РР. Стили речи. Сфера употребения каждого из них

Урок развития связной речи. На этапе мотивации учебной деятельности выяснили значение слова  "стиль", его происхождение. По опорным словам определили тему урока. Исходя из темы выяснили цели урока. Работая с текстами, назвали тему каждого, чем каждый текст отличается друг от друга. Подошли к выводу, что в зависимости от цели  и условий высказывания употребляются стили речи. Учащиеся работали с раздаточным материалом, где узнали о каждом стиле, его функциях, сфере употребления. В учебнике работал...
Раздел Украинский язык
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок української мови в 5 класі

Розвиток зв'язного мовлення. Стилі мовлення. Сфери вживання кожного з них

Мета: дати уявлення про стилі мовлення, пояснити головну функцію кожного стилю; сфери вживання кожного з них; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне; виховувати культуру мовлення

Обладнання: пам'ятка «Стилі мовлення»

Хід уроку

І.Створення емоційного настрою.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Усі, мабуть, чули поняття стиль - стиль є в одязі, зачісці, в архітектурі, літературі

  • Чи є у мовленні стиль?

  • Визначимо тему за опорними словами (на дошці опорні слова)

ІІІ.1. Оголошення теми й завдань

  • Визначте цілі уроку

2. Спостереження над мовним матеріалом

Вправа 111 (усно)

  • Яка тема кожного з них?

  • Чим різняться?

  • Коли можна вживати перший текст? (коли описуємо, наприклад, осінню дощову погоду)

  • Отже, залежно від мети й умов висловлювання вживаються стилі мовлення

  • Які ж існують стилі мовлення?

  • Які їх характерні ознаки?

3. Робота з роздатковим матеріалом

Евристична бесіда

  • Назвіть стилі мовлення?

Де вживається кожен із них?

5. Робота з підручником

Вправа 113.(усно)

  • Що властиве науковому стилю?

  • Що властиве художньому стилю?

ІV. Фізхвилинка

V.Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота біля дошки

- Записати речення, з'ясувати стильову приналежність

Фонетика - розділ мовознавства, що вивчає звуки мовлення.(наук.) Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть. (худ.)

-Ти йдеш сьогодні на тренування?

-Йду. (розм..)

1. Визначаю (самостійно)

(Читаю уривки текстів, треба записати, якого стилю мовлення текст)

А) Хата моя, біла хата,

Рідна моя сторона

Пахне любисток і м'ята,

Мальви цвітуть край вікна… (худ.)

Б) Звуки ми вимовляємо і чуємо. Вони творяться органами мовлення. У творенні деяких звуків бере участь тільки голос. Ці звуки називаються голосними. (наук.)

В) Стаття 51. Батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.(офіц.-ділов.)

(Взаємоперевірка робіт)

VІ Підсумки уроку

1. Гра «Третє зайве»

  1. Оповідання, казка, розмови на побутові теми;

  2. Звіти, план роботи, казка;

  3. Підручник, повість, вірш.

  4. 2.Творчий тест (усно)

  5. Розмова на побутові теми…..

Він використовується в журналах, газетних статтях, промовах….

В оповіданнях, казках, романах…

У підручниках, довідниках…

3. Сенкан «Стилі мовлення»

VІІ. Домашнє завдання

Вправа 114, вивчити стилі мовлення

© 2010-2022