• Преподавателю
  • Математика
  • "Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1. Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг"

"Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1. Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг"

Раздел Математика
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту»

Мақсаты:
1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету.
2. Өз білімдерін бағалай білуге көңіл аудару, логикалық ойлау, дербестік қабілетін дамыту.
3.Математикаға деген қызығушылығын арттыру,өзара сыйластыққа, өзара ынтымақтастыққа еңбекқорлыққа,тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сабақтың типі: саяхат сабақ.

Пәнаралық байланыс:әдебиеттік оқу,қазақ тілі,дүниетану,бейнелеу,дене шынықтыру.

Көрнекілігі: слайдттар, проектор,ноутбук,сюжетті суреттер,смайликтер, сызбалар,карточкалар.

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал орнату.

Табыс пенен шыдамдылық,

Тілеймін мен бәріңе!

Оқумен білім алуда,

Жеңіл емес, әрине!

ІІ.Үй тапсырмасын тапсырмасын тексеру.

51-бет. №5. 49-бет . №9.

397кг*2=794кг 594т * 8 =4 752т 920 кг * 45 =41 400кг

486ц*4=1 944ц 400кг * 25 =10 000кг 685 кг * 45 =30 825кг

№9

Ыбырай-сазсырнай,Самат-жетіген,Жалғас-қобызда,Ақжол-домбырада.

Дәптермен жұмыс:

Көркем жазу: 84

Осы сандарды бірнеше рет пайдаланып үш таңбалы сандар жазыңдар.

(484, 444, 448 ,844, 884, 888) Осы сандардың қайсысы үлкен, қайсысы кіші.

ІІІ.Бүгінгі сабағымызда үш таңбалы сандармен жұмыс істейміз.

Сабақтың мақсатын хабарлау.

Бүгінгі сабақта біз «МАТЕМАТИКА» деген ғарыш әлеміне саяхатқа шығамыз.Біздің ғарыш кемеміз бірінші планетадан ұшады.Ендеше келесі планетаға жету үшін біз тапсырманы орындауымыз керек.

Ол біздің «зейінділігімізді тексеруге» арналған ауызша есептер.

Мен оқимын егер дұрыс десең 1-ді қой,ал дұрыс емес болса 0-ді қой.


  1. 3450 санында 345 ондық бар.

  2. км-дің ¼ бөлігіде 200метр бар.

  3. 8000-да екінші кластың 8 бірлігі бар.

  4. 24 пен 100-дің көбейтіндісі 240-қа тең.

  5. Центнердің 1/5 бөлігі 25-ке тең.

  6. 5 сағатта 500 минут бар.

  7. 720 саны 240-тан 3-есе артық.

1+

  1. -

  2. +

  3. -

  4. -

  5. -

7 +

Сандарды өсу ретімен орналастырсаң,ең күнге жақын планетаның атын білесің.

89

2172

542

77

4455

1754

10260

5900000

е

у

р

м

р

к

и

й

Дұрыс жауапты тексеру

77

89

542

1754

2172

4455

10260

5900000

м

е

р

к

у

р

и

й

Екінші планета бізге логикалық тапсырма дайындапты

Мысалдарды екі топқа бөл

117 х 24=2 808 516 х 192 =99 072

261 х 324=84 564 524 х 37 =19 388

Жаңа сабақ.

  1. Бірлікті бірліктің,ондықты ондықтың,жүздікті жүздіктің астына жазамыз.

  2. Бірлікті бірінші көбейткішке көбейтеміз.

( Толық емес бірінші көбейтіндіні табамыз)

3. Ондықты бірінші көбейткішке көбейтеміз.

Ондықты ондықтың астына жазамыз.

(Толық емес екінші көбейтіндіні табамыз)

4.Жүздікті бірінші көбейткішке көбейтеміз.

Жүздіктің астына жазамыз.

(Толық емес үшінші көбейтіндіні табамыз)

5.Толық емес көбейтінділерді қосамыз.

6.Жауабын оқимыз.

Үшінші жаңа планетаның тапсырмасы

№3 тапсырма

105*256= 26 880 356*123= 43 788 312*201=62 712

№4 тапсырма
Ой толғаныс
Біз «есептер» атты планетаға ұшып келдік

а

180

280

480

580

880

а*125


Өзіңді тексеріп бағала!

а

180

280

480

580

880

а*125

22500

35000

60000

72500

110000

№6 тапсырма

t=3сағ

SТақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білугТақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг=216км S=135км

Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг

Қайсының жылдамдығы артық және

қаншаға U=?

Шешуі: 216:3=72 км/сағ

135:3=45 км/сағ

72-45=27км

Жауабы: арақашықтығы 27 км.

Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг

(1934-1968) 27 шілде 1946 жыл 1951 жылы 7 қаңтарда



АТақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білугйдын Айымбетов

(27.07.1972)

2Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг.09.2015 ж .

Ғарышқа ұшқан.

Тақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білугТақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білуг









VII. Қорытынды. Рефлексия.
Міне саяхатты да аяқтадық.
- Қалай жұмыс істедік?
- Саяхатта қандай жаңалықпен таныстық?
- Қандай жаңалық аштық?
- Келесі сабаққа қандай мақсат қоямыз?
Өздеріңнің жасаған жұмыстарыңды бағалау үшін
парталарыңда күлімдеген бет бейне суреттелген суреттер жатыр сендер сол суреттерді ракетаға жабыстырасыңдар.
Бүгінгі сабақта сендер математика пәнінен өте жақсы білімдеріңді көрсеттіңдер сендерге рахмет!
Алдағы уақытта космосты бағындыру үшін алға дей отырып, өзіміздің туған планетамызды ұмытпайық.Юрий Гагарин айтқандай жерді корабльмен айналып шығып біздің жеріміздің соншалықты әдемі екенін байқағанын айтқан бірақ біз өз планетамызды ұмытпай оны қорғайық әдемі болу үшін жақсартайық керісінше бүлдірмейік деп айтқан.

ВТақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білугТақырыбы: «Үш таңбалы санға жазбаша көбейту» Мақсаты: 1.Ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру , үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту алгоритмімен танысу; міндеттері бойынша жұмыс жасауға; белгісізді таба білуге үйрету. 2. Өз білімдерін бағалай білугенн диаграммасы









Үй тапсырмасы: 54 бет №9,10.
- Уақытпен тексеріңдер қанша уақытта шығарасың өзіңді тексер? №12

























© 2010-2022