- Преподавателю
- Украинский язык
- Конспект відкритого уроку з української літератури у 8 класі
Конспект відкритого уроку з української літератури у 8 класі
Раздел | Украинский язык |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Мамчич Г.А. |
Дата | 16.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Відкритий урок
з зарубіжної літератури у 8 класі
(україномовне навчання)
Тема «Із персидської лірики.
Відродження Давнього сходу.
Омар Хайям - корифей персько-таджицької лірики (1048-1112рр)»
Учитель української мови та літератури,
зарубіжної літератури, І-категорії
Торезької ЗШ І-ІІІІ ступенів № 6
Мамчич Галина Анатоліївна
Торез,2010
Із персидської лірики
8 клас 10.12.2010р.
Тема:
Відродження Давнього сходу.
Омар Хайям - корифей персько-таджицької лірики (1048-1112рр)
Мета:
Познайомити учнів з особливістю відродження персько-таджицької поезії, поетом-мудрецем, ввести у світ його поезії;
повторити відомості з теорії літератури; продовжувати вчити аналізувати поетичний твір;
розвивати увагу до художнього слова, образне мовлення; виховувати інтерес до філософської лірики Омара Хайяма;
сприяти формуванню комунікативної, пізнавальної, здоров'язберігаючої компетентності.
Обладнання:
Портрет Омара Хайяма, стародавня карта Персії.
Тип уроку:
Засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок
Теорія літератури:
рубаї
Методи і прийоми:
репродуктивний, наочний, практичний, проблемно-пошуковий, ігрова технологія, інтерактивна вправа, компетентність
Форми роботи:
Випереджувальне завдання, ігрова, групова, колективна.
Вид повторення:
лоточний
Епіграф до уроку:
«Боюсь неправедно прожити на землі…»
Омар Хайям
Хід уроку
-
Організаційний момент
«Смайлики» - посміхніться один одному і починаємо урок.
-
АОЗ - перевірка знань учнів за темами: «Творчість Лі Бо і Ду Фу» - опитування - вправи.
-
Ви - сучасник уславлених китайських поетів: Лі Бо та Ду Фу. Проведіть заочну екскурсію «Китай у XIIIст.»
-
Визначте тему, ідею віршів китайських поетів: Лі Бо і Ду Фу.
-
МНД
Гра «Склади слово» - задаю питання, а ви відповідаєте і записуєте перші літери - ключове слово.
-
Ім'я китайського поета , послідовника Лі Бо? (Фу) Ф
-
Спрямованість «Пісні про хліб і шовк» (Антивоєнна) А
-
Запитання, що не потребує відповіді (Риторичне) Р
-
Провідні почуття ліричного героя китайської поезії (Сум) С
-
Він був покровителем Лі Бо (Імператор) І
- Фарсі - це мова, якою створювалась персько-таджицька література, розквіт якої припадає на Х-ХVст. Ці часи називають золотою добою в історії культури Сходу.
- Повідомлення теми уроку: (запис у зошиті) Мету учні визначають самі+порівняння з записаною на дошці
-
ЗНМ, ФВН
- Для того, щоб усвідомити відродження культури Давнього Сходу треба знати про історичні події, які відбувалися у ті далекі часи.
1) Розповідь учня - «Історика» про історичне минуле (випереджальне завдання);
2) Слово вчителя про відродження культури Давнього Сходу - робота в зошитах - складання конспекту;
3) «Проблемне питання» - зверніть увагу на епіграф уроку «Боюсь неправедно прожити на землі…» Ці слова належать корифею персько-таджицької лірики, який жив у 1048-1112рр. Хотілося б почути вашу думку, як ви розумієте ці слова, що необхідно людині, щоб мудро прожити життя?
4) Фізична хвилинка - «Варенички ліпим»;
5) Подорож сторінками життя Омара Хайяма - запрошення до «Музею О.Хайяма»
6) Повторення літературознавчих термінів - вивчення - робота у словничку. - Хто перший використав жанр рубаї? Що таке рубаї? - хвилинка ерудитів.
Схема римування: а, а, - , а
7) Робота в групах - читання, обговорення рубаї, завдання для всіх груп однакове:
- Прочитати рубаї, зрозуміти їх зміст.
- Визначити теми та ідеї віршів.
- Назвати художні засоби
- Зробити висновок: якою темою об'єднанні ці рубаї?
- Відповіді груп.
Висновок: проаналізувавши рубаї ви побачили, які філософські питання хвилюють поета (життя і смерть, пошуки свого місця , буття, кохання)
Кожний рубаї - своєрідна мініатюрна, де ціле життя великі людські драми, глибокі почуття, пошуки істини і сенсу життя вміщеня у чотирьох рядках
-
ЗВ
-
Робота з епіграфом
-
Як ви розумієте слова О.Хайяма?
-
Що необхідно людині, щоб мудро прожити життя (можна провести «Мозковий штурм»)
-
Чи знаєте ви російського письменника М. Островського і його вислів про життя? Хто може процитувати.
-
ПП
«Рефлексія» - «Мікрофон»
-
Що нового ви дізналися сьогодні…
-
Що запам'яталося більше всього…
-
Що було найцікавішим…
-
Що було найважливішим…
-
Який вірш сподобався, чому?
-
Де можна застосовувати здобуті сьогодні знання.
-
Сенкан - самостійно у зошиті
Омар Хайям
освічений, цікавий,
керував, писав, мандрував
Учений муж століття
поет
-
Оцінювання.
-
Д/з чит. Стор. 126-129-6б
вчити 1 рубаї напамять - 9-10б +аналіз
ілюстрації до рубаї - 12б.