- Преподавателю
- Воспитательная работа
- Класна година Дорогою добра
Класна година Дорогою добра
Раздел | Воспитательная работа |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Нестеренко Н.Н. |
Дата | 22.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Класна година: Дорогою добра
Мета: Закріпити значення слова толерантність, вчити бути терпимими, добрими;
- Розвивати мову дітей, критичне мислення ,вміння висловлюватися;
- Виховувати почуття толерантності, взаємодопомоги, відповідальності.
Обладнання: Слово-толерантність, квітка «толерантність», плакат «Мої захоплення»-фото дітей, «сонечко» з промінчиками- побажаннями , малюнки «Друзі» із долоньок дітей,виставка книг по темі, картки з завданнями, музичний супровід.
Хід заняття
1.Орг. момент: Я вітаю сонечко - здраствуй золоте !
Я вітаюсь з дощиком - лийся мов з відра.
Людям усміхаюсь , з усіма вітаюсь,
Зичу всім добра ! (діти разом )
2.Головна частина - ( Звучить пісня «Дорогою добра») Візьміть з собою гарний настрій, вихованість, розум - ми продовжуємо мандрувати Дорогою добра до країни Толерантність (показ на дошці). На цьому шляху будемо вчитися берегти мир і лад у нашій шкільній сім` Ї, а далі і все своє життя, бо…..(діти читають вірш)
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити.
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у світ - добро творити !
Пам` ятайте, треба відноситись до інших так, як би ти хотів, щоб відносились до тебе. Ось і ми спробуємо знайти позитивні, гарні риси характеру в кожного з вас і порадувати один одного подарунками.( Діти стають в коло, говорять комплімент однокласникам і дарують квіточку,зроблену власноруч).
Всі: Посміхнись праворуч - Посміхнись ліворуч -
Ми одна сім я !
Вітаю вас діти, ви в країні Толерантність!....Так, назва є…А за якими правилами тут живуть ? І що означає слово толерантність ?
1 завдання: Квітка «Толерантність»
Виберіть, які на вашу думку, слова близькі за значенням до слова - толерантність (діти вибирають, додають до квіточки - 9 пелюсток ). Добре, наша квітка ожила і заговорила з нами (діти називають слова і пояснюють ,чому вони вибрали це слово: терпимість, доброта, милосердя, повага, прощення, повага до прав інших, розуміння, прийняття інших, миролюбство).
-
завдання: «Притча»
-Діти, є одне слово серед цих слів, саме близьке, важливе, до слова толерантність….. Зараз послухайте легенду і подумайте, яке слово написав мудрець.
Легенда: Жив колись мудрець. І була у нього велика дружня родина. Всі жили в мирі й злагоді. Прийшов час йому помирати. Люди попросили відкрити їм секрет, як вони прожили такою великою сім`єю і ніколи не сварилися. Мудрець був вже дуже слабкий і не міг говорити. Тоді йому дали аркуш паперу і він щось довго писав… Коли люди подивились, то там було 100 раз написано одне слово. Діти, як ви вважаєте, яке слово він записав ?...( т е р п и м і с т ь.)
-
завдання:
Правильно, треба бути терпимими, а особливо до людей, які не такі як ви і по-можливості допомагати їм. Зараз ми спробуємо побувати на місці таких людей.
а) Уявіть, що ваша рука в гіпсу.(виходять 3 учнів, їм одягають «гіпс»-рукавиці, треба втягнути нитку в голку, у них це не виходить..) Чи легко було впоратися з цим завданням ? Ваші враження і висновки.
б) Закрийте очі, спробуйте намалювати красиву квіточку чи щось написати. Знову не виходить. Уявіть, як важко людям, які не мають можливості бачити. Чим ви можете їм допомогти ? (відповіді дітей )
в) Закрийте свої вушки ( включаю спів солов` я ) - але діти нічого не почули. Відкрийте вушки і послухайте ще раз. Діти говорять висновок.
4 завдання:
Гра - фізхвилинка «Оплески»
Діти, бережіть і цінуйте своє життя і здоров` я, розвивайте свої таланти. Тоді з вами буде цікаво дружити і товаришувати. (показ фото «мої захоплення» - я називаю хобі, ці діти встають, а всі інші їм аплодують.
-хто займається в танцювальних гуртках, спорт. секціях, багато читає, хто сьогодні зробив добру справу, де наші сильні хлопці, ніжні дівчата, виховані діти ….
5завдання:
Робота в групах: Ситуація для обговорення.
а) Тебе штовхнули на перерві. Твої дії……
б) Сашко хвастав новим телефоном, а у Тетянки його зовсім немає. Всі почали з неї сміятися. Висловіть своє відношення до ситуації.
в) Андрій займається карате і вирішив перевірити свою силу на слабкому однокласнику. Що ви вчините в такому разі.
Висновок: Стався до інших так, як би ти хотів, щоб відносились до тебе !
Діти, у мене є три чарівних квітки, розквітають вони тільки тоді, коли ви подумки попросите прощення за всі свої погані слова, вчинки і від щирого серця побажаєте всім всього найкращого (учні в групах загинають по 1 пелюсточці і говорять побажання всім, стають в коло, опускають свої квіточки на воду і …вони розкриваються
Значить у нас самі добрі, дружні і виховані діти! (діти читають вірш і співають пісню: « А я бажаю вам добра» )
Людина починається з добра!
Із ласки і великої любові,
Із батьківської хати і двора,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
Підсумок: Хто буде покращувати свої стосунки з товаришами?
Хто стане уважнішим і терпимим до інших ?
Кому сподобалась наша мандрівка підніміть квіточки.
Спасибі ! Дякую за увагу ! Хай вам щастить !
Учні складають квітку толерантності
Побажання друзям