Арияметикалық және геометриялық прогрессияларды қайталау

Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық және геометриялық прогрессияларды қайталау

Сабақтың мақсаты:

  1. Арифметикалық,геометриялық прогрессияның анықтамасын,n-ші мүшесінің қосындысының формуласын меңгеріп есептер шығаруда қолдана білу;

  2. Оқушылардың белсенділігін арттыру,жауапкершілікке,өз бетінше оқуға,ізденуге,еңбектенуге тәрбиелеу;

  3. Логикалық ойлау қабілетін,танымын пәнге қызығушылығын дамыту,есептеу дағдыларын жетілдіру белсенділіктерін арттыру.

Көрнекілік: Интерактивтік тақта,формулалар,тест,кеспелер.

Сабақтың түрі:Қорытындылау,қайталау сабағы.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру.Оқушылардың сабаққа дайындығын,қатысуын тексеру.

2.Оқушыларды екі топқа бөлу.

  1. Ой толғау (сұрақтарға жауап беру).

II.Кім жылдам? Есептер шығар.

загрузка...

  • Хn=6n-2 тізбегінің бес мүшесін жаз.

  • 7;11;15;…арифметикалық прогрессияның айырмасын тап.

  • b4=16, b6=64 геометриялық прогрессияның еселігін тап.

  • b1=1,q=3 геометриялық прогрессияның b6-неге тең.

  • а1=3,d=10 арифметикалық прогрессияның а13-неге тең?

  • a1=-33,d=2 арифметикалық прогрессияның s10-неге тең?

  • bn=5*2n геометриялық прогрессияның s3 және q тап.

  • 1,1/4,1/16,…; шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысын тап.

  • b2=15, b3=75 болатын геометриялық прогрессияның b5-мүшесін тап.

  • а1=30,a3=36,a5=42 болатын арифметикалық прогрессияның а710 мүшесін тап.

III.Формуланы кім жылдам жазады?(екі топтан шығып жазады)

Арифметикалық прогрессия геометриялық прогрессия

  • аn=a1+d(n-1) bn=b1*qn-1

  • an+1=an+d bn+1=bn*q

  • d=an+1-an…. q=bn+1/bn……

IV.Біліміңді тексер(Кестені толтыру,екі топқа)

a1

d

n

an

sn

110

-10

11


26

3

12

12

2

15

-10

b1

q

n

bn

sn

1

3

10

0.5

8

2

2

7

1458

0.5

1/128

127/128

V.Прогрессия тақырыбына сөзжұмбақ шешу.

  1. Сабақты қорытындылап,әр топтың нәтижесін шығарып,баға қою.

VII.Үйге тапсырма.№317,320



© 2010-2022