- Преподавателю
- Математика
- Рационал сандарға амалдар қолдану
Рационал сандарға амалдар қолдану
Раздел | Математика |
Класс | 6 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Кожахметов А.С. |
Дата | 14.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақ жоспары
Сынып: 6 «А»
Пән: математика
Сабақ № 78
Күні: 09.12.15
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын меңгергенін жүйелеу, бекіту, бақылау жұмысына дайындық.
Дамытушылық. Оқыған материялды қорытындылай салыстыра білу дағдыларын дамыту, өз ойын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар
Сабақтың құрылымы:
І. Ұйымдастыру;
ІІ. «Алғашқы қадам»;
ІІІ. «Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап»(шар ішіндегі сұрақтарға жауап беру);
ІV. «Білсең де тексер!»(кесте толтыру);
V. «Білімің - ұшар қанатың»(оқулықпен жұмыс);
VI. «Іздеген жетер мұратқа»;
VІІ. Үйге тапсырма;
VІІІ. Бағалау;
ІХ. Рефлексия;
Х. Қорытынды.;
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру
Оқушылармен амандасып, түгелдеу.
ІІ. «Алғашқы қадам» Сандарды салыстыру
-
8,1(01) мен 8,101;
-
-23,5 пен -23,(5);
-
43,12 мен 43,1(2);
-
-34,2(3) және -34,23;
-
12,001 мен 12,00(1);
-
-6,3 пен -6,(3).
ІІІ. «Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап»
-
Екі теріс санды қосқанда қандай сан шығады?
-
Таңбалары әр түрлі екі санды қалай қосады?
-
Қарама - қарсы сандарды қосқанда неге тең?
-
Таңбалары әр түрлі екі санды көбейткенде қандай сан шығады?
-
Таңбалары бірдей екі санды көбейту қалай табылады?
-
Көбейткіштің біреуі 0 - ге тең көбейтінді неге тең?
-
Таңбалары әр түрлі екі санды бөлгенде қандай сан шығады?
ІV. «Білсең де тексер!»(кесте толтыру)
а * в
а в
-5
6
0,5
-1,2
6
-7,2
-0,6
а + в
а в
-7
-5
2,3
3
-4
-2
5,3
а - в
а в
-6
8,2
2,5
4
10
-4,2
1,5
а : в
а в
-7
3
0,1
-6,3
0,9
-2,1
-63
V. «Білімің - ұшар қанатың»
І деңгей.
-
- 8 * (- 4) - 15; 3) 17 + ( - 8) * (- 3); 5) 9 * ( - 2) - 7;
-
- 45 : (- 5) - 12; 4) 13 + 27 : (- 9); 6) 12 : (- 4 ) + 5.
ІІ деңгей.
-
3,9 : (- 1,3) + 6; 3) 9 + 5,6 * ( - 0,5); 5) 4,3 - 8 : ( -1,6);
-
6,5 : ( - 5) - 8; 4) 10 + 8,4 : (- 4,2); 6) 9,1 - 6 : (- 0,2).
ІІІ деңгей.
1) 3)
2) 4)
VI. «Іздеген жетер мұратқа»
1) Сәйкестендіру тестісі
1) - ( - 20 ) теріс сан
2) - ( + 20 ) қарама - қарсы сан
3) - 20 мен + 20 оң сан
2) Қайық өзен ағысы бойымен 3 сағат және ағысына қарсы 4 сағат жүзді. Егер өзен ағысының жылдамдығы 3 км/сағ, ал қайықтың меншікті жылдамдығы 8 км/сағ болса, қайықтың қанша километр жүзгенін табыңдар.
VII. Рефлексия;
Бүгінгі сабақта алған әсерім
VІІІ. Бағалау;
IX. Үйге тапсырма: №671, 672.