Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Павлодар облысы, Лебяжі ауданының

Майқарағай орта мектебі




Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы:

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Өткізген: Ерғазина Ә.М.


2015-2016 жыл


Сабақтың мақсаты:

а) Білімділік: Оқушылардың тіктөртбұрыштың ауданы тақырыбынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу.

ә) Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру, геометрияға деген қызығушылығын арттыру.

б) Тәрбиелік: Оқушыларды өзін - өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта, оқулықтар, Activote тест алу құрылғылары, Activstudio бағдарламасында әзірленген флипчарт.

Сабақтың түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:


1. Ұйымдастыру. Сыныпты 2 топқа бөлу.

1 топ-Тіктөртбұрыш

2-топ-Параллелограмм

2. «Алғашқы қадам» (Үй тапсырмасын тексеру)

3. «Сиқырлы сандар» (Есептер шығару)

4. «Біліктілік» сайысы (Әр топқа тапсырмалар беру)

5. «Асқар шың» (Сұрақтар жауап беру,

тест жұмыстарын орындау)

6. Үйге тапсырма

7. Қорытындылау, мадақтау, бағалау

Сабақ флипчарт негізінде жүргізіліп отырады.

1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпты 2 топқа бөлу. 1 топ «Тіктөртбұрыш», 2 топ «Параллелограмм» деп аталады.

2. «Алғашқы қадам» (Үй тапсырмасын тексеру)

Интерактивтік тақтадан есептің шығарылу жолы мен жауабы көрсетіледі.

№ 213

Бер: АВСД тіктөртбұрыш

АЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыВ=242,5 м

ВЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыС= 81,6 м в

Т/к: S =?

Т/ү: S =ав а

S = 242,5 ∙ 81,6=19788 м2

Жауабы: 19788 м 2 =1,9788 га

19788 м 2 =197,88 ар


5x∙7x=140

35x2=140

x2=140:35

x2=4

x1,2=±2

Тексеру:

a=5x=5∙2=10дм

b=7x=7∙2=14 дм

Жауабы: 14 дм

S=10∙14=140 дм2215

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары


S=140дм2


3. Сабақтың келесі бөлімі «Сиқырлы сандар» деп аталады. Сандардың астында есептер жасырылған флипчарт көрсетіледі. Әрбір дұрыс шығарылған есепке 10, 20, 30, 40 ұпайлары беріледі. Бұл ұпайлар әр топтың қоржынына түсіп отырады. Оқушылар бұл есептерді тинтерактивтік тақтада шығарады.

Сол жақтағы 10.

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

2x∙3x=54 x2=9

6x2=54 x=3

x2=54:6 Жауабы: 2∙3=6

3∙3=9

СЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыол жақтағы 20.

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

АВ=x

ВД=2,5х→S=aв x2=250:2,5 ВД=2,5

2,5х∙х=250 x2=100 АВ

2,5х2=250 x=10 Жауабы:=10

Сол жақтағы 30

Оқулықпен жұмыс. 77 бет. № 216 есеп

Периметрі 96 дм, ал ауданы 540 дм2. Тіктөртбұрыштың қабырғаларын табыңдар.

Шығару жолы

2а+2в= a+b=48 a=48-b

ab=540 ab=540→ (48-b)b=540

48b-b2-540=0

-b2+48b-540=0

D =2304-4∙(-1)∙(-540)=2304-2160=144

bЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары1=Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары а1=48-30=18 Жауабы:
b2=Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары
a2=48-18=30

Оң жақтағы 10.

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыPABCD = 56cм

PACD =48

АС =?

2 (a+b)=56

a+b+c=48

a+b=28

28+c=48

c=48-28

c=20

Жауабы: АС=20

Тексеру:

a=28-b →a2+b2=400

(28-b)2+b2=400

784-56b+b2+b2-400=0

2b2-56b+384=0 /2

b2-28b+192=0

D=784-4∙192=784-768=16

Жауабы: АВ=12

BC=16

AC=201=Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

b2=Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Оң жақтағы 20.

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

BD=AC→20:2=10

BD=10, AC=10→

BO=10:2 AC=10:2

BO=5 AO=5→

ABO - тең қабырғалы үшбұрышЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Ішкі бұрыштары 600 тан

Жауабы: Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыАОВ =60










Оң жақтағы 30.

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

PЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары=2(a+b)

2(x+3x)=48

x+3x=24

4x=24

x=24:4

x=6

Жауабы: MN= 6 см

MF=3•6=18

4. Cабақтың келесі бөлімі «Біліктілік сайысы» деп аталады. Әрбір топқа жеке тапсырмалар беріледі. Тапсырманы дұрыс орындаған топқа 50 ұпай қосылады.

І топ. «Тіктөртбұрыш» тобының тапсырмасы:

Топтастыру стратегиясы

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары




Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары


Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары

Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары


Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспарыЖазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары



Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары















ІІ топ. «Параллелограм» тобының тапсырмасы:

Веен диаграммасы


Жазықтықтағы фигуралардың аудандары сабақ жоспары



5. Сабақтың келесі бөлімі «Асқар шың» деп аталады. Филипчартта таудың суреті берілген. Тауға жолаушылар бекітілген. Асқар тауға шығу үшін әрбір жалаушаға бекітілген сұрақтарға дұрыс жауап беру қажет. әрбір дұрыс жауап берген топтың мүшесіне 50 ұпай беріледі.

Сұрақтар.

Тіктөртбұрыштың қасиеттерін айтыңыз?

Тіктөртбұрыштың дербес түрі қалай аталады? Анықтамасын айтыңыз.

Тіктөртбұрыштың периметрі дегеніміз не?

Тіктөртбұрыштың ауданы дегеніміз не?

Қандай төртбұрыш түрлерін білесіз?

Шаршы дегеніміз не?

Ең соңғы жалаушаның астында тест сұрақтары болады. Тестке оқушылар Activote құрылғылары арқылы жауап беріп, нәтижесі интерактивтік тақтадан көрсетіледі.

6. Үйге тапсырма беру.

17, 18 параграфтарды оқу. Оқулықтағы №211, №214 есептерді шығарып келу.

7. Қорытындылау, мадақтау, бағалау.


© 2010-2022