Координаталық түзу. Координаталық түзу бойында

Сабақ жоспары Сабақтың мақсаты:Координаталық түзуде санақ басын, оң және теріс сандардың орналасуын, координаталық түзу бойында бір ғана нүкте сәйкес келетінің меңгерту; Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, ой-өрісін кеңейту; Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу; Сабақтың типтері:Жаңа материалды меңгеру сабағы. Сабақтың түрлері:Теориялық-тәжірибешілікОқыту әдісі:Сұрақ-жауап, оқытудың үш өлшемді...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары



Күні ____________________ Пән Математика Сынып 6


Сабақтың тақырыбы: Координаталық түзу. Координаталық түзу бойында.

Сабақтың мақсаты:

  • Координаталық түзуде санақ басын, оң және теріс сандардың орналасуын, координаталық түзу бойында бір ғана нүкте сәйкес келетінің меңгерту;

  • Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, ой-өрісін кеңейту;

  • Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу;

Сабақтың типтері:

Жаңа материалды меңгеру сабағы.

Сабақтың түрлері:

Теориялық-тәжірибешілік

Оқыту әдісі:

Сұрақ-жауап, оқытудың үш өлшемді әдістемелік жүйесінің элементтері, ассоциация.



Сабақ барысы:


Уақыт

(мин)

Кезеңдер:

Мақсаты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Сабақтағы көрнекіліктер

Қолданылатын модуль

3

Ұйымдастыру.

Дидактикалық мақсат:

Оқушыларды сабаққа дайындау, сабақтың мақсат және міндеттерін анықтау.

Мұғалiмнiң сәлем береді. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу; кабинеттің, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру; Жағымды психологиялық ахуал тудыру.

«мозайка әдісі» арқылы топқа бөлу.

Әр оқушыға бағалау парақтары таратылады.

Орындарынан тұрып амандасады, кезекші оқушы сынып оқушыларының сабаққа қатысуы туралы мәлімет береді. Оқушылар шеңбер құрып, бір-бірімен түрлі формада амандасады.

Суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеді.

Мұғалім берген бағалау критерийлерімен таныстырады.

Түрлі фигуралар

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

2

Үй тапсырмасын тексеру.

Дидактикалық мақсат: Тақырыпты дұрыс және жете түсiнгендiктерін анықтау. Қателерін жою.

Мұғалім интербелсенді тақтаға үй тапсырмасының дұрыс жауабын көрсетеді.

Оқушылар парталас оқушымен дәптерін ауысып, жауаптарын тексереді.

Интербелседі тақта, жұмыс дәптері, бағалау параға.

АКТ

2

Оқу-танымдық әрекетіне дайындық.

Дидактикалық мақсат:

Оқушылардың танымдық әрекеттерін ұйымдастырып, мақсатқа бағыттау.

Блум түймедағы арқылы ережелерді қайталау.

  1. «+» таңбасы жазылған сандар қандай сандар деп аталады?

  2. 0 (нөл) саны оң санға да, теріс санға да жатпайды. Неге?

  3. Қандай шамаларды оң және теріс сандармен жазуға болады?

  4. Оң сандарды, теріс сандарды пайдаланып мысал келтіру.

  5. Неліктен оң сандар «+» таңбасымен белгіленеді, ал теріс сандар «-» таңбасымен белгіленеді.

  6. Кәдiмгi өмiрде сiз оң сандар мен теріс сандарды қайда байқай аласыз?

Әр оқушы түймедақтың бір гүлінен жұлып алады. Әр гүлде бір сұрақтан жазылып тұрады.

Бағалау параға.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

10

Жаңа оқу материалын таныту.

Дидактикалық мақсат:

Хабарланатын ұғымдар, қасиеттер, формулалар және есептердің шығару жолдарын түсіндіру. Бастысын ерекшелеу.

Мұғалім оқушыларға Марат мен Асан бір жерден бір - бірінен қарама - қарсы бағытта жүгірді. Марат 5 м/с жылдамдықпен жүгірсе, Асан 4 м/с жылдамдықпен жүгірді. Қыздардың әрқайсысының 1 секундтан кейінгі орындарын көрсетіңдер.

-4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

Оқушылар топпен постерғе бұл есепті шығарады. Екі топ бір-бірімен мәлімет алмасады. Оқулықтан ережелерді оқиды.

Жауабы: (-4);(5)

Постер, маркер, сызғыш, интербелсенді тақта, бағалау параға.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

2

Сергіту сәті.

Мақсаты: Оқушылар серпілтіп алу. СӨС насихаттау.

" Математикалық амалдарды пайдалану" ойыны

КО+ОР+ДОР -ОР+ИНАС-С+ТА+ЛЫП-П+Қ= КООРДИНАТАЛЫҚ

ТҮС - С+ЗП-П+У= ТҮЗУ

Сөздікпен жұмыс

Координата-координата-coordination

Түзу-прямая-straight

Оқушылар сергіту сәтін орындайды.

15

Бiлiмдерін бекiту.

Дидактикалық мақсаты:

Жаңа тақырып бойынша өзiндiк жұмыстарында алған білімдерін қолдана білу.

№306 (ауызша есеп)

Деңгейлік тапсырмалар

Шығармашылық есеп

Жауабы (б)

Әр топ есеп құрастырып, оны Paint бағдарламасына салады.

Оқулық, жұмыс дәптері, ноудбук, интербелсенді тақта, түрлі-түсті қағаздар, бағалау параға.

Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Талантты және дарынды балаларды оқыту.

АКТ

3

Алғашқы тексеру.

Дидактикалық мақсат: Мазмұнның меңгеруiнiң жете түсiнгендiгiн тексеру.

Ассоциация

Санақ басы

Оң сандар теріс сандар

Оң бағыт бірлік кесінді

Карточка

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

2

Бақылау және оқушылардың өзін-өзі бақылауы.

Дидактикалық мақсат: ББД тексеру; кемшіліктерді анықтау және себептерін табу.

Мұғалім оқушылардың суммативті бағаларын біледі

Оқушылар формативті бағаларынан қорытынды бағаны есептеп айталы.

Бағалау критерий, бағалау параға.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

3

Рефлексия.

Дидактикалық мақсат: Алған білімді қысқаша қорытындылау; сөйлеу қабілеттерін дамыту.

Оқушылардың жаңа білімді қаншалықты меңгергенін күннің көзі, бұлт және жартылай күн, бұлтың суреттері бойынша тексереді.

Оқушылар стикерді толтырады.

Стикер

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

1

Үй тапсырмасы туралы мәлімет.

Дидактикалық мақсат: Үйге берілген тапсырма арқылы оқушылардың ББД-н дамыту, нығайту, жаңа ББД алуға дайындау.

Үйге берілген тапсырманы оқушылар интербелсенді тақтадан көшіріп жазады. Оның орындау әдiстемесiн түсiндiреді.

№ 311

№ 316

Оқушылар үйге берген тапсырманы күнделікке жазады.

Күнделік, интербелсенді тақта

2

Қорытындылау.

Дидактикалық мақсат: Сабақты мақсатына жеткенін анықтау. Келешекке жоспар құру.

  • Мұғалімнің оқушыларға қойған бағасы. Бағалардың дәлелдемесі. Сабақ бойынша ескертулер.


  • Оқушылардың өз жұмыстарына баға беру.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау




© 2010-2022