Урок української літератури з теми Іван Франко – казкар ( збірка «Коли ще звірі говорили»). Дитинство письменника

Урок з української літературиТема. Іван Франко – казкар ( збірка «Коли ще звірі говорили» ). Дитинство письменника.Мета: ознайомити учнів із відомостями про дитинство письменника, про його творчість для дітей, зі змістом казок збірки «Коли ще звірі говорили»; розвивати навички роботи з текстом, сприйняття інформації на слух, передачі змісту казки, прочитаної самостійно; виховувати допитливість, інтерес до самостійного пошуку інформації; запобігати погіршенню здоров′я учнів.Обладнання: підручник,...
Раздел Украинский язык
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок №

Тема. Іван Франко - казкар ( збірка «Коли ще звірі говорили» ).

Дитинство письменника.


Мета: ознайомити учнів із відомостями про дитинство письменника, про його творчість для дітей, зі змістом казок збірки «Коли ще звірі говорили»; розвивати навички роботи з текстом, сприйняття інформації на слух, передачі змісту казки, прочитаної самостійно; виховувати допитливість, інтерес до самостійного пошуку інформації; запобігати погіршенню здоров′я учнів.


Обладнання: підручник, портрет письменника, видання казок І.Франка, ілюстрації до них, таблиця «Знаю - хочу дізнатися - дізнався».


Тип уроку: комбінований ( за технологією розвитку критичного мислення)


Хід уроку

І. Виклик

Повідомлення теми уроку.

Робота з таблицею «Знаю - хочу дізнатися - дізнався».


Знаю

Хочу дізнатися

Дізнався









  1. Усне опитування відомостей із біографії І.Франка.

  2. Про що хотіли би дізнатися?

  3. Обговорення та заповнення 1 та 2 колонок таблиці.


ІІ. Осмислення

  1. Прийом «Читання тексту з обговоренням».

( Учитель читає текст про І.Франка невеликими частинами, робить зупинки. Проходить обговорення почутого, пояснення незрозумілих слів, порівнюється інформація з уже відомою.)


  1. Динамічна хвилинка.


  1. Переказ учнями самостійно прочитаних казок зі збірки «Коли ще звірі говорили» ( «Осел і Лев», «Лисичка і Журавель», «Лис і Дрозд», «Вовк війтом», «Заєць і Ведмідь»).

Кожен із учнів, переказуючи казку, звертає увагу на такі моменти:

  • сюжет казки ( коротко );

  • герої казки - головні, другорядні;

  • чого навчили мене герої;

  • чому саме цю казку обрав;

  • якщо на дошці є ілюстрація до цієї казки, пояснити, який епізод намальовано.


  1. Прийом «Запитання - відповідь».

Однокласники задають питання оповідачу. Своє питання може поставити й учитель.



ІІІ. Рефлексія. Оцінювання


1.Складання п'ятихвилинного есе «Чому я буду читати казки І.Франка?»

2. Обговорення ілюстрацій до казок, які не переказували.

2.Повернення до таблиці «Знаю - хочу дізнатися - дізнався».

Заповнення 3 колонки.



ІV. Домашнє завдання.

Прочитати казку І.Франка «Фарбований Лис», намалювати ілюстрації ( за бажанням ).

























© 2010-2022