- Преподавателю
- Математика
- Урок математики на тему: Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру (8 сынып)
Урок математики на тему: Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру (8 сынып)
Раздел | Математика |
Класс | 8 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Дошемакова К.К. |
Дата | 12.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді қолданып, есептер шығаруды білу
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
«Мозайка» әдісі бойынша, сурет арқылы сыныпты топқа бөлу.
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу
Өткенді қайталау:
-
Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:
Мысал: = 6
-
Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу:
Мысал: =
-
Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату:
а)
ә) = =-
б) = = =
ІІ Өткенді қайталауға арналған зымыран сүрақтар:
а) - б) в) г) д) нешеге тең;
Өрнектің мәнін тап :
а) ; б) ; в)
Теңдеуді шеш :
Х2 =16 ; Х2 =0,64 ; Х2 = - 100; = 3; = - 7; = 15.
ІІІ.Әр бір топқа тапсырма жеке жеке :
1топ
2топ
3топ
4 топ
5 топ
Көбейткішті түбір алдына шығар:
Көбейткішті түбір астына еңгіз:
2
- 10
7
Өрнекті ықшамдаңар:
3 ( 2- 5 )-2
Өрнекті ықшамдаңар:
- ( -3)
Өрнекті ықшамдаңар:
(1+)(
(5-)(+
5)
Көбейткіштерге жіктеңдер:
a-9; а≥0
16- b;b≥0
13+3
7- 2
d-25
Бөлшекті қасқартыңдар:
(-у )/(7-у2)
(5- )/(- )
+3)/(+)
(b2 - 5)/(b+)
Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату :
6/5
7/2
3/(- )
10/ (+1)
14/(+1)
Салыстырыңдар:
және2
3 және7
және3
2және11
14және2
IV Сәйкестіру тесті:
1)(2)2 / 14 a)/10
2) + - b)
3) )3 c)1
4)(m/6)* d)8m
5)1/2 e)
V Рефлексия
-
Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?
-
Нені білдің?
-
Нені білгің келеді?
Үйге тапсырма беру: №№84/2/, 85/2/,86/2/,87/2
VI Бағалау: Оқушылар бір бірін топ арасында бағалайды,мұғалім қортынды баға қояды.