Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»

Сабақ тақырыбы: «Жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу» тақырыбына есептер шығару.Мақсаттары:Білімділік:  Жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей білуін және координаталарын таба білу дағдысы мен іскерлігін жетілдіру. Біліктерін сараланған есептер шығару арқылы логикалық оймен  іске асыра білу.Дамытушылық:  Оқушылардың өзіндік ізденісі арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, оқу материалын ұзақ есте сақтауына жағдай жасау.Тәрбиелік:  Алған білімдеріне жауапкершілікпен  қарауға,  өз м...
Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ тақырыбы: «Жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу» тақырыбына есептер шығару.

Мақсаттары:

Білімділік: Жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей білуін және координаталарын таба білу дағдысы мен іскерлігін жетілдіру. Біліктерін сараланған есептер шығару арқылы логикалық оймен іске асыра білу.

Дамытушылық: Оқушылардың өзіндік ізденісі арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, оқу материалын ұзақ есте сақтауына жағдай жасау.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Сабақ түрі: Өтілген тақырыптарды қайталау және жүйелеу.

Әдіс- тәсілдері: сұрақ- жауап, көрнекілік , есептер шығару , дидактикалық ойындар, ауызша жаттығулар, графикалық диктант, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу,

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 515, 516

ІУрок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»ІІ. Өткенді саралау: 1. Графикалық диктант: - - иә, - жоқ

  1. Өзара тең бөліктер үлес деп аталады.

  2. Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»бөлшектері қысқарылмайтын бөлшектер.

  3. Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады

  4. 15 минут сағаттың Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» бөлігі

  5. Дұрыс бөлшек координаталық сәуледе 1 санының оң жағында орналасады.

  6. Дұрыс бөлшектің алымы бөлімінен кіші.

  7. Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»бөлшегі дұрыс бөлшек

  8. Бұрыс бөлшек 1-ге тең немесе бірден үлкен

  9. Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»бөлшегі координаталық сәуледе Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» бөлшегінің оң жағында орналасады.

  10. Дұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазуға болады.

Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»

2.«Мергендер»- сайысы: Тақтаға бес оқушы шығып, координаталық сәуледе орналасқан суреттердің координаталарына сәйкес нүктелерді атау және әр суреттің мағынасын түсіндіру.

(Мына суреттер сізге қандай ой береді?) («А» деңгейінің тапсырмалары)

Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»


ІҮ. Білімді бекіту:

  1. Есептер шығару: № 521, 523, («В» деңгейі), № 529 («С» деңгейі).

2. Жұбыңды тап: «Лото» ойыны. Әр оқушыға қағаз қиықтары беріледі. Сол қиықтардың жалғасын дәл тауып, олардығ мағынасын ашып суреттерді құрастырғанда сыныптағы оқушылар 4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді.

1 топ: мемлекеттік Ту , 2 топ: мемлекеттік елтаңба, 3- топ: Алтын адам бейнесі

1

2

3

4

Сынып 4 адамнан тұратын А, В, С деңгейіне топтасады.

«А»- деңгейі:

1. Жұлдызшаның орнына қандай санды қойғанда бөлшектердің теңдігі сақталады:

Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»= Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»

2. Бұрыс бөлшектерді аралас сан түрінде жаз: Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» ; Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»

3.Бірлік кесіндіні 3 см етіп алып Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» ; Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» ; 1Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» бөлшектерін координаталық сәуледе кескінде.

«В» деңгейі:

1. Қатардың құрылау заңдылықтарын анықтап, келесі бөлшектерді жаз:

Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»


; Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» ; Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» ;

2 .Жұлдызшаның орнына қандай санды қойғанда теңдік сақталады: 3Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»= Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»

3. Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» , Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» және Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» бөлшектерін бірлік кесіндіні дәптердің 10 тор көзі етіп алып, координаталық түзуде кескінде.

«С» деңгейі:

  1. Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыр: 9Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»; 3Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче»

  2. Өрнектегі әріптің орнына мәнін қойып, бөлшекті қысқартып, шыққан бөлшекті аралас сан түрінде жазыңдар: Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» , мұндағы х = 36; 51

  3. Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче», Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» және Урок математик в 5 классе «Изображение обыкновенных дробей на координатном луче» бөлшектерін бірлік кесіндіні дәптердің 12 тор көзі етіп алып, координаталық сәуледе кескінде.

Ү. Қорытындылау: 1. Рефлексия:

Білемін

Білдім

Білгім келеді?

Үйге: № 520, 522, 528, ААДТ (108 бет)


© 2010-2022