- Преподавателю
- Математика
- 6 сынып математика Шеңбер ұзындығы
6 сынып математика Шеңбер ұзындығы
Раздел | Математика |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Утегалиева М.Е. |
Дата | 04.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
сабақ №31
Сабақ тақырыбы: Шеңберұзындығы
Сабақ мақсаты:
Білімділігі: Шеңбердің ұзындығын оның радиусы немесе диаметрі арқылы есептеуді үйрету;π-дің жуық мәнін есептеп, шеңбер бойы ұзындығы мен диаметрі арқылы π-ді есептей білуді меңгерту; доға ұзындығын есептеу формуласымен таныстыру.
Дамытушылық:Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу
Сабақ түрі: жаңа білім негізін меңгерту
Сабақ әдісі:сұрақ-жауап, талдау
Сабақ көрекілігі: компьютер, экран, видео BilimLand.kz ресурсын, iTest ресурсын қолдану
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі
а) оқушылар назарын сабаққа аудару
ә) сабақ мақсатымен таныстыру
II. Қызығушылығын ояту:
1.Масштаб деген не ?
2.Масштаб қайда және не үшін пайдаланылады?
3.Егер дененің нақты өлшемі сызбада 100 есе кемісе, сызбаның масштабы неге тең?
Үй тапсырмасы: №192, №193, №194
III.Мағынаны тану:
Шеңбердің ұзындығы саны мен шеңбер диаметрінің көбейтіндісіне тең.
C. C
Планиметрия. Шеңбер."Жәшік шеңберінің ұзындығы" видеофильм BilimLand.kz ресурсын, 2 бет
"Пи тарихы" видеофильм 3 бет
видео фильм
R -ді табу видеофильм 4 бет
IV.Ой қозғау: оқулыпен жұмыс№202, №203, №204, №205
V.Сабақты пысықтау сұрақтары:
1. деген не?
2.Шеңбер ұзындығының формуласын жазыңдар?
VI.Үйге тапсырма: №206,№207, №209
VII. Сабақты қорытындылау: белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII.Рефлекция
Білмедім
Білдім
Білгім келеді