Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырманың квадраты

Ашық сабақтын жоспары.Сабақтын тақырыбы: Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырманың квадраты. Берілген тақырып бойынша алған білімдерін қайталау . Сабақтын барысы қысқашы формулаларды колданып есептерді шығаруды үйрену. Сабақтін әдісі  топпен жұмыс істеуге арналған. Бір неше кезеңіне бөлінген/сұрақ-жауап,матем.диктант,қателерді түзе,семантикалық карталар,сәйкестендіру/.Берілген тапсырмалар жұпта , топта орындауға үйретеді.Математикалық тілде сөйлеу қаблеттерінді дамытады. Оқушылардың пәнг...
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Аралова Нургуль Кабдуовна

Қызылжар орта мектебі Ақсу қаласы

Павлодар облысы

Тақырыбы : Екі өрнектің қосыңдысының квадраты және айырманың квадраты.

Мақсаты :

Білімділік: Тақырыпты оқу барысында берілген формулаларын қолданып, өрнектерді түрлендіруде , есептеу дағдыларын тереңдету, тақырып бойынша алған білімдерін қайталау .

Дамытушылық:Өз бетімен қортынды шығарып , ойларын ашық айту және ойлау қаблеттерін дамыту, алған білімді қойылған мақсатқа жетуде қолдануға үйрету.

Тәрбиелік : Достық қарым-қатынасын тәрбиелеу, пәнге қызығушылығын арттыру, тапқырлық қаблеттерін дамыту .

Сабақтың түрі : Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс тәсілдері : топпен жұмыс, сұрақ -жауап , формативті бағалау , математикалық диктант,семантикалық карталар.

Сабақ барысы : 1.Ұйымдастыру кезеңі:Оқушыларды түгендеу , сабаққа ынталандыру , топтарға бөлу / 3-ке дейін санап шығу , 3 топқа бөлу/ Топ басшыларына бағалау парағын беріп , өз қызметтерімен таныстыру , дұрыс орындаған тапсырмасы үшін бір ұпайдан қойып отыру . (1 мин )

Аты -жөні

Сұрақ-жауап

Математикалық диктант

Қате

ні түзе

Сәйкес

тендіру

Семантикалық қарта-

лар

Өзінді тек-сер









Қызығушылықты ояту :

- Берілген тапсырманы орындасаңдар , бүгінгі тақырыбын негізгі білесіндер

Анаграмма шешу : Қысқаша /ықшқаса/, көбейту /өкбтеуй/, формулалар/орумафлрла/

Ассоциация : «Қысқаша көбейту формулалар» .

Сабақтың тақырыпты ашып, оқушылар мақсаттарын айтып, бір -бірінен сәттілікті тілейді.(2 мин)

Сұрақ -жауап :

1.Берілген формуларының маңызы қандай ?

2.Қалай оны колдануға болады ?

3. Қай кезде формулаларды «солдан оңға» немесе «оңнан солға » қарай колданамыз?

4. (а-в)22 -2ав +в2 формуланың тұжырымдамасынды айтыңдар.

5. (а+в)22 +2ав +в2 формуланың тұжырымдамасынды айтыңдар.

Математикалық диктант:

1.36 мен х квадраттын айырмасы

2.Х пен 5 тің қосындысының квадраты

3.12 мен у тің айырманың квадраты

Берілген өрнектерді көпмүше түрінде жазыңдар.

Қатені түзе:

(а+в)22 -ав +в2

(9а-в)2 =81а2 +2ав +в2

(Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырманың квадратыа+с)22 -ас +с2

(а- в)2 =121а2 -2ав -в2

Сәйкестендіру :

(5+в)2 49 -56у +16

(Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырманың квадратыа-3в)2 Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырманың квадратыа2 -2,5ав +9в2

(7у-4)2 25а2 +10ав +в2

Семантикалық карта :

Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырманың квадраты(3х-9)2

2-18х+27

(3х2 у+4)2

9-6а5в2+ав4

4у2 +24х2у +16

а(3а42)2

Өзінді тексер:

2+4,5)2

(2с2-0,3)2

(0,1в2 -5а)2

4(1,5х2 +0,6)2

-(с2+3)2

Әр бала берілген тапсырмаларды шығарып , жауаптарынды интерактивтік тақтадан қарап салыстырады . Топ басшылылар ұпайларды кестеге қойып қортынды шығарады.

Үй жұмысы:№191,192

© 2010-2022