- Преподавателю
- Математика
- Презентация на тему: Квадрат теңдеу 8 класс
Презентация на тему: Квадрат теңдеу 8 класс
Раздел | Математика |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Болат А.К. |
Дата | 22.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Мерзімі: 17.11.2015ж
Кабинеті: 204
Сыныбы: 8 «б»
Тақырыбы: «Квадрат теңдеу және оның түбірлері»
Мақсаты: Квадрат теңдеудің түбірлерінің анықтамасынжалпы жазылу түрін білу
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни тұрғыдан ойлау.Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау. Талантты және дарынды балалар.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топқа бөлу, «Реттік санау», сергіту сәті «Тілші, кедергі», «Менталь карта», диалог "Зерттеушілік", рефлексия"Екі жұлдыз, бір тілек", топтық жұмыс
Уақы
ты
(мин)
Мазмұны
(сабақ кезеңдері)
Мұғалім
іс-әрекеті
Оқушы
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар (бұл іс-әрекеттер үшін маған не керек?)
08.30-08.35
5минут
Кіріспе бөлімі
Психологиялық ахуал
Шеңбер құру арқылы тұрғызамын.
Оқушылармен амандасамын.
Сәлеметсіңдер ме?
Көңіл күйлерің қалай?
Бүгін «Реттік санау» арқылы топқа бөлінеміз.
Топ аттарын ойластыруды тапсырамын.
Шеңбер құрып тұрады.
Сәлеметсіз бе деп амандасады.
Өз көңіл-күйлерінің жақсы екенін айтады
Бір оқушы топ ұстанымын жазып алады
Оқушылар 1-4 санау арқылы топқа бөлінеді.
Топ аттарын құрады.
Формативті бағалау
Топқа бөлу, фигуралар түрлері, А4, маркерлер
08.35-08.42
7минут
Тұсаукесер
Проблемалық сұрақ.
- арифметикалық квадрат түбір деген не?
-санның квадраттарын жақсы білеміз бе? деген сұрақтар қойылды.
-Дұрыс, ендеше біз бүгін квадрат теңдеу тақырыбымен танысамыз.
Оқушылар:
-теріс емес санның оң квадрат түбірін айтады.
-иа, жауаптар айтылады
Жарайсың
дар
Ауызша бағалау
08.42-09.10
28минут
Негізгі бөлім
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын.
«Квадрат теңдеудің түбірлері» тақырыбын әңгімелесудің зерттеушілік түрі арқылы топтарға пікір алмасып, бір-бірінің идеяларын талқылауды тапсырдым.
Осы тақырыпты өз беттерімен оқуға 7 минут уақыт беремін. Әр топқа осы тақырыптан не түсінгенін қысқаша «Менталь картаға» түсіруді тапсырамын.
Топтарға тақтаға шығып қорғау керектігі айтылады.
Оқушылар менталь карта арқылы қатынастың мүшелерін ажырата алатынын қорытынды жасау барысында аңғарылды.
Оқушылардың ойын жинақтау мақсатында «Тілші, кедергі» сергіту сәтін ұйымдастырамын.
Сабақты пысықтау мақсатында әр топқа гүлге жапсырылған есептер беріледі.
Алгебра оқулығы №231-№234(1,3,5)
Оқушылар мұқият тыңдайды
Оқушылар әңгімеге тартылғанда, өз ойларын айтып талқылап отырады.
Түсінгендерін менталь картаға түсіреді.Мысалы:
Квадрат теңдеукелтірілген толымсыз толық
Топтар кезекпен шығып қорғайды. Сұрақтар қойылады
Оқушылар: өз түсінгендерін айтып береді
Оқушылар «Тілші, кедергі» с.с қимылдарын қайталайды
Оқушылар орындайды.
Жиынтық бағалау
Ауызша бағалау
АКТ, плакаттар, маркерлер, таратпа материалдар, оқу құралдары
09.10-09.15 5минут
Қорытынды бөлім
Оқушылар бағаланады
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»
Үй тапсырмасын беремін.
№231-№234 (2,4,6)
Топ мүшелері бағаланады.
Стикерге « Екі жұлдыз, бір тілек» жазады.
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады
Мұғалім оқушылар
ды бағалайды
Стикерлер