Сызу пәні Шеңберді тең бөліктерге бөлу тақырыбында қысқа мерзімді жоспар 9 сынып

Раздел Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК)
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: сызу

Сыныбы 9

Сабақтың тақырыбы Шеңберді тең бөліктерге бөлу

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушыларға шеңберлерді тең бөліктерге бөлу түрлерін түсіндіре отырып,құрал-саймандарды тиімді пайдаланып,сызбаны дұрыс салуға үйрету,алған білім дағдыларын пысықтау.-

  • Оқушыларды ұқыптылыққа, өз мамандықтарына сәйкес ұлттық ас дәстүрін үйрету. Үлкенді құрметтеуге, сонымен бірге әртүрлі ойын элементтерін пайдалана отырып,пәнге қызығушылығын арттыру.-

  • Оқушылардың ойлау, есте сақтау, жылдам қабылдау қасиеттерін дамытып, білім, білік дағдыларын қалыптастыру.

Сабақтың нәтижесі:

  • Шеңберді кез келген бөліктерге бөле алады;

  • Топта барлығы жұмыс жасай алады;

  • А4 пішімінде дұрыс түсіре алады.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Сабақтың жабдықтары: флипчарт, маркер, жұмыс парағы, ноутбук.

Сабақ әдіс - тәсілі: диалог, түртіп алу, ЖИГСО, Миға шабуыл, тест.

Сабақ барысы:

Кезеңдері

Модуль

Уақыт

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдас

тыру

СТОҮ, ОЖТ

4І

Түстер арқылы топқа бөлу

Қолына қол қойып тілек білдіріңіздер.

Бір - біріне тілек айтады.

Оқушылар дыбыссыз қадаммен орындарына жайғасады

Миға шабуыл

АКТ, СТО

(смайликтер өзін-өзі бағалау)

6І

Миға шабуыл. сұрақ-жауап әдісі
1.Өзара параллель түзулерді қандай құралдармен орындаймыз?
2.Бұрыштықтар нешеге бөлінеді және айырмашылығы?
3.Үлкен ұзын сызғышты не деп атаймыз?
4.Өзара перпендикуляр түзулерді қандай құралдармен орындаймыз?
5.Циркуль қай елдің сөзі?
6.Өзара параллель түзулердің қандай қасиеттері бар?
7.Өзара перпендикуляр түзулердің қандай қасиеттері бар?
8.Өзара перпендикуляр түзулерді салудың неше әдісі бар?

Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты анықтайды

Мәтінмен жұмыс

СТОү, ОЖТ , ЖЕ.

(бағдаршам)

8І

«Шеңберді тең бөліктерге бөлу» мәтінді жұпта, топта, топарасында бір-біріне түсіндіруге ұсынылады.

Оқушылар жұпта, топта, топарасында талқылап бір-біріне түсіндіреді.

Қолдану

АКТ, СТОү, ТДО, ОЖТ , ЖЕ, БК, ОүБОБ.

(шапалақ)

11І

Сызу пәні Шеңберді тең бөліктерге бөлу тақырыбында қысқа мерзімді жоспар 9 сынып

Жеке дара жұмыс.

Берілген парақтағы тапсырманы орындайды. Шеңберді тең бөліктерге бөледі.

Сергіту сәті (Қара жорға әуені)

Талдау

СТОҮ,

(стикер -топтық бағалау)

11І

Шеңберді тең бөліктерге бөлу ережелерін пайдалана отырып, 65 суреттегі ою өрнектің бір нұсқасын орындау.

Жеке дара тапсырманы орындайды.

Жинақтау

АКТ, СТОү, ОЖТ (Қолпаштау-топтық)

6І

Тест тапсырмаларымен жұмыс

Тест орындайды және қателерін тауып талқылайды.

Бағалау

Көшбасшылық

3І

Топ басшысының бағалауы

Топ басшысы өз тобын бағалайды

Тест тапсырмаларымен жұмыс
1. Кесіндіні тең бөліктерге бөлу үшін не жүргіземіз?
А) Сызық
В) Кесінді
С) Сәуле
Д) Шеңбер
Е) Доға
2.Өзара 900 бұрыш жасап қиылысқан шеңбердің екі диаметрі шеңберді нешеге бөледі?
А) 2
В) 3
С) 4
Д) 5
Е) 6
3.Бұрышты тең 3 бөлікке бөлу үшін неше шеңбер жүргізу қажет?
А) 2
В) 3
С) 4
Д)1
Е) 5
4.Шеңбердің диаметрін қандай құралмен жүргіземіз?
А) Циркуль
С) Ұзын сызғыш
В) Бұрыштық(900 600 300)
Д) Транспортир
Е)Бұрыштық(900450450)

5.Кесіндіні тең 2 бөлікке бөлу үшін неше шеңбер жүргізу қажет?
А) 1
В) 2
С) 3
Д) 4
Е) 5
6.Шеңбердің ішкі бұрыштары қанша градус?
А) 900
В) 1200
С) 1800
Д) 3600
Е) 450
7. Алты бөлікке бөлінген шеңбердің әрбір бөлігінің ішкі бұрышы қанша градус?
А) 300
В)360
С) 450
Д)900
Е)600
8.Үш бөлікке бөлінген шеңбердің әрбір бөлігін екіге бөлсек,шеңбер неше бөлікке бөлінеді?
А) 3
В)5
С) 6
Д) 8
Е) 10
9. Кесінді дегеніміз не?
А) Сызықтың бір түрі.
В) Шеңберді тең екіге бөлетін сызық
С) Екі шеті нүктелермен шектелген сызық
Д) Шегі жоқ түзу
Е) Екі шеті нұсқамамен шектелген түзу
10.Он бөлікке бөлінген шеңбердің әрбір бөлігінің ішкі бұрышы қанша градус?
А) 300
В)360
С) 450
Д)900
Е)600




© 2010-2022