Внеклассная работа Ойнайық та, ойлайық

Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Внеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайықВнеклассная работа Ойнайық та,ойлайық

Тақырыбы: Ойнайық та,ойлайық

Сабақтың мақсаты:Логикалық есептерді шешуге дағдылану

Сабақтын түрі: Сын тұрғысынан ойлау.

Күтілетін нәтиже:Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттері дамиды.

Пәнге қызығушылығы, білімділігі артады

Ортаны сыйлайды,бір-біріне көмек қолын созады

Көрнекіліктер: Слайд, плакат, маркер.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнін іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1. Ұйымдастыру кезеңі

Ортаға жарысқа қатысушыларды шақырады, әділқазылармен таныстырады

Ойын шартымен танысады

Таратылған қима қағаздар арқылы топқа бөлінеді, өздеріне ат қояды

2. «Ой қозғау»

Сұрақ қояды:

-1т мақта ауыр ма,10ц темір ауыр ма?

-Жанып тұрған 5 май шамның 2-ін өшірсең, нешеуі қалады?

-4 пен 5-тің арасына қандай таңба қойылғанда 4-тен артық, 5-тен кіші сан шығады.

-Түнгі сағ 1200-де жаңбыр жауып тұрды.72 сағаттан кейін күн көріне ме?т.б(10-15 сұрақтан кем болмауы тиіс)

Оқушылар тапсырманы тыңдайды, қарсы топтан бұрын жауап беруге ұмтылады

3. «Араласқан кезеңдер»




Мұғалім бөліктерге бөлінген мәтін таратады.

1-мәтін

Бір дәулетті адам кедейлерге көмектескісі келіп, оларға ақша таратады.Егер тағы да 8динары болғанда, ол әрбір кедейге 3динардан берген болар еді.Бірақ ол әрқайсысына 2динардан берді.Ал қолында 3динар қалды.Барлығы қанша кедей болған? (11)

2-мәтін

Сыныпта 36оқушы оқиды.Егер сыныптан10 қыз кетіп,8 ұл келсе сыныптағы қыздар мен ұлдардың саны бірдей болады.Сыныпта қанша ұл болған? (9)

Мәтін бөліктерін біріктіреді.

Мәтіндегі тапсырманы орындайды

4. «Миға шабуыл»

Бақылайды, тыңдайды

Түзу сызық бойындағы сандардың қосындысы 15 шығуы тиіс(1-ден 9-ға дейінгі сандар ғана енеді)

Топ мүшелері ақылдаса отырып орындайды

1

2




5.Сергіту сәті «Қара жорға»

Оқушылардың би әуеніне қосылып қимыл қозғалыс жасауын бақылайды, өзі де қосыла орындайды

Топ мүшелері слайдқа қарап тұрып бірдей қимыл қозғалыс жасайды.

6. «Адасқан буындар»

Слайдтан бірнеше буындар шығады:

Бер,дуль, сіз, ми, ал, шең, мо, нус,бра,ғыш, тең, цир, ал,сыз, деу, рыш,ге,куль,тең,бұ, дік т.б

Әр топ шашылған буындардан математикаға қатысты сөз құрастырады

7. «Автор орындығы» (Капитандар жарысы)

Плакатқа жазылған тапсырмаларды орындауды тапсырады.

9 ағашты әр қатарда 3 ағаштан болатындай 10 қатарға қалай отырғызуға болады?

Жауабы:


8.Қорытынды

Команда мүшелерін марапаттау. Жарысқа қатысушыларға музыкалық сәлем жолдау.





© 2010-2022