Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Cабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді меңгере отырып, бір тригонометриялық функцияның мәні бойынша қалғандарының мәнін табуға, өрнектерді ықшамдауға есептер шығару дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Патриоттық тәрбие беру, алғырлыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Дамытушылық: Негізгі тригономериялық тепе-теңдіктерге есептер шығару арқылы есте сақтау қабілеттерін дамыту, танымдық қабілеттерін арттыру
Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Пән аралық байланыс : дене шынықтыру
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: деңгейлеп оқыту

Көрнекілігі: интерактивті тақта, парақшалар
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі оқушылармен сәлемдесу, жинақтау, зейінін сабаққа аудару.

2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Елімізде 7-қысқы Азиада ойындары өтуде. Бұл ірі жарыстар өткізуде үлкен тәжірибелері бар Жапония және Қытай сияқты елдермен қатар осындай құрметті құқыққа ие болған біздің еліміз үшін үлкен мәртебе. Осынау айтулы шара тек Азия елдерінен келетіндердің ғана емес, әлем жұртшылығының назарын аударып отыр. Біз бүгінгі сабағымызды осы үлкен мерекеге арнағалы отырмыз.

Қысқы Азиада ойыны туралы қысқышы мағұлматы дайындаған оқушы :

-Азия ойындарының жалпы жарыстар бағдарламасы спорттың 11 түрімен беріледіАзия ойындарына шамамен 32 Азия елі қатысуда.

Бұдан басқа Ойындар өткізу шегінде Азиялық Олимпиада Кеңесінің кезекті Бас Ассамблеясы өтеді, оған 45 Азия елдерінің спорт қозғалысы басшылары қатысуда. Осы бағдарлама 65 медальдар жинағы ойналатын спорттың 11 түрі бойынша жарыстар өтуде.

7-ші қысқы Азия Ойындарының ұраны: «Мақсаты бірдің - рухы бір!». Аталмыш ұран спорттық Азияның біртұтас рухын, мемлекеттер мен халықтардың бір мақсатқа жетудегі ауызбірлігі мен достығын бейнелейді.
3. Үй тапсырмасын тексеру: №324, 327

Қысқы Азиада ойындарының бірі- шайбалы хоккей. Ойын туралы оқушы жауабы:

Шайбалы хоккей. Арнайы мұз алаңында доптаяқтары және шайбасы бар спорттық ойын командасы. Ойынның мақсаты - қарсыластың қақпасына шайба соғу. Матчта көп шайба соққан команда жеңіске жетеді.

Хоккей ойыны: Екі топ өзара сұрақ -жауап:

1. Бұрыштың өлшем бірліктері?

2. Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер бұрышының синусы дегеніміз не?

3. Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер бұрышының косинусы дегеніміз не?

4. Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер бұрышының тангенсі дегеніміз не?

5. Тригонметриялық функциялардың анықталу аймағы? Т.с.с

Ауызша есептер. 1. Тригонометриялық тренажер. Бос орынды толтыр

Радиан

Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

градус

10

240

90

72

2. Биатлон - шаңғы жарыстары мен ату шебінде тұрып кішікалибрлі винтовкадан атудан құралған қысқы қоссайыс . Қашықтықты бағындыру кезінде спортшылар екі ату шебінде әрқайсысы бес-бес нысанаға дәл тигізулері қажет (әрбір мүлт кеткен оқ үшін спортшы 150 метрлік айып шеңберін жүгіреді). Мәреге бірінші болып жеткен 60 спортшы ізге түсу жарысына қатысады.

3 . Таңбалары арқылы функцияны анықта:

Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

3. Мәнерлеп сырғанау жекелей (ерлер мен әйелдер), жұптық сырғанау және спорттық билерден құралған. Спортшылардың өнер көрсетуі алты балдық жүйе бойынша бағаланады

«Сыңарын тап» ойыны арқылы формуланы толықтыру:

Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерБос орынды толтыр:

Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Жұппен жұмыс

  1. 1). Есепте : Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер, егер ctg α=3.

  2. 2). Өрнекті ықшамда: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

3). Өрнекті ықшамда: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

4. Трамплиннен секіру.

Арнайы жабдықталған трамплиннен шаңғымен секіруді қамтитын спорт түрі.
Трамплиндерді К-95 және К-125 деген түрлерге бөледі. Секірулерді орындау бес төрешімен бағаланады: орындау техникасы стилі (максимальді саны - 20 балл) және секірудің ұзындығы

Ұлттық командадан жарыстың әрбір түрінде төрттен аспайтын спортшы қатыса алады

«Трамплиннен секіру» ойыны


Деңгейленген тапсырма:

Тақтамен жұмыс:

І деңгейлі трамплин

ІСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер топ ІІ топ

Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер



ІІ деңгейлі ІІ деңгейлі

Ғ

1. Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер бөлшегін tg α арқылы өрнектеп, tg α=5.болғандағы мәнін тап.

2. Теңбе-теңдікті дәлелде Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер


ҒІІ

  1. Өрнектің мәнін тап Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер, егер tg α=2.

2.Теңбе-теңдікті дәлелде: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

1. Өрнектің мәнін тап Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер, егер tg α=2

2.Теңбе-теңдікті дәлелде: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер


22


ІІІ деңгейлі трамплиннен секіру:

1. Өрнекті ықшамда: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер 1. Өрнекті ықшамда: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Қорытынды:

5. Шорт-трек - ішкі хоккей алаңында қашықтықты барынша тез бағындырумен қорытындыланатын конькимен тез жүгіру түрі (айдынның шеңбері - 111,2 м).

Шорт -трек ойыны, яғнй мәреге тез жету керек.

Тест тапсырмасы:

1. Өрнекті ықшамдаңыз:Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

A) cos Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер B) sin Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер C) tgСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер D)sin Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер E) cosСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер = B

2. Есептеңіз: sinСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер80 Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер + cos Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер 80 Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

A) 0 B) -1 C) 2 D) 1 E) -2 = D

3. Егерде Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер=Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктертең болса, онда Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер мәні

A) 0 B) 1 C) 2 D) -1 E) Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер D

4. Өрнекті ықшамдаңыз: (sinСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер- cosСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер)Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер+ 2sinСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерcosСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер.

A) 1 B) -1 C) cosСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер D) sinСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер E) 2sinСабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер = А

5. Өрнекті ықшамдаңыз: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер + tg Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер сtg Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

A) - Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер B) 1 C) Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер D) - Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер E) Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер = Е

6. Өрнекті ықшамдаңыз: Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

A) - Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер B) 1 C) Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер D) Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер E) - Сабақ жоспары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер = С

Бағалау. Тест тапсырмасы бойынша.

Үйге тапсырма: №324.328



© 2010-2022