Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару

Сабақ тақырыбы: Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару. Сабақ мақсаты: 1) Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіре алу,  көбейткішті түбір таңбасының алдына шығара алу және өрнектерді ықшамдай білу. 2) Оқушыларды тапқырлыққа, тез ойлануға, жұптасып есеп шығаруға баулу 3) Оқушыларды математикаға  қызығушылығын арттыру   Сабақ типі: Аралас сабақ Сабақ түрі: Дәстүрлі Көрнекілігі: Интерактивті тақта, бағалау парағы Сабақ барысы: I. Уйымдастыру                             II. Оқушыларды топқа ...
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ тақырыбы: Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару.

Сабақ мақсаты: 1) Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіре алу, көбейткішті түбір таңбасының алдына шығара алу және өрнектерді ықшамдай білу.

2) Оқушыларды тапқырлыққа, тез ойлануға, жұптасып есеп шығаруға баулу

3) Оқушыларды математикаға қызығушылығын арттыру

Сабақ типі: Аралас сабақ

Сабақ түрі: Дәстүрлі

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, бағалау парағы

Сабақ барысы: I. Уйымдастыру

II. Оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру

III. Ауызша тапсырмалар

IV. Ережелерді қайталау

V. Есептер шығару

VI. Топтық жұмыс

VII. Сәйкестендіру тесті

1) Саламатсыздарма:

2) Бүгінгі сабағымызды мәнін аша түсетін бір нәрсе - бір аралдан алтын балықты тауып алу.

Ол бір таудың жиегінде өзенде тіршілік етеді. Оны табу үшін оқушыларды топқа бөліп, жетондарды таратып, өзара жұптасып кемелерге отырамыз және кемелерге ат береміз.

Бомбели I топ

Стевин II топ

ат -Туси III топ

Әл - Коши Ivтоп

және сонымен бірге бағалау парағы таратылады, топ басшылары сайланады.

Сабақ мақсаты (интерактивті тақтадан оқылады)

Төрт топ кемеге отырды, енді үйден алған (азық түлік) заттарымызды реттейміз. Ол үшін үй жұмысын тексереміз.(71,77)

III. Ауызша тапсырмалар (6-22 слайд)

1) Квадрат түбірін анықтамасы

2) Квадрат түбірін қасиеттері

Енді міне азық түлігімізді алдық. (қоржын 23 слайд)

Жолға аттанып бара жатырмыз. (кеме 24 слайд)

Картада үш арал бар екен. (25 слайд)

Бізге картада қай елге баруымыз керек, білу үшін жұмбақ сөзді табу керек. (26 слайд)

Есеп шешеміз

√24= √12= √300/2=

√18= √216/3= √200=

√72/2= √27=

√125= √80=

Енді міне Иррационал еліне баруымыз керек. Ол елде екі арал бар, түбір аралына жету үшін №72 есепті шешеміз. (топтық жұмыс)

Түбір аралына жеттік. №78 есеп (тақтамен жұмыс).

Аралда оң және теріс деген тау бар екен(33 слайд) , оған жету №79 есепті орындаймыз.(топтық жұмыс 34 слайд)

Таудың жиегінде сарқырап жатқан өзен бар.(35 слайд) Қай өзенде алтын балық бар екенін білу үшін №83 есепті орындаймыз.(36 слайд)

Алтын балықты көрдік(37 слайд), енді оны аулаймыз.(38 слайд) Ауға түсу үшін сәйкестендіру тестін табамыз.(39 слайд)

Алтын балықты тақтаға ережелерді толықтыру арқылы балық құрастырылады.

Сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма:№84(1,2),№80

Бағалау.



© 2010-2022