• Преподавателю
  • ИЗО, МХК
  • Бейнелеу өнері пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тақырыптық композиция Портрет (4 сынып)

Бейнелеу өнері пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тақырыптық композиция Портрет (4 сынып)

Раздел Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК)
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бейнелеуөнері

Күні

4 «б» сынып

Сабақтың тақырыбы

Тақырыптық композиция «портрет».

Мақсаты

Портрет бейнелеуде қарапайым дағдыларын қалыптастыру, портрет тақырыбына шығармашылық композициялар құру.

Жұмыс нәтижесі

Портрет жанры туралы түсініктерін қалыптастыру, салу жолының техникасымен танысу.

Сілтеме

Презинтация, бейнелеу өнері оқыту әдістемесі 2011ж.Бейнелеу өнері оқулық 2011

Негізгі идеясы

Портрет жанрын бейнелеу, түстік шешімді дұрыс қолдану.

Сабақта қолданылатын модульдер

АКТ,талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту және оқу үшін бағалау.

Ресурстар

Интерактивті тақта,компютер,қозғалмалы магниттік тақта, презентациялар, түрлі- түсті бояу.

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

1.Ұйымдастыру : психологиялық ахуал тудыру.

2.Үй тапсырмасын сұрау: «Өрмекші торы» арқылы сұрақ-жауап.

3.Жаңа сабақты түсіндіру: презентация арқылы ашу.

4. Тақырыптың мақсатын ашу.

5.Қортындау: постер портрет түрлеріне анықтама жасау.

6.Рефлекция: «Екі ұсыныс, бір тілек».

7.Бағалау.

8. Үйге тапсырма беру.


Үйге тапсырма

«Автопортрет» тақырыптық композициясын орындап келу.


Ойлауды блум бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі, түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дискриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы: «Пейзаж» тақырыбын сұрау, «Өрмекші торы» сұрақтар қою арқылы білімдерін тексеру, қайталау.

«Өрмекші торы» өткен тақырып бойынша сұрақтар қою.

Өткен тақырып бойынша білімдерін пысықтап, есте сақтау, еске түсіру, қайталау.

Сұрақтар арқылы, үй тапсырмаларын сұрау, қайталау.

Толық жауап берсе

3

Толық емес жауап берсе

2

Жауап беруге талпынса

1

Түсіну

Жаңа тақырыпты толық игеру, түсіну.

1. «Презентация» арқылы тақырыпты ашу, тақырып туралы мәліметтерді интернеттен іздеу.

Тақырыптың мазмұнын ашу, басты идеясын табу

Берілген материалды өз сөзімен басқа формада жеткізу.

Ұстанымдарды , ережелерді, фактілерді түсінеді.

3

Мазмұнды басқа формада жеткізе алады.

2

Нәтижеден туындайтын затты, құбылысты немесе нәтиженің келешегін болжамдай алады.

1

Қолдану

Алған білімдерін тәжірибеде қолдану.

Оқушылар портреттің бейнелеу жолдарын тауып, тақырып қойып, бейнелеп бояу.

Алған білімдерін тәжірибеде қолдана білулері

Оқыған материалды нақты жаңа жағдайда пайдалану.

Сурет салу әдіс-тәсілдерді орнымен қолдану.

3

Нақты жағдайларда ілімді, заңдылықты қажеттілігіне қарай пайдаланады.

2

Ұстанымдарды, ережелерді, фактілерді жаңа жағыдайда пайдаланады.

1

Талдау

Алған білімдерін талдау, салыстыру.

«Сұрақты ұстап алу» стратегиясы.



Әр топ келесі топқа қағазға сұрақ жазып лақтырып, келесі топ жауап бере алмаса, келесі топқа лақтырады.

Сұрақ -жауап арқылы тақырып мазмұнын талдау

Толық жауап берді

3

Толық емес жауап берді

2

Жауап беруге тырысты

1

Жинақтау

Алған жаңа материалдарын ой түйіндетіп жинақтау.

Постерге портрет туралы алған білімдерін орындау.

Жаңа сабақ бойынша алған білімдерін жинақтау.

Жаңа сабақ бойынша алған білімдерін бекіту.

Портрет түрлері туралы маліметтер берілсе.

3

Портрет түрлері туралы маліметтер толық емес

2

Портрет түрлері туралы маліметтер беруге тырысса

1

Бағалау

Сабақ барысында оқушылардың көзқарасын анықтау.

Топ басшылары бағалау критерийі арқылы бағалады.



Топбасшысы өз тобындағы мүшелерін бағалау критерийне қарай отырып ұпай қояды, қорытынды бағаны мұғалім қояды.


Үйге тапсырма: «Автопортрет» тақырыптық композициясын орындап келу.

Кері байланыс: «Екі ұсыныс, бір тілекке» сабақтың екі жақсы кезеңі мен бір тілектерін жазу ұсынылды.



© 2010-2022