- Преподавателю
- Математика
- “The world of adjectives and numbers” тақырыбында өткен кіріктірілген сабақ жоспары
“The world of adjectives and numbers” тақырыбында өткен кіріктірілген сабақ жоспары
Раздел | Математика |
Класс | 6 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Чамакаева А.Х. |
Дата | 24.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: Р.Марсеков атындағы орта мектеп
Кіріктірілген сабақ. Ағылшын тілі және математика пәндері.
Күні:24.02.2016ж
Мұғалімнің аты-жөні: Нурахметова Л.С., Чамакаева А.Х.
Сынып: 6a
Қатысқандар саны: 16
Сабақ тақырыбы:
Unit "Education"
"The world of adjectives and numbers"
Сабақ мақсаты
Сын есімдерді және кейбір математикалық ұғымдарды пайдалану арқылы ағылшын тілінде айтылым дағдыларын жетілдіру.
Жетістік критерийлері
1.Сын есімдерді математикалық ұғымдарды ағылшын тілінде дұрыс қолдана алады.
2.Оқушылар ағылшын тілінде кейбір математикалық ұғымдарды талдау мен есептерді шығаруда айтылым дағдысы жетіледі.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар орындай алады: Сын есімдерді және математиқалық ұғымдарды есептер шығаруда қолданып, сипаттап береді.
Пәнге арналған сөздік және терминалогия:
Сын есімдер:
Fast,small, clean, quiet, old, friendly,expensive,healthy
cheap1, slow1, unhealthy1, unfriendly, dirty1, noisy, modern, big,
high, low, younger, poor.
wonderful, crowded, modern, difficult, intelligent, dangerous, important, beautiful
Математиқалық сөздер: Area , cube, volume, triangle, minus, plus, divided by, multiply, quadrangle, quadrant.. etc.
Құндылықтарды
дамыту
make the pupils` respect each other`s opinions,thoughts,bring up their interests
Жауапкершілік пен өзара сыйластық, үзбей білім алу бүкіл сабақ барысында жүзеге асады.
Пәнаралық
байланыстар
Mathematics, English.
АКТ қолдану дағдылары
Visual aids: electronic book, slides, books, cards, posters, text-books(Ayapova T), picturesofadlectives, CD (magazine "Speak English")
Бастапқы білім
Ағылшын тілінде математикалық терминдер, сын есімнің шырайлары.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Сабақтың басы
«Жуан және жіңішке сұрақтар» стратегиясы
Шаттық шеңбер.
Топқа бөліну.
Мақсат
-
Introduction: Ұйымдастыру:
-
Organization moment. Greeting1min.
Ағылшын тілі мұғалімі:Good morning dear guests and children! Today we arehaving an unusual lesson. There are a lot of guests in our classroom, we should greet them.Today we are going to mix two school subjects- English and Mathematics.
Математика мұғалімі: Салеметсіздер ме оқушылар! Бүгін біз осы екі пәнді кіріктіре отырып сабақта не үйренеміз деп ойлайсыздар? Қандай байланыс болуы мүмкін?
Дұрыс айтасыздар біз бүгін ағылшын тілінде кейбір математикалық терминдерді айтып, есептерді шығарылыуын ағылшын тілінде айтуға дағдыланамыз. Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстырады.
Ағылшын тілі мұғалімі: Wellcome to our lesson! How are you today?
What date is it today? What day is it today?
Students: I'm fine, (I'm OK, great, happy, all right.) Today is the 24th of February. Today it's Wednesday.
B) Conversation with students. 2 min
How are you boys and girls! Let's start today by listening wishes!
Make a circle, please.
Wishes
-
I wish you to show interest to the subject.
-
I wish you to make progress.
-
I wish you all the best
-
I wish you the best of every thing.
-
I wish you every success!
-
I wish you health, wealth and happiness.Well done!
C)Today there are 3groups: Take cards with this these: 1min
Quadrant .circle, triangle, in each group A, B, C students.
Сабақтың ортасы
Қызығушылықтарын ояту.
СТО
Өзара бағалау.
Постер құру. Ізденіс жұмысы.
Жаңа сөздер мен грамматиканы қолдану.
Бағалау критерийі
II.Main part: Сын есімдер шырайлары ережелерін қайталау:
Let's revise grammar the comparative of adjectives, we learn three rules.You must review that thoroughly, it`s quite essential, you know.
Questions:
1 How many degrees of adjectives do you know? - There are 3.
2 Can you name them?- Yes, I can. Positive, comparative and Superlative degrees of comparison.
3 How are they formed?
№1 in comparative d. +er, Superlative d. -the adjectives +est
Small, smaller, the smallest
№2 in comparative d.- more, Superlative d. -the most
Wonderful, more wonderful, the most wonderful
№3 Irregular adjectives. Good, better, the best.
-
Hot microphone"
-
1) Слайдтардағы суреттер бойынша жауап береді. Can you give any examples? Take your posters and pictures.
-
Слайд "Pictures adjectives" «Ыстық микрофон» стратегиясы
-
2) геометриялық фигуралардың өлшемдерін анықтап үлкен немесе кішісін анықтайды. Әр топқа бір тапсырмадан беріліп, жауабы ағылшын тілінде беріледі.
-
Quadrant , cube, triangle examples. The cube's volume.
Математика мұғалімі: Қызықтыру тесті. Математикадан қайталау. Слайд арқылы ауызша ағылшын тілінде жауап береді.
-
1,2,3,4,5,6,7 natural numbers
-
-1,-2,-3,-4,-5,-6 negativ numbers
-
-3,-2,-1,0,1,2,3 integers or whole numbers
-
fractions
-
" Бағалау: смайлики
III . Сергіту сәті. Physical minute. Warm-up min
Look at the blackboard and name (find) these numbers. Answer my questions :
What number comes under…
1 3 4 5 6 7 8 9 ?
3 9 16 ? 36 ? 64 ? ?
One, one, one. I can run. Two, two, two. I can jump too.
Three, three, three. Look at me.
IV. Есептер шығару және оны ағылшын тілінде түсіндіру. Now you 'll develop the rules of addition, subtraction, multiplicationoffractions.
Here are cards for you, let's start.
1 топ
-
-
-
a(b+c)=ab+ac
2 топ
-
8,2+n-5+8,2+5=16.4+n
-
=-
-
1.2(a+3)=1,2a+3,6
3 топ
-
-
4.8-4m
3) 10a-12a-3=-2a-3
Бағалау: светофор Green-good, red- I don't understand,yellow- I've got questions.
V.Электронды оқулықпен жұмыс.Work with e-book Open e-book level 8, topic "Books in our life"min
This tasks for the B,C groups. Practise in pairs and help each other.
Now boys, you must protect public property.
Check your progress.
Test 1 Choose the proper adjectives. 1-8 right answers:
1) better 2) more expensive 3) the biggest 4) more beautiful
5)the oldest 6) the most intelligent 7) younger 8) the poorest
8-7 correct answers "5"
5-6 correct "4"
4 correct "3"
VI .Giving home task cart 3 read and practice in English.
Сандарға амалдар қолдану
қосу
азайту
көбейту
бөлу
12 + 3 = 15
12 - 3 = 9
12 х 3 = 36
12 : 3 = 4
Addition: twelve plus three equals fifteen or twelve and three makes fifteen.
Subtraction: twelve minus three equals nine or three from twelve leaves nine.
Multiplication: twelve times three equals thirty-six
Division: twelve divided by three equals four or three into twelve go four.
Кері байланыс. In summing up. I should like to say you've done a good bit of work during this lesson. I'll test your knowledge of comparative of adjectives.
Our time is up, the lesson is over. The bell is ringing. Stand up and you may relax.
Сабақтың соңы
Өз бетімен талдау және қорытынды жасау
V. Reflection Рефлексия: 5 min
1) What have I known?
2) What I haven't understood?
3) What I want to know?
Нені білдім, нені үйрендім - тапсырма орындау
-кері байланыс
Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Сабақ бойынша рефлексия
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: «Топтастыру»
2: Оқулықпен жұмыс
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1,2 балалардын жауапкершілігінің төмендігі; Уақытты тиімді пайдалану
1 Вычитание (вычтите В из А)
Subtraction (Subtract В from A)
2 Вычитать (А минус В равно С)
Subtract (A minus В is С)
3 Деление (разделите А на В)
Division(Divide A by В)
4 Делить (А, деленное на В = С)
Divide (A divided В is С)
5 Десятичная дробь
Decimalfraction
6 Дробь
Fraction
7 Знаменатель
Denominate
8 Квадрат
Square ,quadrant
9 Четырехугольник
quadrangle
10 Круг
Circle
11 Куб
Cube
12 Объем
Volume
13 Окружность
Circle
14 Площадь
Area
15 Простая дробь
Commonfraction
16 Процент
Percent, percentage
17 Складывать (сложите А и В)
Add (Please add A and В)
18 Сложение (А плюс В равно С)
Addition (A plus В is С)
19 Сумма
Sum
20 Точка
Point
21 Треугольник
Triangle
22 Умножение (А х В равно С)
Multiplication(A times В, is С)
23 Умножить (умножьте А на В)
Multiply (Multiply A by В)
24 Уравнение
Equation
Математические знаки
25 + плюс
Plus
26 - минус
Minus
27 • (X) умножить
Times (by)/multiplicationsign
28 /(:) разделить
Divided/divisionsign
29 = равно
Equalsto
30 /раздел (дробная черта)
Stroke/fractionbar
31 I вертикальная черта
Verticalstroke
32 (раздел)
(«or» sign )
33 ( ) скобки
Brackets
34 % проценты
Percent
[ ] квадратные скобки
Squarebrackets
{ } фигурные скобки
Braces
№ (N) номер
Number
** возведение в
Raisingto a power
6 grade Adjectives. Сын есімдер.
A 1fast2 small3 clean4 quiet5 old6 friendly7 expensive8 healthy
B9cheap10 slow11 unhealthy12 unfriendly13 dirty14 noisy15 modern16 big
17 high18 low19 younger20 poor
P 74 second rule
1wonderful2 crowded3 modern4 difficult5 intelligent6 dangerous7 important8 beautiful
P166 third rule
1 good-better- the best
2 bad- worse - the worst
3 many,much- more - the most
4 little -less -the least
5 far-father - the farthest
6 old -older(elder) -the oldest (the eldest)
Answer my questions about the dialogue.
-
What animals were mentioned in the dialogue?
-
How old is the elephant?
-
How old is the dolphin?
-
How old is the horse?
-
What animal is the oldest?
( Dolphin-5 4/5
Elephant- 5 2/3
Horse- 5 9/10)
( The horse is the oldest animal)