Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуСабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейтуКүні:

Пәні: математика

Сыныбы: 5

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді көбейту

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың білімін пысықтау, жүйелеу, тақырыпты меңгеру деңгейлерін анықтау.

Дамытушылық: Оқушыларды үнемі өз білімдерін қорытындылауға, пысықтауға, толықтырып отыруға тәрбиелеу, жеке жұмыс жасауға дағдыландыру, білімдерін тереңдету.

Тәрбиелік: Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін дамыту, ұйымшылдыққа, шапшаңдыққа баулу.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, дидактикалық материалдар

Сабақтың түрі: іскерлік ойын түрінде білімді пысықтау сабағы

Сабақтың әдісі: жарыс, жұппен жұмыс, сұрақ - жауап.

Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)

2. Үй жұмысын тексеру (3 минут)

3. Тапсырмалар (30 минут)

4. Сергіту сәті (3 минут)

5. Рефлексия (5 минут)

6. Үйге тапсырма беру (3 минут)

7. Бағалау (2 минут)

1. Сәлеметсіздер ме, оқушылар? Сабақта кім жоқ? Бүгін сабақта «Ондық бөлшектерді көбейту» тақырыбына есептер шығарамыз. Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазамыз.

2. Үй жұмысын тексеру. Сұрақтар:

1) Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеміз?

2) Үтірден кейін үш цифры бар ондық бөлшекті натурал санға көбейткенде шыққан ондық бөлшектің үтірден кейін қанша цифры болады?

3) Ондық бөлшектерді қалай көбейтуге болады?

4) Егер көбейтіндіні айыратын табалар санынан кем болса, не істеу керек?

3. 1) «Кім жылдам?» ойыны.

1,8

∙ 5

-3,6

*15

+1

*4,5

?

?

2

*14,5

-9

+0,5

*1,4

-0,7




2) Жұппен орындалатын тапсырма

Мына кестеде тігінен тапсырмалар берілген,ал көлденеңнен жауаптары берілген.тапсырма мен дұрыс жауап келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазсақ ,білім туралы жақсы ой-сөйлем шығады. «Оқу-білім бұлағы»

Жауап

0,0427

24,08

54,6

тапсырма

8,4*6,5=

Д

А

У

4,3*5,6=

Ә

Қ

В

0,07*0,61=

О

П

Ы

Жауап

0,25

0,0064

0,027

0,0016

2,89

тапсырма

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

Д

І

Е

А

Ы

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

Б

А

Н

П

В

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

Л

П

Г

Р

М

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

К

О

С

І

У

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

С

Т

Л

Т

К

Жауап

30,52

69,16

3048

320

76

184

тапсырма

6,4*50=

Д

А

Е

А

М

К

8,72*3,5=

Б

І

Н

П

В

Ж

9,1*7,6=

Л

Ұ

Г

Р

Ы

Ө

1,9*40=

К

О

Р

Т

Ғ

А

101,6*30=

С

Т

Л

І

К

Ф

36,8*5=

Е

Қ

З

Ұ

Х

Ы

Сергіту сәті.

  1. Санау үшін пайдаланатын сан (натурал)

  2. Натурал сандарды жазу үшін қолданылатын белгілер (цифрлар)

  3. 1 саны мен өзіне ғана бөлінетін натурал сан (жай сан)

  4. Екіден артық бөлгіштері болатын натурал сан (құрама сан)

  5. Алымы бөлімінен кіші жай бөлшек қандай бөлшек? (дұрыс)

  6. Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең жай бөлшек? (бұрыс)

  7. Миллионда неше нөл болады? (алты)


7

6

5

4

3

2

1



3) «Авторды анықта». Ондық бөлшектерді өсу ретімен орналастырып, кімнің сөзі екенін табу.

«Математика - ғылымдар патшасы, ал арифметика математика патшасы» - деген нақыл сөз кімдікті?

1

А

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

2

С

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

3

С

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту

4

Г

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту


5

У

Сабақ жоспары Ондық бөлшектерді көбейту



1,078

1,215

19,32

2117

2583

Г

а

у

с

с

Жауабы:


(Гаусс)

4) Оқулықпен жұмыс. № 799, №801, № 803

5. Рефлексия.

Ондық бөлшектерді көбейту үшін:

  1. үтірге мән бермей, ондық бөлшектерді натурал сандар сияқты көбейту;

  2. шыққан нәтиженің оң жағынан екі көбейткіштің үтірден кейін қанша цифры болса, сонша орын үтірмен айыру қажет.

6. Үйге тапсырма беру № 802, № 804

7. Оқушылардың біліміне сай баға қою.

Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!


© 2010-2022