Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: «Дії з десятковими дробами»

Мета:

  • формувати та вдосконалювати знання, вміння, навички додавати, віднімати, множити та ділити десяткові дроби;

  • розвивати уважність, формувати вміння спостерігати, розвивати математичну мову учнів;

  • виховувати комунікативні здібності.

Тип уроку: урок розвитку знань, вмінь, навичок учнів.

Форма уроку: гра «Подорож друзів».

Структура уроку

Хід уроку.

І. Організаційний етап.

Мотивація навчальної діяльності. (2 хв.)

Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ Слайд

Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ

Зазвичай мандрівники вирушають у путь групами, отже і ми об'єднаємося у групи

Слайд Кораблі

Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ

Діти витягають папірці з назвами Швидкий та Розумний, ВИХОДЯТЬ ДО ДОШКИ І СКЛАДАЮТЬ НАЗВУ КОРАБЛЯ

Ш

В

И

Д

К

И

Й

Р

О

З

У

М

Н

И

Й

Кому дісталась перша буква - той боцман.

2. Повідомлення теми, мети уроку, форма проведення. (2 хв.)

Ми подорожуємо, і змагаємось з перешкодами, а не один з одним,тому допомагаємо друзям.

-Перевіримо чи все готове для експедиції .

(Перевірка готовності робочих місць, наявність домашнього завдання. )

Перевіряють боцмани, збирають зошити.

Завдання - скласти звіт про подорож, а це ваші записи. Пишемо на окремих аркушах, щоб потім підготувати виставку. (Аркуші підписані, роздають боцмани)

Наша експедиція буде складна, пригодницька, тому свої записи ми бережемо, адже вони повинні бути чистими та охайними, а в подорожі всяке може трапитися. Будьте акуратними, охайними та уважними.

Спорядження є? -Є!(зошити, підручники, щоденники, ручки, олівці)

Карти маршруту є? -Є! (Домашнє завдання)

Туристи готові? -Так!

Вирушаємо!

26 квітня, Класна робота.

Дії з десятковими дробами

На фоні фотослайдів Новоіванівської школи та краєвидів села.

Музичний супровід.

Слайд

ІІ. Актуалізація опорних знань. «Підготовка до експедиції».

Усні вправи.

(Критичне мислення)


  1. - Виправити помилки при записі десяткових дробів (2хв.)

При виконанні завдань експедиції необхідно вміння перевіряти себе. А раптом помилка? Чи вміємо знаходити помилки?

- Назвіть числа які тут записано. Чи правильно виконано запис? 1.1)Відкривається дошка, запис учителя перевіряють учні- 4 біля дошки, інші слідкують, не записуючи.

1Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ = 1,07; 5Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ = 56,4; 0,3 = Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ ; 1,037 = 1Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ 1.2)Коментоване письмо.

Коментування з місця по1 балу


  1. - Виконати додавання ( 5 хв.)

Чи зможемо «покрутити штурвал»? Усно

Карусель . Внутрішній круг на місці, а зовнішній переміщається, у цих учнів- завдання, вони пропонують завдання, перевіряють і ставлять бали.

Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ

По 0, 5 бала за приклад, всього 2, ті, хто в зовнішньому колі, отримують по2 бали за підготовку та розв'язування

ІІІ. Формування та вдосконалення знань та навичок. Розв'язування вправ.

  1. Виконати завдання (2 хв.)

Учні працюють в парах

Навчіться бути терпимими до людей, адже всі ми різні, у всіх є недоліки та гарні риси і не можна ділити людей на хороших та поганих. Запам'ятайте, що кожен з вас тільки один такий на світі, отже нема з ким порівнювати, тобто ви - найкращі! І всі ваші успіхи підтверджують це. Старайтеся!

Рольова гра швидкість руху по річці

-Виникає необхідність обчислити швидкість за течією, проти течії? Постараймося!

у учнів таблички

  • ВЛАСНА ШВИДКІСТЬ,

  • ШВИДКІСТЬ ТЕЧІЇ

по команді вчителя зобразити (рухаючись назустріч один одному чи в одному напрямі)

  • швидкість проти течі

  • швидкість за течією

  1. Слайд Задача. (3 хв..)

Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ

Бесіда за умовою задачі

Швидкість човна в стоячій воді - 16,3 км/год;

Швидкість течії - 2,3 км/год;

Швидкість човна за течією - ?

Швидкість човна проти течії - ?


  1. Задачі на рух по річці (5 хв.)

Які ще питання можна поставити?

..за 3 год…?

…за 2 год…?

Всього?

Два учня біля дошки

Коротка умова на окремому листку- шаблон таблиці, дані дописати самостійно

Запис у - зошиті. Пишуть всі

Перевірка учитель по 2 бали

  1. Розв'язування прикладів(робота в групах) (6хв.)

Попереду пороги, річка бурхлива та небезпечна

Починаючи від верхнього, здійсніть переправу вниз по річці

Виконати На окремих великих листках - плакатах, відповіді під прикладом,

пКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИрикріпити на дошці


Самоперевірка

По 1 балу

  1. Слайд - завдання Порівняння дробів (3 хв.)

Отже, подорож не буває без пригод: на жаль, папірець з маршрутом впав у воду. Деякі цифри розмилися. Чи зможемо ми тепер порівняти числа?

**,7 і *,5 6,3** і 6,82 7,47*** і 7,48**

Поставте знак на листку.

Помінялися записами.

Перевіримо за записом на дошці.

Взаємоперевірка По 1 балу


  1. - Подорож продовжується. Ми вже у морі. Але нова несподіванка. На морі шторм.

Фізкультхвилинка (Пісня з руховим супроводом) (2 хв)

Колышется, колышется надо мною небо,

А под ногами палуба ходит ходуном,

Кто соли не попробовал, кто качки не изведал,

Не может называться настоящим моряком!

И пусть качает, качает волна морская,

То вверх, то вниз бросает мой корабль ,

И пусть качает, качает - я твердо знаю:

Любые штормы должен вынести моряк!

И пусть качает, качает - я твердо знаю:

Любые штормы должен вынести моряк!


  1. Кораблі так розгойдало, що при записі дій додавання та віднімання цифри опинились на інших місцях. Необхідно перевірити правильність виконання дій.

Проблема, (4 хв.)

На листках А4 - на одній половині приклад. На іншій виконати правильний запис, прикріпити на дошці. У кожного учня три приклада

Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ

Бесіда

-Як виконуємо додавання та віднімання? За чим необхідно слідкувати при письмовому додаванні та відніманні?

По 3 бали

  1. - Шторм затих і ми можемо перейти до виконання завдання: обчислити («виміряти») температуру води і повітря (робота за варіантами).

Але нагадую вам ще раз про необхідність бути уважними, адже неуважність, неорганізованість приводить іноді до жахливих наслідків.

- Одна з американських ракет відійшла від курсу і була знищена по команді з Землі тому, що в колонці цифр програми її польоту замість цифри 7 стояла цифра 1.

Радянський комплексний апарат "Фобос" в 1988 році долетів до Марсу, але не виконав своє завдання, тому що в інструкції, надісланій йому, була пропущена одна літера.

Виконати дії: (6 хв.)

7,32 + (56,72 - 36,329) 56,42 - (7,42 + 16,248)

Перевірка:

7,32 + (56,72 - 36,329) = 27,711 56,42 - (7,42 + 16,248) =35,752 Округлити до цілих.

Слайд з малюнками «цариця - одиниця»

Перевірка:

28 36

t0 води t0 повітря

Відповіді на листках, на дошці самоперевірка

Слайд

По 3 бали

  1. - З завданням успішно справились. Можна було б перейти до виконання основного завдання експедиції, але на жаль перед нами рифи і нам необхідно вдало обійти їх. (6 хв.)

Двоє біля дошки , інші виконують у зошитах,

(взаємоперевірка)

35,7 - (х + 4,74) = 9,28 (7,3 - х) + 3,87 = 4,52

Перевірка

Додатково - Рифи позаду і ми можемо продовжити виконання основного завдання експедиції - підготовки звіту .Вимірюємо глибину морського дна.

Задача. Найбільша глибина Тихого Океану 11,022 км, Атлантичного - на 2,594 км менша, Індійського - ще на 0,978 км менша. Яка найбільша глибина Індійського океану?

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія (5 хв)

Біля дошки, вивішуються класні роботи та відбувається Інтерв'ю після подорожі

«Мікрофон»

- Що робили на уроці? Чи цікава була подорож? Чи виконані завдання нашої експедиції?

Підказка на стіні:

Подорож сподобалася (не сподобалася)

Було цікаво (нецікаво)

Я згадав, як виконувати

Я навчився розв'язувати

Я навчився висловлювати

Я зрозумів, що

Мені запам'яталося

Тепер я буду

Отож, ми можемо доповісти, що завдання експедиції виконали повністю і ми готові до нових випробувань, які й чекають нас на наступному уроці. На причалі вас чекали, як переможців - розумних, дотепних сміливих і підготували вам квіти. Може ви здогадалися, що за записи на квітах ?

Так- це завдання додому- вибирайте за власними силами та бажанням-на ромащках звичайні завдання, а на тюльпанах-складніші!

Завдання містять типові задачі з теми, які ми розібрали на уроці, не забувайте писати охайно та уважно.

Музичний супровід:

И пусть качает, качает волна морская,

То вверх, то вниз бросает мой корабль ,

И пусть качает, качает - я твердо знаю:

Любые штормы должен вынести моряк!

Слайд Дякую за урок, до побачення!

Додаток 1Конспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИКонспект урока математики в 5 классе по теме ДЕЙСТВИЯ С ДЕСЯТИЧНЫМИ ДРОБЯМИ


© 2010-2022