- Преподавателю
- Астрономия
- Урок з астрономії на тему: Випромінювання небесних світил. Методи астрономічних спостережень. Принцип дії та будова оптичних й радіотелескопів. Приймачі випромінювання. Застосування в телескопобудуванні досягнень техніки й технологій. Сучасні наземні й ко
Урок з астрономії на тему: Випромінювання небесних світил. Методи астрономічних спостережень. Принцип дії та будова оптичних й радіотелескопів. Приймачі випромінювання. Застосування в телескопобудуванні досягнень техніки й технологій. Сучасні наземні й ко
Раздел | Астрономия |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Олійник С.С. |
Дата | 08.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
12 кл, астрономія урок № дата:
Тема: Випромінювання небесних світил. Методи астрономічних спостережень. Принцип дії та будова оптичних й радіотелескопів. Приймачі випромінювання. Застосування в телескопобудуванні досягнень техніки й технологій. Сучасні наземні й космічні телескопи. Астрономічні обсерваторії.
Мета: сформувати уявлення про астрономічні спостереження та їхні особливості; розглянути складові частини телескопів та принцип дії телескопів; виховувати в учнів цікавість до небесної сфери.
Унаочнення: підручники, відео про телескопи, комп'ютер.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка д/з.
Троє учнів біля дошки. Учні з місць задають питання учням, що біля дошки. Якщо хтось не знає відповіді, то відповідає той, хто знає.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Евристична бесіда.
-
Що називають спектром?
-
Які ви знаєте розділи астрономії?
-
Якими приладами користуються вчені, які займаються астрономією?
-
Які ви знаєте астрономічні обсерваторії в Україні?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
План
-
Астрономія - наука всехвильова.
-
Наземні оптичні телескопи.
-
Астрономічні обсерваторії.
-
Радіотелескопи і радіоінтерферометри.
-
Величини потоків випромінювання.
-
Приймачі випромінювання.
-
Допоміжні прилади.
1.Розповідь учителя.
Галузь астрономії, яка вивчає Всесвіт у видимому світлі, наз. оптичною.
Розглянемо мал. 11.1 на ст. 53. Проходження е/м хвиль через земну атмосферу.
Радіоастрономія, інфрачервоне та субміліметрове випромінювання, ультрафіолетова астрономія, рентгенівська астрономія, гамма-астрономія, космічні промені і нейтрино.
2.Робота з підручником § 11. Основні частини телескопа:
- об'єктив, окуляр, тубус (труба-корпус), система монтування.
Телескопи поділяють на три групи:
-
Рефрактори (від лат. заломлений), або лінзові (об'єктивом є лінза або система лінз)
-
Рефлектор (від лат. відбиваючий), або дзеркальні (об'єктивом є угнуте дзеркало);
-
Меніскові, або комбіновані дзеркально-лінзові.
3. Реферати учнів про астрономічні обсерваторії.
4. Розповідь учителя.
Радіовипромінювання від космічних об'єктів приймається спеціальними установками - радіотелескопами. Його складові: антена і дуже чутливий приймач. Відеоматеріал.
5, 6, 7. Самостійна робота з підручником § 12: прочитати і зробити короткий запис основних понять. Обмін зошитами (взаємоперевірка).
І ряд : Величини потоків випромінювання. ІІ ряд: Приймачі випромінювання. ІІІ ряд: Допоміжні прилади.
VІ. Закріплення нового матеріалу.
Фронтальне опитування.
1.Які спектральні діапазони виділяють в астрономії?
2.Що таке космічні промені?
3.Де розташовано найбільші телескопи?
4.Хто першим сконструював телескоп?
5.Яку роль відіграють телескопи в астрономії?
6.У чому різниця між фотографічним і фотоелектричним методами спостережень?
7.Що таке детектор нейтрино?
VІІ. Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів.
VІІІ. Домашнє завдання: § 11, 12, завдання 11.2 на ст. 66, дайджест на тему: «Сучасні телескопи».
Повторити: види лінз і дзеркал.