- Преподавателю
- Украинский язык
- Конспект уроку з української мови 5 клас
Конспект уроку з української мови 5 клас
Раздел | Украинский язык |
Класс | 5 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Скоблей Л.С. |
Дата | 15.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
СКОБЛЕЙ ЛІДІЯ СТЕПАНІВНА
учитель української мови і літератури
КЗ »Спеціалізована школа II ступеня-
Ліцей інформаційних технологій міста Єнакієве»
Урок української мови в 5 класі
Тема: Сполучення йо, ьо.
Мета: -Ознайомити учнів із правилами написання сполучень йо,ьо; сприяти засвоєнню основних правил вживання сполучень йо,ьо; розвивати орфографічну грамотність, уяву, увагу, творче мислення; уміти складати речення і використовувати при записі уміння правильно записувати йо,ьо. --- -Виховувати любов до природи. Виховувати інтерес до предмета.
-Працювати над розвитком комунікативних і творчих компетентностей.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Форми і методи роботи на уроці : робота в парах, рольова гра, метод «Рефлексія», релаксація, метод «Трансформер» , усна робота, метод »Незакінчене речення» ,бесіда ,творча робота.
Обладнання: епіграф до уроку на мультимедійній дошці, записи слів на
мультимедійній дошці , мультимедійна дошка.
Очікувані результати :
Після уроку учні зможуть
* зможуть більше знати про написання сполучень йо,ьо;
* уміти використовувати ці правила при написанні різних текстів
* розвивати творчість учнів.
Орієнтовний план уроку.
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація знань, умінь і навичок учнів.
1.Оголошення теми і мети уроку.
1.Слово учнів.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.
2.Перевірка домашнього завдання.
3.Експрес -опитування (учень-учня).
IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
1. Усна робота.
2.Вибірковий диктант.
V. Узагальнення та систематизація знань , умінь і навичок учнів.
1.Розподільний диктант.
2.Робота в парах.
3.Списування з мультимедійної дошки.
4.Творча робота.
5.Слово вчителя.
VI.Підсумок уроку. Рефлексія.
Метод «Мікрофон » .
VII. Домашнє завдання.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
Вітання класу.
Епіграф
Урок -солодка творча мука,
А не тягар важкий
Коли торкаюсь ніжних звуків,
Твоїх ,народе мій.
II. Актуалізація знань, умінь і навичок учнів.
1.Оголошення теми і мети уроку.
1.Слово учнів. (Учні визначають, що вони повинні уміти і знати на
уроці )
Уміти
Знати
Очікувані результати?
III. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.
2.Перевірка домашнього завдання.
Вибірково перевіряється домашнє завдання
( ланцюжком)
3.Експрес -опитування (учень-учня).
Низ…ко, пал.. ма, власниц...кий, спіл…ні, біл…ший, тон…ший, долен…ці, маз…, бат…ко, сіл…ський, їдал…ня, дивуєт…ся, цураєш..ся, думают…, жовтен…кий, солоден…кий, гарнюсін…кий.
(перевіряємо правильність написаного за мультимедійною дошкою)
IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
1. Усна робота.
Що знають учні з молодших класів про написання йо, ьо?
(Роблять висновки, звертаються до підручника )
Ранн…го, ра…н, дз…б, чотир…х, буль…н.
(Учні витягують за стрілку правильні сполучення йо чи ьо)
2.Вибірковий диктант.
Записати слова тільки із йо чи ьо.
Найсвітліше в листяному лісі буває ранньої весни. Чують спів його лісові звірі і вилазять зі схованки. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка. Хліб-усьому голова. Усього в природі для гармонії достатньо.
(Перевіряємо за мультимедійною дотатньо. зі схованки.шкою)
V. Узагальнення та систематизація знань , умінь і навичок учнів.
1.Розподільний диктант
(на мультимедійній дошці з'являються слова)
Записати слова в 2 стовпчики
1 2
йо ьо
Сьомий, сльози, його, батальйон, район, льон, сьогодні, бойовий, бадьорий, мальовничий, вольовий, мільйон, синього, гайок, знайомий, льодовик, серйозний, працьовитий, дзьобик.
2.Робота в парах.
Гра «Знайди пару».
Дібрати до іменників спільнокореневі прикметники, в яких пишеться ьо або йо.
Поле-польовий, ціль, бій, воля, лице, колір, лід, праця.
3.Списування з мультимедійної дошки.
Ден… с…огоднішній - молодший учорашн…ого. ...ого в ложці не спіймаєш. Між молотом і ковадлом витанц…вує. ...ого ремесло хмелем поросло. Поки ...ому зм…л…ться, то тобі скрутиться.
(перевірка за мультимедійною дошкою)
4.Творча робота.
(учні продовжують вірші на власний вибір)
Продовжіть вірші
* Весна іде,весна іде,
Весну вітаймо,діти,
……………………..
……………………..
*Красивий,щедрий рідний край
І мова наша солов'їна!
…………………………
………………………..
*Дивосвіт,дивосвіт…
Хто придумав цей світ?
…………………………..
………………………….
5.Слово вчителя.
Розповідаю казку про написання слів з йо,ьо.
VI.Підсумок уроку. Рефлексія.
Метод «Мікрофон » .
-Що нового ми дізнались?
-Що для вас залишилось незрозумілим ?
-Що вам сподобалось на уроці ?
-Ваші враження від уроку?
VII. Домашнє завдання.
Скласти по 2 речення зі словами, у котрих було б йо, ьо.