- Преподавателю
- Математика
- Математика сабағы. 203 ∙ 6, 2 003 ∙ 6 түріндегі көбейту
Математика сабағы. 203 ∙ 6, 2 003 ∙ 6 түріндегі көбейту
Раздел | Математика |
Класс | 4 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кадирова А.Ж. |
Дата | 26.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Математика | Уақыты: 22.10.15. | Кабинет: | Мұғалім: | ||
Сабақтың тақырыбы | 203 ∙ 6, 2 003 ∙ 6 түріндегі көбейту.
| ||||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | ||||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | ||||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты: көрсетілген түрдегі көп таңбалы сандарды көбейтуді үйрету; есеп шығару және есептеу дағдыларын жетілдіру; логикалық ойлауларын дамыту. | ||||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||||
Бағалау парақшасымен таныстыру | |||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген қағаздар үлестіріледі. Олардан Бақыт, Достық, Бейбітшілік, Мейірімділік сөздері шығады. (баяу музыка ойнап тұрады) | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | |||
Үй тапсырмасын пысықтау
| Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны:
| Оқушылар ауызша орындайды | |||
Математикалық диктант | 5 мыңд.6 бірлік 5 мыңд.7 бірл. 3мыңд.18 бірл. 1 милн. 21мыңд.175 бірл. 821мыңд.34бірл. | Оқушылар дәптерге жазып, кестеге салады. | |||
Жаңа сабақ
Сергіту сәті Музыка ойнап тұрады, Оқушылар бір-біріне масаж жасау арқылы сергиді | ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау. 1-ге және 0-ге көбейтуді қайталау қажет. а ∙ 0 а ∙ 1 0 ∙ а 1∙ а а : 0 (0-ге бөлуге бола ма?). Әріптің орнына кез келген санды қояды. Қандай ереже білетіндерін еске түсіреді. слайд Санды 1-ге көбейткенде, көбейтіндісінің мәні сол санға тең болады. Санды 0-ге көбейткенде, көбейтіндісінің мәні 0-ге тең. № 2. Дауыстап түсіндіре отырып, көбейту тәсілі тақтада орындалады. х 2 0 3 х 2 0 0 3 х 2 0 0 0 3 6 6 6 1 2 1 8 1 2 0 1 8 1 2 0 0 1 8 № 2(ә). Жазбаша өздігінен орындау. | ||||
Ү. Жаңа сабақты пысықтау: Есеп талдау, шығару: № 3. Есептерді шығар. 3 жүк вагон - 144 т картоп Ш: 144 : 3 = 48 (1 жүк вагонында 48 т.) 240 т картоп - ? вагон - ? 240 : 48 = 5 (вагон) 480т картоп - ? вагон - ? 480 : 48 = 10 (вагон ) № 3(ә). Ш: 15 : 5 = 3 (1 көйлекке 3 м мата.) 60м : 3 = 20 (көйлек тігеді.) № 4. Жұптық жұмыс. Әріптердің берілген сандық мәндері бойынша өрнектердің мәндерін тап. (d + с) ∙ 3, мұндағы d = 23 054 ; С = 4 896 (23 054 + 4 896) ∙ 3 = 83 850 № 5. Теңдеулерді шеш. (4 оқушы тақтада түсіндіріп шығарады) № 7. Жалпылай орындау Логикалық тапсырма Бал толы бөшкенің салмағы 34 кг, жартылай бал құйылған бөшке осындай с 18 кг тартады. Бос бөшкенің салмағын анықта. | Есеп талданып топпен орындалады. Өздіктерінен орындап, тақтаға шығарады. Жұптасып орындайды. Топпен орындайды Смайликтермен бағалау 34-18 16 18-16 2 16+16+2 34 | ||||
Сабақты бекіту | Бүгінгі сабақта біз не істедік? | Саған қайсы тапсырма қиын болды? | |||
Үй тапсырмасы | № 6. 84- бет. | Оқушылар күнделіктеріне жазады | |||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? | Бағалау парақшасын толтырады, бағалайды. |