- Преподавателю
- Математика
- Оң және теріс сандар тарауына есептер шығару. (6 сынып)
Оң және теріс сандар тарауына есептер шығару. (6 сынып)
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Ашимова К.С. |
Дата | 18.10.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақ №46 Пәні: математика Сыныбы: 6 «Ә» Күні: 23.10.14ж. | |||
Сабақ тақырыбы | Оң және теріс сандар тарауына есептер шығару. | ||
Сілтеме | Алдамұратова Т.А. Байшоланов Т.С. Математика - 6. | ||
Мақсаты | - Оқушыларға оң және теріс сандар, координаталық түзу, рационал сандарды салыстыруды түсініп, есептер шығаруда қолдануларына ықпал жасау. -Топта бір-біріне көмек көрсету арқылы ұйымшылдыққа тәрбиелеу, топ белсендісін сайлап, есеп шығара білуге дағдыландыру. | ||
Күтілетін нәтиже | - Оң және теріс сандар туралы білімдерін тереңдетеді. - Ережелерді есептер шығаруда қолдана алады. - Сабаққа өздері мақсат қоя алады. | ||
Негізгі идеялар | Оқушылар оң сандар мен теріс сандарды ажырата біледі, күнделікті қоршаған ортадан мысалдар келтіре алады. Оң сандар мен теріс сандарды өлшеу, есептеу жұмыстарында пайдалана алады. Өздерін және сыныптастарын бағалай алады. | ||
Сабақ түрі | Жұпта жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, өзін-өзі бағалау, топпен жұмыс, сұрақ-жауап, талдау, қорыту, деңгейлеп саралап оқыту | ||
Сабақ типі | Практикалық жұмыс сабақ. | ||
Сабақ көрнекілігі | Топ ережесі, бағалау критериі, мысалдар, сұрақтар, стикерлер, қажетті құралдар. | ||
Өту барысы: | |||
Сабақ кезеңі | Жұмыс түрі, әдістер | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Ұйымдастыру | Сәлемдесу тренингі Excel әдісін қолданып топқа бөлу арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу. | Сабақ мақсатымен таныстырып, сабаққа мақсат қоюға шақырамын. | топқа бөлініп отырады. |
Үй тапсырмасын тексеру | №382.
|
Дәптерді қарап шығу. | Бір-бірінің қатесін тексеру, тақтадағы дұрыс жауаппен салыстыру |
Өткенге шолу
| Жұмбақ арқылы сабақтың тақырыбын анықтап алу.Оқушыларға сабаққа мақсат қойғызу | Жұмбақ айту | Ойларын жинақтап, жауап беру.сабаққа мақсат қою |
| Табыс баспалдағы: 1.Баспалдақ: Қосымша әдебиеттермен жұмыс. Әр топ 2 минут ішінде оң және теріс сандар туралы тарихи шолу жасайды. 2.Баспалдақ: Шығармашылық тапсырма. Партаның ортасын санақ басы, бір қарысты бірлік кесінді есебіңде қарастырып А(3), В(-4) нүктелерін орналастырындар. /қарыс қазақтың байырғы ұзындық өлшемі, қарыс ≈ 20-22 см (көсілген бас бармақ пен ортаншы саусақ арасындағы қашықтық)/ 3.Баспалдақ: Жалған Детектор.Активити /қозғалу/. Спикер. /Әр топтан бір -бір оқушы шығып берілген сұраққа ия немесе жоқ деп жауап береді. 4.Баспалдақ: Жасырын сұрақ. 1- топ санның модуліне анықтама беру. 2- топ мысалдар келтіру. 5.Рационал сандарды салыстыру. Домино құрастыру. 6.Тарауды қорытындылау. Шығармашылық жұмыс.
| Сұрақ қою барысында «жетелеу» әрекетін жасаймын. Проектор арқылы экраннан көрсету. |
Толық емес жауап болса, тобындағы оқушылар көмек көрсетеді. |
Шығармашылық кезең.
| 3 блоктан тұратын деңгейлік жұмыс.
|
Тапсырманы беремін. Дұрыс жауапты тақтаға шығарамын. Оқушы дәптерін қарап шығамын
|
Орындаған тапсырмаларын тақтадағы жауаппен тексереді, қате жауап болса топпен ақылдасып, белсенді, жақсы оқушыны түзету жұмысына тақтаға шығарады. |
Сергіту сәті. /1 мин/ |
Білімді мыңды жығады.
Мың кісі су ішеді.
| Слайд көрсету | Бір оқушы мақалды жалғастыру |
Есептер шығару. /2 мин/ | Оқулықпен жұмыс №390 | Үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс | Тақтаға есепті шығару |
Бекіту сұрақтары: /4 мин/ | Блум таксономиясы | Бағыт беру | Топ белсендісі сұрақ қою. Қалғаны жауап беру. |
Үйге тапсырма беру. /1 мин/ | №396, №397 Бақылауға дайындық | Талқылауға мүмкіндік беру. | Күнделік-теріне жазып алады. |
Бағалау /3 мин/ | Бағалау парағымен жұмыс Бағалау критерийі:
Бағалау парағы | Топтардың бағаларын талдау Қорытынды бағаны шығару | Топтағы оқушылар өздерін келесі критерийлер бойынша бағалайды: 1.Білімділігі 2.Ойлау жылдамдығы 3.Математикалық тілі 4.Топпен жұмыс жасауы 5.Жекелей жұмыс жасауы |
Сабақ бойынша өзгертулер.
| Рефлексия. Кері байланыс жазу. | Сэндвич әдісі | Ойларын жазып қалтыру |