Сценарій уроку-казки під час проведення тижня фізики ( 7 клас)

За всі роки роботи в школі, я зрозуміла: для того, щоби чогось досягти, потрібно робити з дітьми щось потрібне і цікаве для них самих! А діти попри все полюбляють казки. І не тільки їх слухати, а приймати безпосередньо в них участь.       Так і виникла ідея написати сценарій і провести цікаве дійство під час проведення тижня фізики для учнів 7 класів та створити цікаву та пізнавальну казку! Було дуже весело, дітям сподобалось, тому що це був нетрадіційний урок, який всім учасникам і глядачам зап...
Раздел Астрономия
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Таємниця марсіанки»

Мета: 1. Розширення та поглиблення знання учнів з астрономії;

2. Викликати думку про те, що учень може не тільки пізнати вже створене, але і сам брати участь у створенні нового, необхідного.

Хід заходу:

Примітка: цей захід готує не один учитель, а допомагають йому кілька учнів, можливо, навіть, найслабкіші учні, «учні-саботажники». Таку підготовку можна проводити в позакласний час, на перервах.

I етап. Початок уроку.

Дзвенить дзвоник. Як завжди вчитель заходить у клас, знаючи , що кілька учнів, переодягнених заздалегідь, чекають його сигналу в лаборантській кімнаті.

Урок починається як завжди: привітання, запис у зошиті…

Учитель: Діти, тема сьогоднішнього уроку… (В цей час лунає дивний стук із лаборантської).

Всі вагаються: Хто б це міг бути?

Учитель відчиняє двері, і на подив всіх ,на порозі з'являються незвичайні істоти, явно неземного походження: царівна-марсіанка та її прислужники.

II етап. Розповідь марсіанки.

Царівна: - Будь ласка, скажіть, це 7й клас? І це урок астрономії?

Учитель: - Так.§§

Царівна: - Тоді ми потрапили саме туди, куди нам потрібно. Ми дуже просимо вас допомогти нам! Ми дуже добрі та порядні істоти. Прилетіли ми з планети, яка вдвічі менша Землі за діаметром, де рік - десь вдвічі довший земного, є на нашій планеті зміна пор року, тому що вісь добового обертання планети нахилена до площини орбіти, десь як земна! В шкільний телескоп на планеті можна помітити білі полярні шапки, темні плями - «моря», на загальному оранжево-червоному фоні знайшли б ви «пустелі». Атмосфера нашої планети дуже розріджена і її тиск приблизно в 100 разі менший земного. В основному вона складається із вуглекислого газу, кисню, а водяної пари в ній дуже мало. Умови на планеті важкі.

Ось тільки забули, як називається ця планета?

(Учитель повторює питання учням)

Учні: Марс!

Царівна: - Ось тільки зараз я зможу відкрити вам свою таємницю: зла чаклунка з планети зовнішньої групи прилетіла на марс і приспала мешканців - марсіанів, наше життя зупинилося, для того, щоб перемогти чаклунку, треба відгадати моє ім'я, яке я зовсім забула, але воно заховано тут! ( показує на груди, де написано під папірцями її ім'я).

Прислужник: - А я дуже добре запам'ятав ім'я чаклунки! Якщо знати її ім'я, можна одразу відгадати, з якої вона планети - гіганта. Звуть відьму Нару.

Учні: - Уран!

Царівна: - Отже, починаємо!

(звучить музика, магнітофон заздалегідь можна заховати у столі, учитель непомітно для всіх його включає. Музика повинна бути казковою).

ІІІ етап. Загадки - відгадки.

Царівна: - Ми, дійсно, впевнені в тому, що ви всі підготувалися до уроку. Тому перше питання таке: (2й прислужник дістає згорнутий папірус і зачитує питання: умовна лінія шляху, по якій Сонце здійснює свій видимий річний рух на фоні зірок, називається…)

Учні: - екліптикою!

1й прислужник: - Підкажіть, будь ласка, тільки дуже-дуже коротко, хто такі Клавдій Птолемей та Микола Копернік?

Учні: - К.Птолемей - олександрійський вчений, прибічник геоцентричної системи світу, а М. Копернік - польський вчений, засновник геліоцентричної системи світу.

Царівна: - Ну, а тепер, діти, поговоримо про планети та зірки. До речі, чи є між ними різниця?

Учні: - Так. Планети менш масивні, ніж зірки, порівняно з зірками, ніж зірки, порівняно з зірками, холодні. Вони світяться відбитим світлом, яке падає на них. Всі планети обертаються навколо Сонця по коловим орбітам.

2й прислужник: - А чи у всіх планет є супутники? І яка їхня загальна кількість?

Учні: -У всіх, крім Венери та Меркурія, а всього їх 53.

1й прислужник :- А скільки супутників має Земля?

Учні :- Один - Луну.

Царівна: - А що ж таке сузір'я?

Учні: - Окремі групи найяскравіших зірок.

Царівна: - Молодці! Але у нас є така інформація, що ви маєте таку інформацію, яку ми , марсіани, не знаємо!

(Учень розповідає про кільця навколо Сонця).

Царівна: - Ну що ж, діти, нам залишається з'ясувати з вами, ще кілька питань, тому що я відчуваю, що пам'ять повертається до мене і скоро здійсниться моя заповітна мрія!

1й прислужник: - Як називається група дуже маленьких планет, яка рухається навколо Сонця?

Учні: - Астероїди!

2й прислужник: - Як називається найбільша з цих планет?

Учні: - Цербера!

1й прислужник : - Чим вони цікаві?

Учні: - Сонячна система - це система небесних тіл, яку складають Сонце, планети, їх супутники, маленькі планети, комети, метеорні тіла та міжпланетний пил. Сонячна система розташована в одному з гігантських спіралевидних утворювань Галактики, яке має назву «Чумацький шлях».

Царівна: - Ну що ж, діти, ви всі добре попрацювали та допомогли нам. ( В цей час включається магнітофон з таємничою музикою і кулька починає швидко обертатися, утворюючи ефект зоряного неба).

( Царівна показує своє ім'я: Каньйона).

IV етап. Підсумки уроку-казки.

Учитель: - Ну що ж, діти ви добре попрацювали, тому і отримуєте високі бали

© 2010-2022