Планирование на тему Наурыз - тұсау кесер салты

Раздел Воспитательная работа
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Білім беру саласы: Таным, Қатынас, Әлеуметтік орта.

Бөлімдері: Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру, Тілдамыту, Құрастыру.

Тақырыбы: «Пішіндер бізде қонақта»

Мақсаты: Балалардың ойлау қабілетін арттыру, заттарға қарап геометриялық пішіндерді салыстыру арқылы ажырату. Геометриялық пішіндер туралы түсініктерін кеңейту.

Сөздік жұмыс: «саяхат», «орман»

Билингвальды компонент: Саяхат-путешествие, орман-лес

Заттық-дамыту орта: геометриялық пішіндер, конструктор, ағаштар, үлестірмелі материалдар.

Сабақтың барысы: Балалар, бүгін бізге көптеген конақ келіпті, қане амандасайық. Балалар үш тілде амандасады.

Шаттық шеңбері: Қуанамын мен де,

Қуанасын сен де

Қуанайық достарым.

Күліп шыққан күнге.

Жарайсыңдар орындарыңа отыра қойыңдар.

-Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?

-Күз мезгілі.

-Жақсы, күз мезгілінің қандай ерекшеліктері бар, білеміз бе?

Айқын:- күз мезгілінде күн суық болады, жапырақтар сарғаяды.

Алсу: көкөністер мен жемістер піседі.

Елхан: құстар жылы жаққа қарай қайтады да, суық торғайлар қалып қояды.

Ғажайып сәт: Осы кезде карлсон келеді қолында қорабы бар.

Карлсон сен қайдан келе жатырсың?

Неге көңіл күйің жоқ?

Карлсон: Күн болса суық, мен суық торғайларға арнап ұя жасағым келеді, торғайлар тоңып қалады деп уайымдап тұрмын , бірақ келе жатып алып келе жатқан пішіндерімді шашып алдым , сендерден көмек сұрай келдім.

Тәрбиеші: Балалар, карлсонға көмектесемізбе? Олай болса пішіндерді іздеуге барайық. Барлығымыз орманға бару үшін машинаға мінейік.

Осы кезде пішіндерді орманнан тауып аламыз.

-Балалардан сұрау қандай пішіндерді көріп тұрмыз , қызыл үш бұрыш, көк төрт бұрыш, сары дөнгелек.

Жарайсындар балалар! Осы пішіндерімізді алып балабақшамызға барып Карлсонға ұя құрастырып берейік.

Сол орманда Аю жылап тұр. Аю сен неге жылап тұрсын, саған не болды?

-Қалай мен жыламаймын, мына жерде үйшік тұрды мен оған сыймай сындырдым, содан бәрі қашып кетті кім маған көмектеседі?-деп балалардан сұрайды.

-Жылама Аю, біздің балаларымыз сондай әдемі, үлкен үйшікті жасай алады.

-Ең алдымен балалар аюдың көңілін көтерейік.

Сергіту сәтін өткізу.

-Балалар үйшікті қандай пішіндерден құрастырамыз?

-Балалардан геометриялық пішіндерді сұрау, түстерін айтқызу.

-Ал енді балалар Аюға үйшік құрастырып берейік.Текшелердің түстерін сұрау.

Балалар енді балабақшамызға барайық.

-Балалар сендер пішіндер туралы тақпақтар білесіндерме?

-Білеміз, онда әр пішін туралы тақпақ айтып тақтаға қойындар.

Айқын:- Құстарға ұя жасайық.

Үстіне қойып үшбұрыш

Бақтыгүл:- Әдемі үйшік болады

Астына қойсаң төртбұрыш

Рамазан:- Құс келсін десең ұяға

Дөңгелек қой ортаға-деп ұя құрастырып шығады

Т: Балалар, тақтаға қараңдаршы ненің пішіні шықты?

Б: құстың ұясы.

Т: Жарайсыңдар балалар, жаңа тақтаға үш бала пішіндерден ұя құрастырып қойды иә . Қане бәріміз солай құрастырып көрейікші . Карлсон қарасын қандай пішіннен құрастырғанымызды.

Карлсон: жарайсындар балалар , ой балалар тыңдаңдаршы ненің дауысы естіліп жатыр?

Б: Құстардың.

Т: Балалар құстар бізге ризашылығын білдіріп сыйлықтар қалдырып кетіпті.Осымен балалар ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз аяқталды. Орнымыздан тұрып қонақтармен қоштасайық

Қол ұстасып тұрайық

Шеңберді біз құрайық

Көріскенше күн жақсы

Сау-саламат болайық.

Күтілетін нәтеже:

Білу: Балалар геометриялық пішіндерге байланысты тапсырмаларды орындап жасайды.

Меңгеру: Балалар геометриялық пішіндерді, үшбұрыш, төртбұрыш,дөңгелекті түсінді.

Істей алу: Балалар сурет арқылы үшбұрыш, төртбұрыш, дөнгелек пішіндерді қолдана алады.



© 2010-2022