Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру қасиеттерін меңгеру, оны есеп шығару барысында қолдана білуге үйрету. Пән бойынша білім - білік дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Тақырыпты меңгеру барысында әртүрлі ойындар арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру, ақыл - ойын, логикалық ойын, математикалық стилін, тұлғалық қабілеті мен бейімділігін, дамыта түсу, ой - өрісін кеңейтіп, іздену қабілеттерін арттыру, ептілікке үйрету.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, өз ойын еркін баяндай білуге үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: Деңгейлік тапсырмалар,тест тапсырмалары,формулалар,топтамалар.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы.
Сабақтың әдісі:Топпен жұмыс

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен амандасу. ә) Оқушыларды түгендеу. б)оқушылардың назарын сабаққа аудару. в)топқа бөліну /математикалық белгілер арқылы бөлінеді./

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:.№206,№207

ІІІ.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі: /сұрақ-жауап/

Әр топ бір-біріне сұрақтар қояды.

1)а санының квадрат түбірі дегеніміз не?

2)Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері?

3)Квадрат түбірлері бар өрнектердітүрлендірудің қандай тәсілдері бар?

4)х2=а теңдеуінің неше түбірі бар?

5)y=Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. функциясының қасиеттерін ата

6)Барлық рационал және иррационал сандар қалай аталады

7)иррацианал сандар қандай сандар?

8) Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату дегеніміз не?

ІV.Бекіту кезеңі:

Деңгейлік тапсырмалар.

І-деңгей.Өрнектің мәнін тап:

1)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

2)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

3)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

ІІ-деңгей. Өрнектің мәнін тап:

1)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

2)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

3)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.*Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

ІІІ-деңгей. Өрнекті ықшамда:

1) 5Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

2) 2а/Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

3)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.-Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

Тест тапсырмалары:

1) c-ның қандай мәніндеКвадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. өрнегінің мәні болады?

А)сКвадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. В)сКвадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.С)сКвадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

2)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. теңдуін шешіңдер.

А) 25 В) -25 Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.С) 25, -25

3)у-тің қандай мәнінде Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. теңдігі дұрыс болады?

А)9, 25 В) 24,5 Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.С)12,25

4) 5Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру..

А) Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. В) Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.С)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

5) Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

А) Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. В) Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.С)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.

Сергіту сәті.

*Тез есепте*есебіне көңіл аударайық.

5-пен аяқталатын кез келген санның квадратын табуға болады.

Ауызша тапсырмалар . /әр топқа топтамалар арқылы беріледі/

1)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. 2) 2Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.3)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.4)(Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.)2 5)Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.+6

V. Үйге тапсырма:№210.211, логикалық есеп құрастыру.

VI . Сабақты қорытындылау, бағалау/бағалау парағы арқылы/.

Бағалау рейтингі: 25-30 ұпай «5»

20-25 ұпай «4»

15-20 ұпай «3»

10-0 ұпай «2»

Бағалау парағы

р/с

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Қайталау сұрақтары

Деңгейлік тапсырма

Тест

Жалпы ұпай

Баға








© 2010-2022