Мұғалімдермен өткізілген Воркшоп «Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау»

Раздел Завучу
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: «Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау»

Түрі: " WORKSHOP "

Мақсаты:

1. Мұғалімдердің кәсіптік деңгейін көтеру,

2. Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау ,оқу әдістемесін жетілдіру.

3.Мұғалімдердің өзіндік дамуы және өзін өзі жетілдіруі үшін жағдай жасау

4.Талантты, әлеуметтік белсенді мұғалімдерді қолдау.

5.Мұғалімдерді ынталандыру

Қатынасушы топ: (20-дай )

Воркшоп ашылуы. Құттықтау сөз. Мектеп директоры А.Абуов.

Психологиялық трениг Мектеп психологы: С.Нұрсапина

«Сабақта қолданатын интербелсенді әдіс- тәсілдер» тәжірибе

ІІІ деңгей бағдарламасы бойынша сертификатталған мұғалімдер

Абуова Р.Нарымбетова А.Бекмұқанова Ш.Пазылова Қ.

Қапылова Б.Хасанов М

Кофе-брейк

Мұғалімдермен өткізілген Воркшоп «Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау»

Коучинг ««Оқыту мен оқудағы басқару және көшбасшылық»

Мектеп көшбасшылары

«Білім алу-батылдық, оны толықтыру-даналық, шебер қолдана білу -өнер» Кері байланыс

Қорытынды.

  • Еркін микрофон: сұрақ-жауап, ұсыныстар

  • Воркшоп жұмысын қорытындылау.

  • Марапаттау

  • Кері байланыс

Саламатсыздар ма, құрметті бүгінгі воркшоп қонақтары.

Қазіргі білім беру жүйесінің мақсаты - бәсекеге қабілетті маман дайындау. Мектеп - үйрететін орта, оның жүрегі - мұғалім

Ұстаз кім? өз кәсібін, өз пәнін , барлық шәкіртін , мектебін шексіз сүйетін адам.Өзгермелі қоғамдағы жаңа формация мұғалімі - педагогикалық құралдардың барлығын меңгерген, тұрақты өзін-өзі жетілдіруге талпынған, рухани дамыған, толысқан шығармашыл тұлға құзыреті.

Жаңа формация мұғалімі табысы, біліктері арқылы қалыптасады, дамиды. Нарық жағдайындағы мұғалімге қойылатын талаптар : бәсекеге қабілеттілігі, білім беру сапасының жоғары болуы, кәсіби шеберлігі, әдістемелік жұмыстағы шеберлігі. Осы айтылғандарды жинақтай келіп, жаңа формация мұғалімі- рефлекцияға қабілетті, өзін-өзі жүзеге асыруға талпынған әдіснамалық , зерттеушілік, дидактикалық - әдістемелік, әлеуметтік тұлғалы,коммуникативтілік, ақпараттық және тағы басқа құдыреттіліктердің жоғары деңгейімен сипатталатын рухани- адамгершілікті, азаматтық жауапты, белсенді, сауатты, шығармашыл тұлға.

  • Қазіргі ұстаздардан не күтеміз?

Ең бірінші кезекте мұғалімнің « өзіндік жаңалығы» болуы қажет. Ғылым жаңалығын түрлендіруде өз үлесін қосу арқылы жасаған нәтижелі жұмысы өзгелердің тәжірибесін толық көшірмей, жаңа ортаға икемдеп, өзіндік іс- әрекет жиынтығы арқылы айтарлықтай нәтижеге қол жеткізу керек

  • Қазіргі кәсіптік- педагогикалық қызмет қандай мұғалімді талап етеді. Мұғалім - оқушылардың жеке тұлғасын дамытуға басымдық беретін, күрделі әлеуметтік-мәдени жағдайларда еркін бағдарлай алатын, шығармашылық процестерді басқара алатын, адам туралы ғылымның жетістіктерін, оның даму заңдылықтарын, компьютерлік оқыту өнерін терең меңгерген жан- жақты дамыған шығармашыл тұлғаны талап етеді.

Әр ұстаз - ХХІ ғасыр мұғаліміне сай болу үшін - ізденімпаз ғалым, нәзік психолог, жан-жақты шебер, тынымсыз еңбекөор, терең қазыналы білімпаз, кез-келген ортаның ұйытқысы болу керек.

Ежелгі грек материалисі, философ Демокрит айтқандай, «Еңбек үздіксіз үйренгендіктің арқасында жеңілдей түседі». Олай болса, жас ұрпаққа үйретері мол аға ұрпақтың ісі өрге жүзіп, еңбектері үстем болсын дей келе бүгінгі шарамызды бастаймыз.

Шарамыздың мақсаты.

1. Мұғалімдердің кәсіптік деңгейін көтеру,

2. Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау ,оқу әдістемесін жетілдіру.

3.Мұғалімдердің өзіндік дамуы және өзін өзі жетілдіруі үшін жағдай жасау

4.Талантты, әлеуметтік белсенді мұғалімдерді қолдау.

5.Мұғалімдерді ынталандыру

«Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау» тақырыбындағы воркшоп түріндегі шарамыздың алғысөзін ашу үшін сөзді мектеп директоры

А Абуов мырзаға жолдаймыз.

Құрметті шараға қатысушылар , бүгінгі шарамыздың түрі воркшоп түрінде өтеді.

Ал бұл сөз қандай мағына береді?

WORKSHOP- ағылшынша аударғанда цех, шеберхана деген мағына береді.

Қазіргі кезде жаңа технология бойынша жұмыс кезінде көбірек қолданылады.

WORKSHOP-Барлық қатысушыларға оқытудың соңында неғұрлым әділ болуға көмек беретін оқу тобы

WORKSHOP-Әрбір қатынасушы белсенділік танытатын оқу процесі

WORKSHOP-Нәтижесі әр қатынасушының құнды деректеріне тікелей байланысты тренинг .Осы кезге дейін білемін деп ойлағаныңнан да көп білу және айналаңдағы өзің күтпеген адамдардан үйренудің мүмкіндігін ашуға қол жеткізу

WORKSHOP-Қатынасушылар бір- бірінен көптеген тың ақпараттар білетін оқу процесі

WORKSHOP-Қатынасушылардың көңіл-күй әрекетіндегі ерекше күйзелісті басты назарда ұстайтын оқу процесі

Уақыт өзгеруде сонымен қатар сол заманның ұрпағыда өзгеруде.Әр заманның ұрпағы алдыңғысынан озып жаңаға талпынуда. Онсыз даму болмайтындығы секілді, бізде өз заманымызға сай болуымыз керек. Ендеше ұстаздар бүгінгі воркшопта өз қиялымызға ерік беріп, өз өз заманымызға сай екенімізді көрсетіп,белсенділік танытайық

2. Психологиялық тренинг С.Нұрсапина

3. «Сабақта қолданылатын интербелсенді әдіс- тәсілдер» тәжірибе

Сабақта қолданылатын интербелсенді әдіс-тәсілдерді ортаға салып тәжірибе жасайды

Мақсаты: Мұғалімдерге интербелсенді әдіс-тәсілдерді үйрету

ІІІ деңгей бағдарламасы бойынша сертификатталған мұғалімдер

Абуова Р.Нарымбетова А.Бекмұқанова Ш.Пазылова Қ.

Сергіту жаттығулары

Мұғалімдермен өткізілген Воркшоп «Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау»

  • Суреттен жануарларды табу;

  • Мұхитта мекендейтін жануарларды тізбектеп жазу

Қапылова Б.Хасанов М

4.Кофе-брейк

Модератор дауыстап айтады:

1-ші қадам: Екі қолдың саусақтарының ұштарын бір-біріне тіреп, қозғай отырып: 1,2,3,4,5 деп санайды

2-ші қадам: қолдарын сумен жуып жатқандай әрекет етеді

3-ші қадам: Қолдарының алақандарымен уқалайды да «Ал енді коучингке кірісейік!»

5.Коучинг «Оқыту мен оқудағы басқару және көшбасшылық»

Мектеп көшбасшылары

6. «Білім алу-батылдық, оны толықтыру-даналық, шебер қолдана білу -өнер»

Апталық кезінде өткізілген мұғалімдердің сабақтарына кері байланыс беру

7. Қорытынды.

  • Еркін микрофон: сұрақ-жауап, ұсыныстар

  • Воркшоп жұмысын қорытындылау.

  • Марапаттау

Мектеп директоры А.Абуов

Оқу ісінің меңгерушісі: С.Жаңабаева

Мектеп көшбасшысы: А.Аманбаева

  • Кері байланыс

Тақырыбы

«Оқыту мен оқудағы басқару және көшбасшылық»


1


Мақсаты

Бacқaру жәнe көшбacшылық турaлы көзқaрacтaрын қaлыптacтырa oтырып, прaктикaлық тaпcырмaлaр aрқылы түciнiктeрiн кeңeйту;

Коучингке қатысушылардың көшбасшылық қасиеттерін анықтау;
Коучингке қатысушылары көшбасшылык арқылы мектепті дамытуға болатынын ұғыну;
Кез келген жағдайда көшбасшылық қабілетімен мақсатқа жету;

2

Күтілетін нәтиже

Оқыту мен оқудағы басқару және көшбасшылық туралы білімдері кеңейді.

Тілдік қарым -қатынас қалыптасады ойлау қабілеті дамыды материалдарды талдап үйренді.

3

Түйінді сөз

Сын тұрғысынан ойлау өз ойларын айту

4

Ресурстар

Флипчарттар,маркер,стикерлер,тапсырманы арнауға арналған парақтар,корзина,видеоролик


Сабақ барысы


Сабақ кезеңдері

Уақыт шеңбері

Коучтың іс-әрекеті және қатысушылардың іс-әрекеті

Жағымды ахуал

3 минут

Психологиялық ахуал туғызу мақсатында «Құнды қасиеттерді жинау» жаттығуы .Жүрекшені алып, «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз». Әр қатысушы жүрекшені алып, жалғастырады. Сөйтіп барлық қатысушы өз ойын айтып шығуы керек.

Топқа бөлу

2 минут

Фазлдар арқылы топқа бөлу

Миға шабуыл

10 минут

Миға шабуыл
Не байқадыңыздар?

№1,2 Слайдтағы суреттер туралы өз ойларын айту .

Ой тастау


5 минут

Коуч -лидер Мультфильмі

1.Қалай ойлайсыздар біз бүгін қандай тақырып төңірегінде сөз қозғамақпыз?

2.Бейнефильм мазмұнынан не байқадыңдар?

Көшбасшы ұғымын қалай түсінесіздер?

Көшбасшы дегеніміз кім?

«Ортадағы қауырсын»

5 минут

Өз пікірлерін айтады .

«Аяқталмаған сөйлем»

Жеке жұмыс

5минут

  1. Көшбасшы- ол...

  2. Көшбасшы болу үшін...

  3. Көшбасшы алдымен,...

  4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

  5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...

Топ мүшелері сөйлемді аяқтап, өз ойларын айтады, қорытынды жасайды

Топтық жұмыс

«Ойлан,бірік,талқыла»

10 минут

І топ

Мазасыз Альма»

ІІ топ Өте сақ Салли

ІІІ топ

Коуч сұрақтары

1минут

Дәрменсіз Ханна

Неліктен Альма,Ханна,Салли өзін осылай ұстады?

Мұғалім не істей алады?

Видеоролик

10минут

Көшбасшылықтың 21 қадамы

Рефлексия

Кері байланыс

5 минут

Нені үйрендім ?

Қандай ой түйдім ?

Дейін - кейін таратпа қағаздармен








«Аяқталмаған сөйлем»


  1. Көшбасшы- ол...


  1. Көшбасшы болу үшін...


  1. Көшбасшы алдымен,...


  1. Көшбасшы үшін тән қасиет...


  1. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...

«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...


  1. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...


«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...



«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...

«Аяқталмаған сөйлем»


1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...

«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...


  1. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...

«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...




«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...


«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...

«Аяқталмаған сөйлем»

1. Көшбасшы- ол...

2. Көшбасшы болу үшін...

3. Көшбасшы алдымен,...

4. Көшбасшы үшін тән қасиет...

5. Көшбасшы болып тумайды, ол қалыптасады, себебі...





Мұғалімдермен өткізілген Воркшоп «Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау»











Мұғалімдермен өткізілген Воркшоп «Оқыту мен оқуда мұғалімдердің шеберлігін шыңдау»

© 2010-2022