Вимова й написання префіксів роз-, без-. 5 кл

Тема: Вимова й написання префіксів роз-, без-.Мета: ознайомити учнів із вживанням префіксів роз-, без-; навчити правильно писати слова з префіксами роз-, без-; знаходити й виправляти орфографічні помилки у словосполученнях, реченнях і текстах; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити слова з орфограмою в текстах; розвивати творчі вміння використання слів з поданими префіксами при побудові власних висловлювань; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти збагаченн...
Раздел Украинский язык
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:





Розробка уроку

з української мови

5 клас

на тему:

«Вимова й написання префіксів роз-, без»







Підготувала:

учитель української мови та літератури

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 м.Красноармійська

Проноза М.С.

Красноармійськ - 2014



Клас 5 Урок № _____ Дата: _______

Тема: Вимова й написання префіксів роз-, без-.

Мета: ознайомити учнів із вживанням префіксів роз-, без-; навчити правильно писати слова з префіксами роз-, без-; знаходити й виправляти орфографічні помилки у словосполученнях, реченнях і текстах; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити слова з орфограмою в текстах; розвивати творчі вміння використання слів з поданими префіксами при побудові власних висловлювань; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти збагаченню словникового запасу учнів.

Тип уроку: формування практичних умінь і навичок на основі набутих знань.

Підручник: Заболотний О.В. Українська мова. 5 клас: Підруч.для загальноосвіт.навч.закл./ О.В.Заболотний, В.В.Заболотний. - К.: Генеза, 2013. - 256 с.

Обладнання: підручник, плакат- пам'ятка, схема.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку

III. Розвиток безперервної пошукової пізнавальної активності учнів

Актуалізація опорних знань учнів

Проблемне запитання: Чому у слові сказати - префікс с-, а у слові зробити - префікс з-? ( залежить від кореня ).

  • Вчитель розповідає теоретичний матеріал, спираючись на таблицю.

  • Питання до учнів .-Які ж правила написання префіксів з-, с-, роз-, без-?

  • Орфографічний аукціон

  • Ось бачимо орфографічний аукціон. Купують префікси. Підемо і ми дещо купимо.

( На дошці записані слова, потрібно вставити префікси).

  • …ліпити, …берегти. …малювати. …питати, …кинути, …дерти, …писати, …шити.

IV. Виконання вправ

  1. Гра «Виправ помилку»

Вимова й написання префіксів роз-, без-. 5 кл

  1. Робота з підручником

Теоретичний матеріал с. 186-187.

Вправа 422 (усно), с. 187.

Фізкультхвилинка

Самостійна робота .Вправи 422, с. 187.

Робота біля дошки. Вправа 423 с. 187.

V. Закріплення ЗУН.

Гра «Складалочка».

Вчитель називає слово, а діти придумують слово з префіксом роз-, без-.

Малювати, мити, писати, плести, горнути, шум, око, вода, хмара, барви.

VI. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Оцінювання

VII. Домашнє завдання

§52, вправа 424, вивчити правила.

Аналіз підручника Заболотний О.В. Українська мова. 5 клас: Підруч.для загальноосвіт.навч.закл./ О.В.Заболотний, В.В.Заболотний. - К.: Генеза, 2013. - 256 с.

§52 Орфограми в значущих частинах слова.

Підручник має добрий матеріал, що не відволікає від засвоєння знань, адже спрямований на покращення розуміння матеріалу, має виховний характер.

  1. Саме цей параграф містить правила, що наочно ущільнює і увиразнює виучуваний матеріал.

  2. Присутнє унаочнення матеріалу засобами зміни шрифту, виділення кольором, підкресленням, наявні малюнки.

  3. На мою думку, цей параграф має основні правила написання букв у префіксах, коренях, суфіксах, закінченнях, наявні приклади.

  4. Підручник відповідає вимогам Навчальної програми з української мови для 5 класу за новим Державним стандартом.


© 2010-2022