз қателерін түзетеді.

Жаңа сабаққа даярлау.

Сандық жүйелер мен теріс сандар туралы оқушылармен әнгімелеседі.

өз ойларын оқып келген материалдары бойынша ортаға салады.

Жаңа сабақ.

Джиксо әдісі.

Джиксо әдісі арқылы бірін-бірі оқыту үшін төрт топқа тақырыпты бөліп береді.

Дәптерлеріне тақырыпты жазады. Берген тапсырманы алдымен жұпта содан кейін топта талқылап , әр топтан бір оқушыдан қайта бірігіп, бірін-бірі оқытады.

Алғашқы түсініктерін тексеру.

Ауызша есептерге оқулықтан № 419 есеп талданады.

-4+(-6)=-10

-1+(-7)=-8

-3+(-15)=-18

-8+(-6)=-14

-3+(-11)=-14

-2+(-6)=-8

-0.7+(-0.3)=-1

-1.2+(-1.5)=-2.7

-9.1+(0.9)=-10

-1+( -ҚМЖ Терис сандарды косу)=-1ҚМЖ Терис сандарды косу

-ҚМЖ Терис сандарды косу+(-2)=-2ҚМЖ Терис сандарды косу

-3+(-ҚМЖ Терис сандарды косу)=-3ҚМЖ Терис сандарды косу

Кезектесіп ауызша оқып, жауап береді.

Оқулықпен жұмыс.

Денгейлік тапсырмаларды орындауға береді.

А.денгей № 421, № 425

В.денгей № 429, № 431

С.денгей № 441

Дәптерлеріне жазып, бәр-біріне көмектесіп, денгейлік есептерді шығарады. Тақтада әр топтан 1 оқушыдан шығарады.

Сергіту сәті.

Музыканы қосады.

Бір оқушы көрсетеді. Жаттығу жасатады.

«Жоғалған санды» тап.

Интерактивті тақтада берілген тапсырмаларды ашады.

Топпен ұжымдасып дәптерлеріне жазады. Топпен жоғалған сандарды айтады.

Сабаққа рефлекция

Мұғалім әр түрлі стикерлер таратады.

өз ойларын жазады. Не үйренді? Нені білгілері келеді? Не тиімді өтті? Не қолайсыз болды? Сұрақтарына жауап береді.

Қорытынды

Үйге тапсырма береді. № 423, № 433 есептер. Дарынды оқушыларға қосымша логикалық есептер береді.

Білімдерін бағалайды, мадақтайды.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. Бағаларын қойдырады.


© 2010-2022