- Преподавателю
- Директору, завучу
- «Мектептегі оқу үдерісі және оны қалай өзгертеміз?»
«Мектептегі оқу үдерісі және оны қалай өзгертеміз?»
Раздел | Завучу |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Абдрахманова Э.Б. |
Дата | 09.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Коучинг тақырыбы: | «Мектептегі оқу үдерісі және оны қалай өзгертеміз?» | ||
Сілтеме: | Нұсқаулық,суреттер, ғаламтор материалдары, бейнежазба | ||
Мақсаты: | 1.Мұғалімдер үшін сындарлы оқыту теориясы туралы түсінігін дамыту. 2.Жеті модульді қолдану туралы көзқарастарын қалыптастыра отырып, практикалық тапсырмалар арқылы түсініктерін кеңейту. 3. Топтық жұмыс арқылы бірлесе отырып пікір алмасуға дағдыланады; 4. Өзара сыйластыққа, топтық қарым-қатынасқа үйренеді. 5. Кездескен кедергілерді бірлесе отырып шешеді. | ||
Оқыту нәтижесі: | Топтаса отырып жеті модульді сабақта қалай қолдануға болатыны туралы түсінік қалыптасады, жеті модульдің стратегияларын айқындай отырып, қажет жағдайда тиімді пайдалана алуға үйренеді. | ||
Негізгі идеялар: | Жеті модульді сабақтарында қолдана отырып, мұғалімдердің жаңа технологияға қызғушылығы артып, білімдері одан әрі нығая түседі. | ||
Ресурстар | Интертақта, фломастерлер, маркерлер, стикерлер, смайликтер, АКТ, карточкалар, алты қалпақ, слайдтар | ||
Уақыты | Жүрісі | Мұғалімнің әрекеті | Күтілетін нәтиже |
5мин | Психологиялық дайындық: «Мейірім» Қасындағы әріптесімен мейірімділікпен қарап жақсы тілек айту. | Мұғалімдер бір-бірінің қолын ұстап мейірімділік көзқараспен қарайды. | Қатысушыларда жақсы көңіл-күй қалыптасады, ынтасы оянады, қызығушылығы артады, бірі бірінің жақсы қасиеттерін анықтайды |
15 мин | Ой қозғау «Креативность» Бейнежазбаны көру және оны талқылау. «Бейнежазбадан қандай ой түйдіңіздер?» | Өз ойларын айту,сыни тұрғыдан ойлау | Мұғалімдер өз ойларын жинақтайды, бір шешімге келеді |
10 мин | «Сындарлы оқыту теориясымен танысу» деңгейлік бағдарлама туралы туралы мағлұмат беру. | Презентацияны тамашалайды. | Мұғалімдер сындарлы оқыту теориясы туралы, жеті модульдерді сабақта қолданғанда қандай нәтижеге қол жеткізу болатындығына көз жеткізеді |
10 мин 30 мин | Берілген тапсырмалар бойынша постер жасап, оны қорғау. Қызыл топ: Әлем елдері мен Қазақстандағы білім беру жүйесіндегі реформалар. Көк топ: Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сары топ: Мектеп-Оқушы-Ата-ана. Үштік Одақтың байланысындағы жетістіктері мен кемшілік тұстары. Жасыл топ: Мұғалімнің кәсіби өсуі оқу-тәрбие саласына ықпалы. Сұр топ: Кері байланыс пен Оқушы үнінің мектеп өміріндегі алатын орны. | Әр топ мүшелері өз тапсырмаларын алып, постер жасауға кіріседі. | Әр топқа берілген тапсырмаларға ынтымақтаса отырып, өз ойларын жинақтап постер бетіне түсіреді. |
3 мин | Сергіту сәті. Секен Тұрысбеков «Көңіл толқыны.» | Әуен тыңдап ойын демалдырады. |
|
5 мин | Постер қорғаған топтарды қатысып отырған мұғалімдер бағалайды. | Қатысып отырған мұғалімдерге әр топтың көшбасшысы қорапшаны алып соның ішіне жетондарды жинастырады. | 5-қорапшаның ішіндегі жетондар саны қаншалықты көп болса сол топ үздік болып табылады. Бір-біріне қол соғу арқылы бағалайды |
7 мин | Ынтымақтастық орта қалыптастыру аясында «Кеседегі су» тренингін өткізу. | Мұғалімдер жіптің бір ұшын ұстап біркелкі көтереді. | Ынтымақтастық орта құру аясында «Кеседегі су» жіпті тартқан кезде біркелкі болып су төгілмеу керек. |
5 мин | Бейнекөрініс | Қорытынды шығару, рефлексия жүргізу | Топтар бірі біріне жақсы тілек айтады |
5 мин | Кері байланыс | Жеке пікірін жазу | Сұрақтарын қою, баға беру |
5 мин | Рефлексия
| Тренинг «Үміт ағашы» | Қорытындылау, өздерінің ойларын жазу |
Қызыл топ: Әлем елдері мен Қазақстандағы білім беру жүйесіндегі реформалар.
Көк топ: Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер.
Сары топ: Мектеп-Оқушы-Ата-ана. Үштік Одақтың байланысындағы жетістіктері мен кемшілік тұстары.
Жасыл топ: Мұғалімнің кәсіби өсуі оқу-тәрбие саласына ықпалы.
Сұр топ: Кері байланыс пен Оқушы үнінің мектеп өміріндегі алатын орны.