Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)

Раздел Математика
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Тік бұрыш, сүйір бұрыш және доғал бұрыш

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бұрыштардың түрлерімиен таныстыру және оларды ажырата білуге үйрету.

Дамытушылығы: Оқушфлардың сызуға есептеп жазуға дағдыланджыру.

Тәрбиелігі: Оқушыларды ауызбірлікпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: тсүіндіру, сұрақ - жауап, интербелсенді тақтамен жұмыс, дәптермен, оқулықпен жұмыс.

Сабақтың құрал - жабдықтары: қалам, қарындаш, сызғыш, өшіргіш

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Амандасу

- оқушыларды түгендеу

- сабаққа дайындығын тексеру

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

№ 2 бет - 92

Қатысты - 16 оқушы

Қобыз тартты - 2 оқушы

Сырнайда ойнады - 4 оқушы

Домбыра - ? оқушы

Ш: 16 - (2 + 3) = 11 оқушы

Ж: 11 оқушы домбыра тартты.

ІІІ. Жаңа сабақ:

Тік бұрыш

Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)

Сүйір бұрыш

Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)

Доғал бұрыш

Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)

№1 (Ә)

Сүйір бұрыштар: 2, 7

Доғал бұрыштар: 3,5,6

Тік бұрыштар: 1,4

Үшбұрыштың тік бұрышы нешеу? Сүйір бұрышы нешеу?

Доғал бұрышы нешеу?

Төртбұрыштың тік бұрышы нешеу? Сүйір бұрышы нешеу?

Доғал бұрышы нешеу?

1)Тік бұрыш, доғал, сүйір

2)Тік бұрыш, тікбұрыш, доғал, сүйір

№2

Таба нан - 65 тг

Батон - 5 тг арзан

Батон - ? теңге тұрады

Ш: 65 - 5 = 60тг

Ж: Батон нан 60 теңге тұрады.

№3

а= 0; 40:

а= 60; 0

а= 100; 60

60 + 0 = 60 60 + 40= 100

60 - 60= 0 60 - 0= 60

100 - 60= 40 60 - 60= 0

ІҮ. Сергіту сәті:

1.Олар қандай баға алды? Әсем, Ардақ, Анар үшеуі математикадан бақылау жұмысынан қандай баға алғанын сұрағанда, мұғалім: "Ешқайсысың жаман баға алған жоқсыңдар, бірақ әрқайсыңның бағаң әр түрлі. Әсемнің бағасы «3» емес, ал Анардың бағасы «3»-те «5»-те емес", - деді. Сонда әркім қандай баға алған?

2.Түнге қарай бір отбасы көпірге келеді. Әкесі оны 1 минутта, анасы 2 минутта, бала 5 минутта, ал әжесі 10 минутта өтеді. Олардың қолында бір ғана қол шамы бар. Көпір тек екі адамды өткізе алады. Отбасы осы көпірден 17 минутта қалай өтеді?

№4 Теңдеуді шеш

Х+40 = 100 100 - х = 40 х - 40= 60

Ү. Қорытынды:

№5 бет - 95

ҮІ. Бағалау: жұппен бағалау

ҮІІ. Үйге тапсырма: № 6 бет - 95



© 2010-2022