Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Раздел Воспитательная работа
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)













Мета: поглибити знання учнів про права дитини; пояснити актуальність і значущість знань про власні права в наші часи; допомогти запам'ятати основні поняття. Довести до учнів зміст статті Конвенції про права дитини, навчити елементарним правилам власної безпеки; розвивати творчі здібності дітей. Сприяти розумінню того, що правам відповідають певні обов'язки; виховувати у школярів почуття відповідальності.

Обладнання: Конституція України, ілюстративний матеріал, м'яч, м'які іграшки - кіт Вогник та миша, коробка від «Whiskas», чисті аркуші для малюнків, "скринька нових слів", таблички для термінологічного лото.

Хід заняття


І. Організаційний момент.

Привітання. Розподіл на команди за допомогою аркушів з кольорового паперу у формі кола).

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов) Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

II. Вступне слово.
Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Діти, сьогодні ми почнемо говорити про те, що ви вже неодноразово чули, але поки що не уявляєте собі що це таке - права дитини. Дуже важливо вивчати і знати свої права. Ваші однолітки за кордоном вивчають свої права і вміють ними користуватися. Допоможе вам познайомитися з вашими правами кіт Вогник.

  • Уявіть собі, що ви опинилися на острові, де ніхто не живе. Чого вам буде не вистачати над усе? (солодощів, телевізора, друзів).

Більшості не вистачає друзів, спілкування, тому що ми з вами люди, живемо серед нам подібних.
Робить нас людьми не народження, а те, що ми живемо, зростаємо в людській спільноті.


ІІІ. Основна частина.

Сторінка 1. Загальні поняття.

Гра «Казка-підказка».


Давайте пограємо у "казку-підказку". Я розповім вам історію, а ви скажете, про кого ця казка.
Маленький хлопчик потрапив до вовчої зграї. Виховували його вовки. Його друзями стали звірі: пантера, ведмідь, сокіл, удав та ін. Людей він цурався і не міг жити з ними.

Бесіда.
1. Про кого йдеться мова?
2. Як ви гадаєте, якщо б знов Мауглі потрапив до людей, зміг би він жити серед них?

Це лише казка, але в історії були справжні Маутлі - діти, яких з раннього віку виховували тварини. Коли їх знаходили, то вони поведінкою більше нагадували тварин.

Висновок: Дитина може стати по-справжньому людською істотою, лише коли вона виховується в людській спільноті.

Закони держави.


Кожна людина має почуття, здібності, характер. Як же зробити так, щоб такі різні, несхожі люди все ж таки жили з повагою один до одного? Для цього існують правила, які керують стосунками між людьми. Ці правила обов'язкові для всіх. Їх приймає держава і слідкує за їх виконанням. Такі правила називаються "закони".
Це буде перше слово для ваших "скриньок", куди ви будете складати всі нові слова. (Діти кладуть до скриньок "нових слів" табличку "Закон - обов'язкове для всіх правило. Приймається і захищається державою.") Головний закон - Конституція.
Закони держави повинні захищати людину, її права. Таких прав дуже багато - на життя, на житло, харчування, медичну допомогу, знання, відпочинок. Права людини - можливість щось робити, яка охороняється законом (до скриньки).

Гра «Правовий м'ячик» (м'яч, зроблений з різнокольорових паперових аркушів, на яких записані права дитини, вчитель кидає дітям, а надалі вони - один одному). Кожний, хто отримає - розшифрує право (підставляє слова "можливість щось робити", наприклад, на життя - "можливість жити"):Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

  • Право на життя;

  • Право на любов;

  • Право на турботу;

  • Право на повноцінне харчування;

  • Право на освіту;

  • Право на інформацію;

  • Право на безпеку;

  • Право на медичне обслуговування;

  • Право на свободу власної думки;

  • Право на вільний час.

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов) Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Бачите, скільки є прав у людини. Права людини - як сонце, світлом якого користуються всі.

Порушення прав людини (дитини).

Дуже добре, що закони охороняють права людини.

  • Але чомусь ці права постійно порушують деякі люди?

  • Як порушується право людини на життя? (Війна, вбивство.)

Найстрашніша в історії людства війна тривала декілька років і закінчилася в 1945 році. Загинуло близько 60 млн. чол. Право на життя було порушено для 60 млн. чол. Життя втратили люди, чисельність яких перебільшує чисельність населення сучасної України. І тоді люди зрозуміли, що треба об'єднатися для захисту прав людини. Вони створили ООН - Організацію Об'єднаних Націй (народів). (Діти кладуть до скриньок "нових слів" табличку ). 10-го грудня 1948 року різні народи вирішили і проголосили, що всі люди мають рівні права. Але дорослі можуть захищати свої права від злодіїв, можновладців, а діти ще не в змозі цього робити. Тому у 1989 році представники різних країн підписали Конвенцію (угоду) про права дитини. (Діти кладуть до скриньок "нових слів" табличку ). В цій Конвенції країни домовилися охороняти права всіх дітей світу. Там записано, що дитиною вважається людина, якій ще не виповнилося 18 років.

Бесіда:
1. Навіщо була прийнята Конвенція (угода) про права дитини?
2. Навіщо нам знати наші права?

Висновок:
Якщо ми будемо вчити і знати наші права, то зможемо їх захистити.
Отже, сторінками Конвенції прав дитини нас поведе кіт Вогник.


Сторінка 2. Всі діти є рівні у правах і мають право на життя.

Вогник розкриє першу сторінку такого важливого документу як Конвенція про права дитини. На цій сторінці написано: всі діти є рівні у правах і мають право на життя.

Чомусь у давнину люди думали: якщо в іншого не такий колір шкіри, як у мене, не така мова, не такий одяг - він гірший за мене, він - ворог. І тоді спалахували війни. Але на війні гинув і той, хто починав війну, і той, хто захищався. Таким чином загинуло багато людей. Потім люди почали замислюватися і вирішили: всі людські істоти, незважаючи на їхнє походження, колір шкіри, мову, звичаї, бідність чи багатство дуже схожі.

Бесіда:

  1. Чим ми всі схожі один на одного?

  2. Подивіться на тих, хто сидить поруч з вами. Що у нас спільного?

Висновок:

Дійсно, у нас по дві руки, щоб працювати, малювати; дві ноги - щоб бігати; два ока - щоб бачити; два вуха - щоб чути. І ще в кожного є розум - щоб думати. А головне, що нас об'єднує - людські права. Отже, в цьому ми рівні.

Але, хоча ми і схожі один на одного тим, що всі ми - люди, і маємо однакові права, ми - різні. У кожного свій неповторний характер, свої думки, почуття, здібності. У світі немає двох однакових людей. Подивіться на свої пальчики. На них тоненький малюнок з ліній. У кожної людини він свій, неповторний. Природа немовби стверджує, що кожен з вас - диво, яке ніколи не повторюється. Ми в цьому зараз переконаємося.
Гра "Твоя візитка". Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Кожен учень каже про себе два-три речення. Називає рису, яка, на його думку, притаманна лише йому. Вчитель починає з себе. Наприклад: "Я дуже люблю морозиво і квіти рожевого кольору".

Висновок:

Бачите, ви всі маєте різні захоплення.

Ми всі рівні у правах, але ми самі різні і неповторні особистості (діти кладуть до скриньок табличку "Особистість - людина зі своїми почуттями, здібностями, характером"). Кожна дитина має право на життя, виживання і здоровий розвиток. Ми тільки що згадували, що таке особистість і з'ясували, що це людина зі своїми думками, почуттями, і здібностями. Життя і здібності кожної людини - велика цінність для всього людства. Саме тому кожна людина має право на повагу до себе. Повага до себе, знання своїх прав, своєї цінності називається гідністю. (Діти кладуть до "скриньок" табличку "Гідність - повага до себе, знання своїх прав і своєї цінності".)

Висновок:

Отже, кожна дитина має право на гідне ставлення до своєї особистості.

Гра "Казка-підказка".Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Уривок з казки "Івасик-Телесик", демонстрація малюнків.

Бесіда:
1. Яке право хотіла порушити Змія?
2. Яким чином?
3. Хто допоміг Івасику - Телесику?

Висновки:

Отже, кожна дитина має право на життя, виживання і здоровий розвиток.

Сторінка 3. Право на громадянство.

Кожна людина з великою любов'ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її босоноге дитинство. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. У кожного з вас теж є своє родинне вогнище, є дім, в якому ви живете, де живуть ваші батьки. А от коли скласти маленькі батьківщини кожного з вас, вийде наша велика Батьківщина - Україна.
Україна - це наша земля, каш рідний край, наша країна зі славною історією і мудрими, талановитими людьми, з чарівною піснею, мальовничою природою. Це велика держава в Європі, що налічує близько 47 млн. чол., де живуть різні народи - українці, росіяни, поляки, євреї, татари та ін. І всі вони - громадяни України.
Громадянство - належність до "сім'ї", величезної сім'ї всіх людей, що живуть на території держави. І як будь-яка родина зробить все, щоб захистити вас від біди та неприємностей, так і держава повинна захищати своїх громадян на випадок загрози порушення прав.

Висновок:

Громадянство - це зв'язок між окремою людиною та державою (до "скриньок").

Прочитати характеристики громадянства.

  • Громадянин України проживає в Україні.

  • Громадянин України має документи, які підтверджують його громадянство - паспорт або свідоцтво про народження.

  • Право на громадянство записано у Конвенції про права дитини та у Конституції України.

  • Діти мають громадянство своїх батьків.

  • Не можуть стати громадянами України люди, які осуджені за тяжкі злочини.

  • Якщо людина хоче стати громадянином України, вона повинна визнавати Конституцію України, її закони, знати українську мову.

  • Громадяни України - це люди різних національностей, які проживають на території України.

Висновок:

Діти - такі ж громадяни, як і дорослі. Ніхто не може позбавити дитину права на ім'я, сімейні зв'язки і громадянство. Держава повинна захищати ці права дитини.

Сторінка 4. Право на повноцінне харчування.

Діти, а зараз Вогник познайомить нас з правом, без якого неможливе життя. Це - право кожної дитини на повноцінне харчування і надійне житло. Вогник вирішив вам нагадати загадку. Оскільки він котик миролюбний і з мишами дружить, у нього у сумочці те, чим треба годувати своїх домашніх Мурок і Барсиків. Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

  • Як ви гадаєте, що там? ( "Whiskas")

  • Це повноцінне котяче харчування. Чому? (Можливі відповіді - тому що подобається кішці, корисне, багато вітамінів.)

  • А що таке повноцінне харчування для людей?

Зараз пограємо і побачимо, чи ви про це знаєте.


Гра «Запитання від Вогника».

У пачку від «Whiskas» Вогник поклав запитання, які стосуються повноцінного харчування дитини.

  • Корисно об'їдатися цукерками та тістечками. Так чи ні?

  • Ви повинні їсти 16 разів на день. Так чи ні?

  • Ви повинні вживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров'я. Так чи ні?

  • Ви повинні їсти різноманітні продукти - м'ясо, рибу, молоко. Так чи ні?

  • Вам корисно їсти тільки макарони. Так чи ні?

  • Ви повинні їсти більше овочів та фруктів, тому що в них багато вітамінів. Так чи ні?

  • Корисно їсти смажену масну їжу. Так чи ні?

Висновок:

Отже, дітям корисно їсти різноманітні свіжі продукти: молоко, рибу, м'ясо. Не можна вживати якийсь один продукт, тоді ваш організм не отримає потрібних йому речовин. Треба їсти більше овочів то фруктів, тому що там багато вітамінів. Не можна їсти солодощі надмірно, бо це шкодить зубам і шлунку.


Сторінка 5. Право на житло.

Не менш важливим є право на житло. Про нього теж сказано в Конвенції ООН про права дитини. Дах над головою потрібен кожній людині. Маючи його, вона почуває себе набагато впевненіше, може створити сім'ю. Право на житло записано і в законах України. Людина може збудувати дім, купити квартиру. Якщо людина не має коштів, інколи держава може надати житло. Але це буває рідко.

  • Яке повинно бути житло, дім? (Теплим, зручним, надійним.) Тобто не таким, яку героїв однієї казки.

Гра "Казка -Підказка

Уривок з "Казки про 3-х поросят", демонстрація ілюстрацій.

Бесіда:Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

  1. 3 чого будували свої хатки Ніф-Ніф, Нуф-Нуф, Наф-Наф?

  2. Чий дім був надійнішим?

  3. Як називав свій дім Наф-Наф? (фортеця)

Висновки:

Справжній надійний дім повинен бути фортецею.


От тепер для Вогника право на житло і повноцінне харчування, записане у Конвенції про права дитини, здійснилося.

Сторінка 6. Право на безпечне життя поряд з батьками.


  • Діти, декому з вас доводилось розлучатися із своїми батьками на час їхнього відрядження, відпустки, хвороби чи інших обставин. Мабуть, ви дуже скучили за близькими за той час, що не бачилися? Але ви точно знали, що через декілька днів чи тижнів ви зустрінетесь і знов будете разом. Але інколи (навіть у нашій країні) трапляється зовсім не так.

Так, йдеться про викрадення. Але дорослі можуть якось протистояти злодіям. Діти - ні, тому дитину викрасти набагато легше. В мене навіть слів не вистачає розповісти про такий злочин; тому я зараз просто покажу малюнок, а ви мені нагадаєте, про яку саме історію йдеться мова.

(Вчитель демонструє ілюстрацію до казки "Гуси-лебеді")

Бесіда:
1. Для чого Баба Яга викрала хлопчика?
2. Для чого в наш час злодії можуть викрасти дитину?

Висновок:

Ви можете дізнатися, як називається такий злочин. Викрадення людей називається кіднеппинг (kidnapping). (до скриньок). Злочинці, які займаються викраденням людей, хочуть позбавити дітей такого важливого права, як право на безпечне життя. Саме тому у такому важливому документі, як Конвенція про права дитини, є окрема стаття про те як боротися з викрадачами. Для того, щоб цим мерзотникам не вдалося здійснити свої наміри, кожна дитина повинна знати деякі правила.

Гра «Так чи Ні» (треба піднімати червоні картки, якщо відповідь «НІ», зелені, якщо відповідь «ТАК»).

АЗБУКА БЕЗПЕКИ
1. Не сідай до машини з незнайомими людьми чи з тими, з ким в тебе погані стосунки. Так чи ні?
2. Не підходь близько до машини, якщо тебе кличе незнайомець. Так чи ні?
3. Ніколи не кажи, що ти один вдома. Кажи, що мама і тато не можуть підійти до телефону й передзвонять пізніше. Так чи ні?
4. Вільно заходь в дім, де живуть незнайомі люди. Так чи ні?
5. Не залишай відчиненими двері та вікна, якщо ти один вдома. Так чи ні?
6. Завжди бери солодощі будь від кого, навіть від незнайомця. Так чи ні?
7. Ніколи не впускай в дім незнайомих людей. Так чи ні?
8. Можна гратися і гуляти хоч до ранку. Так чи ні?
9. Можна гратися та гуляти на темних, пустих вулицях, смітниках, біля лісу, на будівельному майданчику. Так чи ні?
10. Ніколи не грайся з небезпечними предметами. Так чи ні?

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Фізкультхвилинка з лічбою (картки з цифрами 1, 2, 3, 4, 0).

1 - пригнули 1 раз.

2 - пригнули 2 рази.

3 - нахилилися вперед 3 рази.

4 - нахилилися назад 4 рази.

0 - присіли.

1,2,3,4,0, 1,0,2, 1,0,2,3,4, 1,0,2.

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

  • Які цифри частіше зустрічалися в нашій фізкульхвилинці? Правильно: 102.

Це - телефонний номер міліції. Якщо бачите щось небезпечне - дзвоніть (102- телефон міліції). Запам'ятайте (до "скриньок").

Сторінка 7. Права дитини з найприємнішим правом - на відпочинок, ігри, веселощі. Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Вогник відкриє нам ще одну сторінку Конвенції про права дитини з найприємнішим правом - на відпочинок, ігри, веселощі. Дитячі ігри - це не дрібниці, якщо про них говориться в такому важливому документі. Тому що в деяких країнах діти змушені працювати, бо треба допомагати батькам годувати сім'ю. Вільного часу зовсім не залишається. У нашій країні право на відпочинок, ігри, свята записано в українських законах, зокрема в Конституції. Це нагадує дуже сумну історію.

Гра "Казка -Підказка" ( демонстрація малюнків до качки "Попелюшка" на мультимедійній дошці).

- Матінко, сестри, можна і мені хоча б одним оком подивитися на бал.
- Що тобі, Попелюшка, робити в королівському палаці? Хіба що спочатку...

Бесіда:
1. З якої казки цей уривок?

2. Хто її написав?

3. Що повинна була спочатку зробити бідна дівчинка?

4. Хто їй допоміг?

5. Чим це скінчилось?

Висновки:

Зла мачуха порушила право дівчинки - Попелюшки - на відпочинок.

Гра «Займи позицію»

  • Як ви розумієте слово "відпочинок"?

  • Який відпочинок для вас краще?

  • Лежати на канапі, дивитись в стелю і нічого не робити.

  • Читати цікаву книжку.

  • Займатися спортом.

  • Співати і танцювати.

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов) Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Висновок:

Бачите, які ви всі різні і несхожі один на одного. Для всіх відпочинок різний. Взагалі, кращий відпочинок - це зміна діяльності. Тобто, якщо ви сиділи і читали, то після цього можна пограти в футбол або потанцювати і навпаки.

Сторінка 8. Право на освіту та розвиток своїх здібностей.

Школа допомагає дітям стати розумнішим, порядним, корисним своїй країні дорослими, в Конвенції про права дитини записано право всіх дітей світу ходити до школи безкоштовно.

  • Хто працює в школі? (Вчителі, директор, техпрацівники, кухарі тощо.)

  • Як ви гадаєте, хто в школі найголовніший?

Кросворд

Давайте розгадаємо кросворд і дізнаємося про це.

1

У

Р

О

К

И

2

Р

У

Ч

К

А

3

П

Е

Р

Е

Р

В

А

4

В

О

Г

Н

И

К

В

Ч

И

Т

Е

Л

Ь

5



1. Бувають у школі - цікаві та різні.
Але всі вони дуже корисні.
40 хвилин пролетять як завжди.
І на перерву сміливо іди.

2. Потрібна всім - Незнайкам і Чомучкам.
Хоч не рука вона, А лише..... (ручка)

3. Дзвоник радісно луна.
Я для того вам дана,
Щоб вам трохи відпочити.
Що я, здогадались, діти?

4. Цю букву легко буде впізнати,
Лише згадай, як котика звати.

5. Він навчить писати і читати.
Тільки вам бажання треба мати.

Бесіда:Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

  1. Хто ж найголовніший в школі? Учень.

  2. Навіщо потрібні тобі знання?

  3. Про що ти хотів би дізнатися в школі?

Висновки:

Бачите, як багато ще непізнаного. Для того, щоб з цими знаннями познайомитися, треба мати бажання і ходити до школи. "Кожна держава, яка хоче бачити своїх дорослих громадян розумними і відповідальними, обов'язково піклується про освіту своїх дітей. Є різні школи - загальні, музичні, художні, спортивні. Школа дарує світло знань. Є навіть приказка: навчання - це світло. Мабуть, тому вся шкільна справа, навчання називається ОСВІТОЮ. Це - нове слово до вашої "скриньки" (табличка "Освіта - шкільна справа, навчання")

Сторінка 9. Право отримувати інформацію і вільно висловлювати свою думку.

Діти завжди цікавляться новинами з життя тварин, людей, люблять дізнаватися про щось невідоме. Ви, мабуть, теж любите читати книжки, дивитися телевізор, говорити з друзями, роздивлятися малюнки. Таким чином, ви здобуваєте нові знання, або ще кажуть - інформацію. Отже, інформація - це нові знання, які людина отримує з книжок, телебачення, радіо тощо. (Діти кладуть цю табличку до "скриньок".) Сьогодні кіт Вогник відкриє для нас нову сторінку Конвенції про права дитини, в якій записано право всіх дітей отримувати інформацію і вільно висловлювати свою думку.

  • Яке питання частіш всього задають діти, коли хочуть про щось дізнатися? Чому?

Пісня «Чомучки».

Пропоную заспівати пісню «Чомучки».

Нова інформація важлива для будь-якої дівчинки чи хлопчика, для їхнього розвитку. Тому всі дорослі; батьки, вчителі, бібліотекарі, керівники держави, - повинні допомагати вам, якщо схочете дізнатися про щось нове, якщо нове знання не шкодить вашому здоров'ю, здоров'ю інших, порядку.

  • Яка інформація більш корисна і потрібна - правдива чи неправдива? Інколи неправдива інформація не просто не корисна, але навіть шкідлива здоров'ю і життю людини.

  • Як з'являється неправдива інформація?

Гра «Поламаний телефон»

Першому гравцю з кожної команди вчитель на вушко каже слово п'ятачок.

Ми з вами на прикладі побачили звідки береться неправдива інформація. Першим було слово "п'ятачок", і врешті-решт отримали слово "бурачок".

Саме тому до своїх слів треба ставитися дуже обережно і відповідно кажуть, що "Слово - не горобець, вилетить - не спіймаєш." Словом можна образити, вдарити, а можна і вилікувати.

  • Якими словами можна вилікувати? Правильно, добрими.

Вправа «Добрі слова»

У вас є по одному чистому аркушу. Напишіть на них по одному такому доброму, "лікувальному" слову.

Роздати стікери.

Що вийшло? Бачите, які добрі, приємні слова.

Висновки:
Якщо ви будете пам'ятати, що ваші слова не повинні ображати інших, наносити їм шкоду; якщо ваші слова будуть правдиві, добрі, чемні, то держава і закон повинні завжди захищати ваше право отримувати інформацію і вільно висловлювати свою думку.

Сторінка 10. Право на першочергову і якісну медичну допомогу.

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Добрый доктор Айболит,
Он под деревом сидит.
Приходи к нему лечиться
И корова, и волчица,
И жучок, и паучок,
И медведица.


  • Коли нам погано, щось болить, куди ми йдемо?

Ми одразу викликаємо "Швидку допомогу" за номером "103". (до"скриньок").

Висновки:Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Здоров'я дітей - така важлива річ, що у Конвенції про права дитини записано, що всі діти світу мають право на допомогу лікарів.

Прислів'я

Роздати розрізані картки, скласти прислів'я

Хай зір в тебе буде гострим, як в орла.


Сторінка 11. Закони всіх держав повинні захищати дітей від жорстокості та насильства.

Вогник і я розповімо про дуже важливу річ, яка записана у Конвенції про права дитини: кожна дитина має право на захист від жорстокості та насильства.

Ви, звичайно, любите і поважаєте своїх батьків. А ваші тато й мама, бабуся та дідусь відносяться до вас, любов'ю ? Але інколи зустрічаються дорослі, які немовби забувають, що діти - це такі ж люди, як вони, і мають всі права. Такі дорослі можуть образити чи навіть вдарити хлопчика або дівчинку. Вони зовсім не піклуються про здоров'я, відпочинок, освіту, навіть своєї дитини, недбало ставляться до неї,

брутально поводяться. Таких дорослих можна порівняти з персонажем однієї казки.

Гра «Казка-підказка».

Вчитель читає або розповідає уривок з казки про Білосніжку та сім гномів демонструючи малюнки.

Бесіда:
1. Про кого казка?
2. Що трапилось потім з Білосніжкою?
3. Чи досягла королева своєї мети, чи згубила вона Білосніжку?
4. Чим закінчилась казка ? Як було покарано люту королеву ?

Висновки:

У казці королева, яка жорстоко поводилася - і дівчинкою Білосніжкою, була покарана. У наші часи таке відношення до дитини теж не залишається без покарання.

Якщо щось загрожує вашій безпеці, чи знаєте ви, за яким телефоном можна подзвонити?

101 - телефон служби порятунку. (до скриньки).


Сторінка 12. Всі діти повинні бути захищені від непосильної примусової фізичної праці.

Наш народ - працелюбний, неробства не поважає. Діти в українських сім'ях завжди виховувались працею.

Бесіда:

  • Що раніш робили діти в українському селі?

  • Ви завжди допомагаєте своїм татові і матусі по роботі вдома?

  • А що ви робите? (Миєте посуд, прибираєте, підмітаєте підлогу, майструєте.)

  • Вам неважко це робити?

  • Ця робота вам по силах?

  • Чому ви робите ці домашні справи?

Висновок:

Вам робити ці домашні справи неважко, ви виконуєте те, що вам по силах, не шкодить вашому здоров'ю, тобто посильну роботу. Ви працюєте по дому тому, що любите своїх батьків, цінуєте їхній час та їхню працю, намагаєтесь звільнити їх, щоб цю вільну хвилинку побути разом, поспілкуватись.

Подорож до країни Правопорушендії.

Якщо дитина все ж таки змушена або бажає працювати, то Конвенція про права дитини визначає, що треба встановити вік, з якого приймають на роботу і створити нормальні умови для роботи.


Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов) Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)


Де не можна працювати дітям (відповіді записані на квітці-семипелюстці) - треба відірвати пелюстки із правильними відповідями:

1. Дітям не можна відпочивати вдень.
2. Дітям можна працювати з вибухівками.
3. Дітям можна працювати під землею.

  1. Дітям можна працювати в нічні зміни.

  2. Дітям не можна брати відпустку.

  3. Дітям можна працювати замість навчання.

  4. Дітям не можна працювати на тяжких роботах (переносити вантажі).

Висновок:

Жодну дитину не можна примушувати до праці, дитина не може працювати там, де є небезпека для її здоров'я, здобуття освіти. Якщо дитина все ж таки працює, то вона може виконувати посильну роботу в нормальних умовах.

Сторінка 13. Держава виявляє особливу увагу до дитини, яка знаходиться у конфлікті з законом.

Незабаром ми з вами закінчимо гортати сторінки Конвенції ООН про права дитини. Сьогодні будемо говорити про дуже важливе, але неприємне: про дітей, які знаходяться у конфлікті із законом. Для вас не таємниця, що у світі є злочинці, крадії, хулігани. Звичайно за те, що ці люди порушують закон, їх карають: саджають до в'язниці, примушують відшкодовувати те ,що вони заподіяли. Я недарма сказала, що вони - люди. І тому треба ставитися до них по-людськи.

Вирішення казкових завдань

1. У казці "Снігова Королева" злодії та маленька розбійниця пограбували карету, в якій їхала Герда на розшуки Кая. Порушили вони закон чи ні?
2. Миші зламали у кота Леопольда телевізор. Порушили вони закон чи ні?
3. Маленький Мук вкрав у хазяйки вередливих котів чарівні капці. Порушив він закон чи ні?

Висновки:

У всіх цих випадках були порушені правила, які встановлюються державою, тобто закони. Була нанесена шкода іншим людям. Порушували закон діти. Кожного дня в Україні діти роблять 104 порушення закону, навіть такі страшні злочини як крадіжки, вбивства.

Треба не тільки вивчати і знати свої права, але й поважати права інших. Пам'ятайте, що закон захищає не тільки ваші права, а й права інших людей. Поважати права інших - ваш обов'язок.

ІV. Висновки

Термінологічне лото (роздавати дітям, а вони виправляють помилки).
Вогник пропонує пограти в лото. Але мені здається, що він припустився помилок. Порівняйте ці таблички з тими, що є у вас в "скриньках".

1. Конституція - угода між державами про захист прав дитини.
2. Конвенція - Основний закон держави.
3. Закон - людина з своїми думками, здібностями, характером.
4. Особистість - обов'язкові правила, які приймаються та охороняються державою.

5. Закон - це необов'язкове правило.

6. Закон не повинен захищати людей та їхні права.

7. Діти в країнах світу не однакові і не рівні та своїми правами.

8. Вивчати і знати свої права їм не обов'язково.

9. Діти завжди отримають допомогу останніми. Медична допомога може бути будь-якою.

10. Дитині можна працювати на будь-якій роботі.

11. Діти мають право ходити до школи тільки за гроші.

12. Дитиною вважається людина до 15 років.

Молодці! Допомогли Вогнику. Він дуже вдячний вам. До нових зустрічей, діти!


Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

Тематическая разработка Дети должны знать свои права (для учеников 2-4 классов)

© 2010-2022