- Преподавателю
- Математика
- Процент. Процентке есептер шығару (6-СЫНЫП)
Процент. Процентке есептер шығару (6-СЫНЫП)
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Жакупов З.Т. |
Дата | 27.11.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сынып: математика 6 «А» сынып
Күні:______________________
Сабақтың тақырыбы: Процент. Процентке есептер шығару
Сабақтың мақсаты: Процент және процентке есептер шығару дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың міндеттер:
а) білімділік: Оқушыларды:
- Пайызбен шығару
ережелерімен таныстыру ;
- пайыздың ережелерді пайдалана отырып
есептер шығару дағдыларын қалыптастыру;
-
өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін,
топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды
орындаудағы өзіндік бағалау дағдыларын дамыту
ә) дамытушылық: оқушылардың белсенділіктері мен ойлау қабілеттерін арттыру
б) тәрбиелік: Есептерді өз бетімен шығаруға тәрбиелеу
Сабақтың нәтижесі: Оқушылар:
-пайыздың шығару ережелерді ажырата біледі;
-пайыздың ережелерді пайдалана отырып
есептерді шығарады;
-
2, 3, 5, 9 және 10 бөлінгіштік белгілерді
салыстыра алады.
Сабақтың формасы: жеке, жұппен, топпен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: 6-сыныбына арналған оқулық. Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. Алматы: Атамұра, 2011.; интербелсенді тақта, электронды оқулықтар:6 - сыныпқа арналған «Математика» пәніне электрондық оқулық; карточкалар, постер, маркер, доп, стикер
Сабақтың жоспары
№
Сабақтың кезендері
Уақыт
1
Ұйымдастыру кезеңі
5 минут
2
Білу
5 минут
3
Түсіну
10 минут
4
Қолдану
13 минут
5
Физминутка
2 мин
6
Жинақтау
5 мин
7
Бағалау кезеңі(взаимотренаж)
2 мин
8
Сабақты қорытындылау( «Мен- Тілшімін» ойын арқылы)
3 мин
Сабақтың барысы:
№
Сабақтың кезендері/уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқушыларды бағалау
модуль
1
Ұйымдастыру кезеңі
5 мин
Психологиялық ахуал жасау.
Оқушыларды топқа бөлуге.
Оқушыларды шеңберге тұрғызу, әрқайсысы сол жағында тұрған оқушыға доп лақтыру арқылы бір жақсы тілегін айтады.
(Мен саған .... тілеймін! )
Топқа бөлінуі : «Кәмпит түсі бойынша» (қызыл, сары)
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
2
Білу
5 мин
Оқушыларға карточкаларды беру
Өтілген тақырып бойынша білімдерді тексеру, карточка арқылы. «Мозайка» әдісі
Кәмпитті беру
Бағалау қағазы
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (диалог)
ОЖЕСО
ТжДБО
3
Түсіну
10 мин
Пайыз тақырыбын қайталау. (электрондық оқулықты қолдану)
тақырыпқа байланысты мұғалімнің тапсырмаларды орындауы.
«Банк» ойын арқылы
Бармақтан шынтаққа дейін
Бағалау қағазы
АКТ
ОЖЕСО
4
Қолдану
13 минут
6-сыныбына арналған оқулықпен жұмыс.
Мұғалім оқушыларға флипчарт салуға тапсырма:
Пайыз қайда қолданылады? Мысалдарды келтіреңдер
Мұғалімнің берілген тапсырмаларды орындау.
Мозайка әдісі бойынша Постермен жұмыс
Стикер
Бағалау қағазы
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (диалог)
ОЖЕСО
ТжДБО
ОБжК
АКТ
СТО
ОҮБжОБ
5
Физминутка
2 мин
ОЖЕСО
6
Жинақтау
5 мин
Әрбір оқушыға тест тапсырмасын беру
Тесті орындауы
ТжДБО
7
Бағалау кезеңі(взаимотренаж)
2 мин
Белсенді тақтада Тестің тапсырмалардың жауаптарды көрсету. Оқушыларға баға критерий жазу!
Тест 5 тапсырмадан тұрады:
Бір-бірінді дәптерлерді ауыстыру арқылы, дайын жауаптармен тексеру! Берілген мұғалімнің бағалардың критерий бойынша баға қою
Бағалау қағазы:
-
«5» - толық 5 тапсырманы орындауы
-
«4» - 4 тапсырманы дұрыс орындауы
«3» - 3 тапсырманы дұрыс орындауы
ОҮБжОБ
8
Сабақты қорытындылау
3 мин
Сабақты қорытындылау! «Мен-тілші» деген ойын ретінде сабақты қорытындылау
Оқушы оқушыларға сұрақтарды қойып, оқушылар жауап береді
Бағалау қағазы бойынша бағаларды қою
ТжДБО
СТО
ОҮБжОБ