Ашық сабақ тақырыбы: «Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

Сынып:   5 Сабақтың тақырыбы:   Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану. Сабақтың мақсаты:          1. Білімділігі: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерді қайталай отырып, әр түрлі деңгейдегі  есептерді шығаруда қолдана білуге жағдай жасау.           2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, есте сақтау  қабілеттерін дамыту, тез есептей білу  дағдысын қалыптастыру.          3. Тәрбиелік: Дәлдікке,ұқыптылыққа,ұжыммен жұмыс жасай отырып, бір-бірін бағалай білуге тәрбиелеу. Сабақ түрі: бекіту сабағы Сабақтың көрнекілігі: слайд-презентация, тест, таратпа материалдар. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі а) Сәлемдесу,       ә) оқушыларды түгендеу, б) оқушылардың назарын сабаққа аудару в) сабақтың мақсатымен таныстыру І)Үй тапсырмасын тексеру: №1239 Берілгені: І жәшік – 8,4 кг ІІ жәшік - ? 1,2 есе кем  Т/к: І+ІІ=? Шешуі: кг І+II= 7+8,4=15,4 кг. Жауабы: 15,4 кг. ІІ) Ой толғау: 1) Мектеп пен өзен арасы 10 км. Біз 3 км жол жүрдік. Қандай бөлігін жүрдік? (0,3) 2) Шабарман 2,72 км қашықтықты шауып өту керек болды. Егер осы қашықтықты a км/сағ жылдамдықпен қанша уақытта шауып өтеді? Мұндағы: І топ: а =0,8                  Ж: 3,4 сағ                        ІІ топ: а =0,4                 Ж: 6,8 сағ                        ІІІ топ: а =0,2               Ж: 13,6 сағ                          ІІІ) Есте сақтайық: 1,01                     2,01                     1,03 10,1                     20,1                     10,03 10,11                   20,12                   10,33 IV) Әр ұяшыққа байланысты сұрақтарға жайап беру. 10(сары): Бөліндіні тап: 20(сары):  Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрларды қойып жазыңдар:  ( 30(сары): Ережені аяқта: Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек. 10(қызыл): Көбейтіндіні тап: 20(қызыл): Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрларды қойып жазыңдар: () 30(қызыл): Ережені аяқта: Ондық бөлшектерді көбейту үшін 1) үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек; 2) көбейткіштердің екеуінде неше ондық таңба болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен ажырату кереке. 10(жасыл): Бөліндіні тап:  20(жасыл): Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрларды қойып жазыңдар: () 30(жасыл): Ережені аяқта: Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту үшін оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту керек.
Раздел Математика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:












Ашық сабақ тақырыбы: «Ондық және жай

бөлшектерге амалдар қолдану»

Математика пән мұғалімі: Киреева Айкен Тынысовна

ЖББ №77 МБК

Қарағанды қаласы






Күні:

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерді қайталай отырып, әр түрлі деңгейдегі есептерді шығаруда қолдана білуге жағдай жасау.

2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, тез есептей білу дағдысын қалыптастыру.

3. Тәрбиелік: Дәлдікке,ұқыптылыққа,ұжыммен жұмыс жасай отырып, бір-бірін бағалай білуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: слайд-презентация, тест, таратпа материалдар.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

І)Үй тапсырмасын тексеру: №1239

БАшық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»ерілгені: І жәшік - 8,4 кг

ІАшық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»І жәшік - ? 1,2 есе кем

Т/к: І+ІІ=?

Шешуі: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану» кг

І+II= 7+8,4=15,4 кг.

Жауабы: 15,4 кг.

ІІ) Ой толғау: 1) Мектеп пен өзен арасы 10 км. Біз 3 км жол жүрдік. Қандай бөлігін жүрдік? (0,3)

2) Шабарман 2,72 км қашықтықты шауып өту керек болды. Егер осы қашықтықты a км/сағ жылдамдықпен қанша уақытта шауып өтеді? Мұндағы:

І топ: а =0,8 Ж: 3,4 сағ

ІІ топ: а =0,4 Ж: 6,8 сағ

ІІІ топ: а =0,2 Ж: 13,6 сағ

ІІІ) Есте сақтайық:

1,01 2,01 1,03

10,1 20,1 10,03

10,11 20,12 10,33

IV) Әр ұяшыққа байланысты сұрақтарға жайап беру.

10(сары): Бөліндіні тап: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

20(сары): Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрларды қойып жазыңдар: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану» (Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»)

30(сары): Ережені аяқта: Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.

10(қызыл): Көбейтіндіні тап: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

20(қызыл): Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрларды қойып жазыңдар: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»(Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»)

30(қызыл): Ережені аяқта: Ондық бөлшектерді көбейту үшін 1) үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек;

2) көбейткіштердің екеуінде неше ондық таңба болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен ажырату кереке.

10(жасыл): Бөліндіні тап: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

20(жасыл): Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрларды қойып жазыңдар: Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»(Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»)

30(жасыл): Ережені аяқта: Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту үшін оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту керек.

V) Кітаппен жұмыс: №1243(1,2,3), №1244(1,2,3)

№1243(1,2,3)

Ж

Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»ай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырып алып, оларды өзара салыстырыңдар:

Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

№1244(1,2,3)

1. Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

2. Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

3. Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

VI) Сәйкестендіру:

Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

VII) Сабақты бекіту кезеңі: тест тапсырмасы

1) 3:0,3=?

  1. 3 b) 30 c) 1 d) 0,1

2) 2,72Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»10=?

  1. 272 b) 2,72 c) 27,2 d) 0,272

3) 0,01-і 8 км

  1. 80км b) 800км c) 0,8км d) 0,08км

4) a=1,2; b=10. S=?

  1. 12 b) 1,2 c) 0,12 d) 1,02

5) Ашық сабақ тақырыбы:«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»=?

  1. 0,1 b) 1 c) 0,001 d) 0,01

VIII) Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №1243(4), №1244(2,4,6), 1246



© 2010-2022